Autorikino #44: “Fargo”
15.08.
Kino Sõprus

Ameerika indie-kino esivendade, Joel ja Ethan Coeni süsimusta huumoriga palistatud “Fargo” ei vaja ehk pikemat sissejuhatust, küll aga oleks aeg teha meisterlikule teosele kummardus ja anda talle võimalus suurel kinoekraanil. Geniaalselt mitut Hollywoodi žanri miksiv ülimalt vaimukas ja kuratlikult nutika süžeega “Fargo” kinnistas lavastaja- ja produtsendipaari, vennad Coenid, USA autorirežissööride nimistu etteotsa ja sellest peale on nende käe alt vaid puhast kulda tulnud.

19. rahvapillilaager Võrumaal
15.–20.08.
Mõniste vald

Laagris toimuvad pilli-, laulu- ja tantsutunnid erinevas vanuses osalejatele. See on hea võimalus alustada pilliõpingutega. Õpetavad parimad rahvamuusikud Eestist ja külalisõpetajad kaugemaltki.

SAAL biennaal
15.–27.08.
Tallinn

SAAL biennaal on sündmus, mis varem toimus Augusti TantsuFestivali nime all. Tegemist on rahvusvahelise etenduskunstide festivaliga, mis leiab aset Kanuti Gildi SAALis ning Tallinna teistes paikades.

Kuraatoriekskursioon näitusel “Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) reisid ja kollektsioon”
16.08.
Kadrioru kunstimuuseum

Ringkäik näitusel pöörab tähelepanu noore baltisaksa orientalisti ja ränduri O. Fr. von Richteri teekonnal külastatud piirkondade arhitektuuripärandile Egiptuses, Nuubias ja Lähis-Idas.

Linnafestival “UIT”
16.–19.08.
Tartu

“UIT” on üks koht, mis on korraga kõikjal ja mitte kusagil, kuid 16.–19. augustini 2017 väisab “UIT” linnafestivali kujul Tartut. Festival haarab suure õhinaga külastajal käest ja jookseb mänguliselt avastama seda Tartut, kuhu keegi naljalt ei satu. “UIT” on rahvusvaheline festival, mis avastab etenduste, installatsioonide, tuuride ja kontsertide juhatusel Tartu linnaruumi, pannes meid märkama nii uusi kui vanu, tavalisi ning eriskummalisi paiku ja seda, kuidas linn hingab.

Kuplee
17.08.
Triigi sadam

2017. aasta Triigi Filharmoonia algupärand tuleb Jarek Kasarilt ja Olavi Ruitlaselt. Triigi Filharmoonias leiab viiel korral aset nüüdisaegseks keeratud kuplee. See on teatraalne ja elegantne, praegu veidi tolmunud žanr. Seda pole viljeletud, kuna kapriisse, ainult pealtnäha lihtsa žanri jaoks vajalikul tasemel tekstikirjutajaid, nagu endisaegsed kupleetipud Olaf Kopvillem ja Juhan Viiding, pole kusagilt võtta. Nüüd saab see paigalseis lõpuks läbi. Valmimas on pooleteise tunni jagu täiesti pöörast ja värsket kraami. Iga nalja taga võib oodata veidi mõruvõitu pilli, teemad ja satiir on tänapäevased ning elulised, viited, vihjed ja nii mõnedki tüübid, kellest lauludes eri põhjustel juttu tuleb, on siira eestlasliku kahjurõõmuga äratuntavad.

Emajõe festival 2017
17.–20.08.
Tartu

Emajõgi on Tartu sümbol – tänu temale oleme elanud siin juba rohkem kui tuhat aastat. Jõel on olnud tähtis osa Tartu kirjus ajaloos. Emajõega on olnud kohalikel inimestel asjatamist kogu aeg. Teda on vaja ületada, jõel liigelda, selle suurveega arvestada ja põuaaegadel madalikest mööda pääseda. Emajõgi väärib oma festivali – tulla kord aastas kokku ja täiel rinnal nautida jõe võlusid. Vaadata aluseid kulgemas jõeparaadil, näidata, et kalarikas jõgi võib kalameest üllatada latikahiiglasega ka linnasüdames, ja veenduda, et Emajões sünnib ujuda, laulda ja tantsida nii kallastel kui sellel seilavatel alustel.

