Loodetavasti hakkavad heitlikud ilmad üha päikeselisemaks muutuma, sest just algava nädala pühapäeval algab ametlikult kevad. Veel enne kevade tulekut on võimalik aga oma pea tarkust täis toppida ja meeled vabaks lasta, sest seekordsetes soovitustes on mitmeid põnevaid päevakajalisi loenguid ja rohkelt muusikaüritusi. Samuti aitab sel nädalal toimuv meremess ennast ette valmistada kevad-suvisteks seiklusteks vee peal ja meeles pidada, et käimas on merekultuuriaasta.   

Näitus “KAHN. Saarlane”
11.03-…
Kuressaare linnuses

Louis Kahni (1901–1974) peetakse üheks suurimaks 20. sajandi arhitektiks, kellel on ka otsene seos Eestiga. Kahn kasvas oma elu esimestel aastatel Kuressaares ning viibis seal uuesti 1928. aastal noore arhitektina. Möödunud nädalal avati Kuressaare linnuses Kahni loomingule ning selle seostele Saaremaaga pühendatud näitus.

Ansambel U: “URR-10: Eksootika”
14.03
Kultuurikatlas

Ansambel U: jätkab populaarsust kogunud kontserdisarjaga “URR – ansambel U: Rahvusringhäälingus”. Vaatluse all on erinevate kultuuride kohtumised, Lääne muusika ja nö Maailma muusika erinevad suhted. Ettekandele tuleb Mauricio Kageli 1972. a olümpiamängude kultuuriprogrammi jaoks loodud teos “Exotica” kuuele mängijale eksootilistel pillidel.

Astronoomialoeng: Jaan Pelt “Gravitatsioonilised lained – lõpuks mõõdetud!”
15.03
Tartu Tähetornis

15. märtsil oodatakse kõiki kuulama Tartu Observatooriumi juhtivteaduri Jaan Pelti ettekannet “Gravitatsioonilised lained – lõpuks mõõdetud!”. Vestluse käigus vaadatakse, kuidas lainete mõõtmine võimalikuks osutus ning mida sellest kõigest on võimalik järeldada.

Kirjandus Nigulistes. Valgmik
17.03
Niguliste muuseumis

Niguliste muuseum ja Eesti Kirjanike Liit kutsuvad osalema üritustesarjas “Kirjandus Nigulistes. Valgmik”. Loodud formaadis ühendatakse ning otsitakse seoseid kirjanduse ja helide vahel ajaloolises Nigulistes. Seekord astuvad Niguliste muuseumis üles Doris Kareva (sõna), Robert Jürjendal (kitarr) ja Liis Viira (harf).

Oleg Pissarenko Bandi kontsert „Päriselt”
17.03
Nordea Kontserdimajas

Oleg Pissarenko Band on unikaalse kooskõlaga kümneaastase koostöökogemusega Eesti tippmuusikute kooslus. Kontserdi kirjelduses on tema muusikat kirjeldatud kui rahu ja armastuse muusikat. Juba neljapäeval on sellest muusikast võimalik kõigil huvitunutel osa saada.

Taff Club. No Moon at All
17.03
Mustpeade Majas

Mustpeade majas toimub Laura ja Joel Remmeli albumi “No Moon at All” esitlus. Albumi kandvaks ideeks on poole sajandi vanuse džässmuusika esitamine praeguse hetke võtmes. Klaveri naturaalselt rikas kõla põimub sumeda ning suviselt mängleva ja värske vokaaliga.

Meremess
18.03-20.03
Eesti Näituste Messikeskuses

Märtsi keskel, kolmel päeval toimub Eesti Näituste Messikeskuses XV mere- ja vaba aja mess, kus on traditsiooniliselt esindatud jahtide ja kaatrite, paatide ja purjekate, kanuude ja kajakkide, mereriietuse ja -varustuse tootjad-müüjad nii Eestist kui välismaalt.

NO99 tantsulaager: prantsuse kino, filmid, suudlused
19.03
Teatris NO99

Seekordne NO99 tantsulaager tuleb frankofiilia eri ja koostöös Prantsuse Instituudiga. Mängime prantsuse muusikat läbi aegade ja nopime parimaid palu prantsuse kultuurist. Tantsivad Maiken Schmidt, Oliver Soomets ja erikülalisena Argo Liik.

Eesti Ajaloomuuseumi õpituba “Suguvõsa uurimine”
19.03
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoones

Laupäeval, 19. märtsil 2016 kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoones õpituba sarjast “Asja armastajad” teemal “Suguvõsa uurimisega seotud materjale Eesti Ajaloomuuseumis. Millest alustada suguvõsa uurimist?”. Õpituba viivad läbi Milan Pening (Eesti Ajaloomuuseumi arhivaar) ja genealoog Fred Puss (Eesti Isikuloo Keskus).

Kevademeeleolud Tallinna Loomaaias ning Botaanikaaias
20.03
Tallinna Loomaaias,Tallinna Botaanikaaias

Kodulinna Maja korraldab erinevaid kevade vastuvõtmist tähistavaid sündmusi. Kevadet võetakse näiteks vastu nii loomade kui taimede keskel. Loomaaias viib teid ringkäigule Aleksei Turovski ning Botaanikaaias Urmas Laansoo.

Kontsert kahele
20.03
Estonia Kontserdisaalis

Estoniasse tuleb kokku kaks tipporkestrit. Koos esinevadTallinna Kammerorkester ja Sinfonietta Rīga. Dirigendiks on Normunds Šnē. Esitamisele tuleb repertuaar, mis on kirjutatud spetsiaalselt esitamiseks kahele orkestrile. Kontserdikava keskmes on 20. sajandi ühe olulisema helilooja Béla Bartóki tuntum teos „Muusika keelpillidele, löökpillile ja tšelestale”. Teos on korduvalt kõlanud erinevates filmides, sealhulgas filmis „Olles John Malkovich”.