Banner photo for the post

Eesti Instituut jätkab koolitusprogrammi “Kultuurisamm” läbiviimisega maist augustini käesoleval aasta. Programm hõlmab harivaid ettevõtmisi, loenguid, meistrikursusi, seminare ja ringsõite nende jaoks, kes soovivad eesti kultuurist ja tema esindajatest rohkem teada saada.

Projektijuht Valeria Mihhailova sõnul on selleaastane programm väljasõidukeskne, külastatakse Eesti saari ning põigatakse sisse teiste seas Pihkva- , Võru-, Setu-, Tartu- ja Pärnumaale.

Maikuus on koolitusprogrammist huvitatutel  võimalik end projekti kodulehel registreerida (www.kultuurisamm.ee) kahes jaos. Alates 3. maist 2022 avame eelregistreerimise uutele, meie pakutavaga tutvuda soovivatele liitujatele ning alates 10. maist avalikustame koolitusprogrammi täismahus. Neil, kes Kultuurisammust eelmistel aastatel juba osa on võtnud ja kaustajakonto juba olemas end uuesti registreerima ei pea”.

Iga programmis osaleja saab valida ühe kahepäevase või kaks ühepäevast õppereisi, mis toimuvad ajavahemikus 21.maist– 6.augustini 2022. Õppepäevi viiakse läbi kahes keeles. Harjumaalt ning Ida- Virumaalt väljuvate õppepäevade töökeeleks on vene keel (väljumistega Tallinnast ja Narvast). Lisaks on Harjumaa elanikele mõeldud õppepäevad saadaval ka inglise keeles (väljumisega Tallinnast). Õppepäevadel löövad kaasa eesti keelt emakeelena kõnelevad vabatahtlikud, kes on toeks eesti keele praktiseerimisel vabas ja sõbralikus õhkkonnas.

“Kultuurisammu” tasuta programm on plaanitud kuuesajale Eesti- huvilisele, kel vanust 16 ja enam aastat.

Koolitusprogrammi osalejate registreerimine avaneb online  3. mail 2022. (www.kultuurisamm.ee). Programmi täismahus läbijatele väljastab Eesti Instituut vastava tõendi.

Koolitusprogrammi rahastab kultuuriministeeriumi tellimisel Integratsiooni SA.

Täiendav informatsioon: 

Valeria Mihhailova, projektijuht

valeria.mihhailova@einst.ee