Mõisatuled 2017
18.08.
Maidla mõis

Juba seitsmendat aastat ootab Maidla mõis sumedal augustiõhtul kõiki oma vanu ja uusi muusikasõpru “Mõisatulede” kontserdile. Kontserdi esimeses osas astuvad üles Klaaspärlimäng Sinfonietta solist Oliver Kuusik ja saksofonil Villu Veski. Orkestrit dirigeerib Mihhail Leontjev Peterburist. Teises osas esinevad võrratud Maria Listra ja Jassi Zahharov. Lisaks toimub mõisa fassaadil ja aias unustamatu tule- ja valgusmäng.

Ökofestival
18.–20.08.
Põlvamaa

Ökofestival kutsub augustikuus taas keskkonnasäästlikust eluviisist ja kodumaisest toodangust lugupidavaid inimesi Põlvamaale. 20. augustil toimub Karilatsis Põlva Talurahvamuuseumi õuealal omamaise toodangu turg, mille juurde kuuluvad ka erinevad töötoad, teabetelgid ja meeleolukas kultuuriprogramm.

Viljandi kunstifestival “QQ”
18.08.–17.09.
Viljandi

18. augustist kuni 17. septembrini 2017 toimub Viljandis esimest korda kunstifestival “QQ”, kus kuu jooksul täidetakse linna galeriid, kohvikud, tänavad, viljandlaste kodud ja pargid erinevate kunstivormidega. Festivalil seab erinevates kohtades üle linna ekraanid üles Tartu Elektriteatri kino, Viljandi Loomemajanduskeskus kureerib programmi, kust ei puudu erinevad töötoad ja tänavakunst, Koidu Seltsimaja ja Supersonicum korraldatavad kontserte, etendusi ning tulekul on kunstitäika.

Sibulatee saunafEST
19.08.
Varnja alevik

Saun on läbi sajandite eestlaste elus tähtsal kohal ning neid leidub üle riigi nii klassikalisi kui ka moodsaid. Varnjas tähistatakse traditsioone hoopis omapärasel moel – osavõtjatele antakse kätte kaart ning saadetakse Sibulatee parimaid saunu otsima. Sihtkohta jõudnuna ei piisa üksnes leiliviskamisest, vaid lahendada tuleb ka pererahva antav ülesanne. Õhtu lõpuks saavad parimad saunalised ka väärikalt premeeritud!

Autokino Eesti Maanteemuuseumis
19.08.
Eesti Maanteemuuseum

Maanteemuuseumi autokino esitleb: süsimust Belgia komöödia “Uhiuus testament” (The Brand New Testament).

Filmilindifestival 2017: ULM
19.–20.08.
Vanatehnika Varjupaik

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil 2017 Järva-Jaanis filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Filmilindifestivali programmi keskmes on unenäolised filmid ja seisundimuusika viljelejad. Festivalil jagub lisaks kinokunsti ja esinejate nautimisele palju muudki tegevust. Lapsed saavad osaleda animatsiooni töötoas ja viktoriinis, mängida lauamänge ning orienteeruda vanade sõidukite keskel seiklusmängus.

Tallinna kammermuusika festival
19.–30.08.
Erinevad kohad

Eestimaa kammermuusika üks suursündmusi toimub pealinna kaunimates kirikutes ja saalides. Eesti kauni pealinna väärtmuusikafestival annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal Eesti tippmuusikute esinemisi kõrvuti väliskülaliste ja noorte talentidega, kaunistades ning rikastades seeläbi Tallinna ja kogu Eesti kultuuripilti.

Hapukurgifestival
20.08.
Tahku Tare külakeskus

Hapukurgifestivali märksõnad on rannarahvale olulised elatusallikad: kurk, kala ja käsitöö. Kurgihoojal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ning kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. Selgub parim kurgimaitse. Kohal on kohvik Liivi Lahe Räimerada Romantilisel Rannateel põnevate maitseelamustega kogu Romantiliselt Rannateelt.

Mõisakultuuri festival
20.08.
Anija mõis

Anija mõisa esialgsest nimetamisest on möödunud 535 aastat. Seoses sellega on mõisad oodatud ennast Mõisakultuuri festivalil tutvustama, toimub talurahva laat jm põnevat, rahvast oodatakse uudistama.