Uuele nädalale annavad hoogu ikka uued nädalasoovitused.

Näituse pealkiri on laenatud Werner Herzogi filmist “Cave of Forgotten Dreams” (“Unustatud unistuste koobas”, 2010). Film räägib maailma vanimatest seni avastatud koopamaalingutest Chauvet’s Lõuna-Prantsusmaal. Kunstnik Angela Maasalu loob näitusel kujundi nö isiklikust koopast, paigast meie sügaval sisimas, kuhu jätame kõik mälestused ja unistused, nii need, mis täitusid kui ka need, mis luhtusid.

Jane Remmi näitus “Vaateid maastikule”

11.11.–15.12.
Tallinna Linnagalerii

Jane Remmi huvitab maastike esitlemine kultuuris ja see, kuidas need on tekkinud ning kuidas neid on aastate jooksul kujundatud. Näitusel “Vaateid maastikule” jätkab ta mõtisklemist inimese ja maastiku suhete üle, astudes sel korral teepervelt sügavamale metsa.

Richard Donneri “The Goonies” (1985, 116 minutit) on peresõbralik seiklusfilm, mis jälgib väikeste poiste kamba seiklusjanu täis ettevõtmisi nende linnakeses. Mikey, Brandon, Data, Mouth ja Chunk komistavad aadrekaardile vahetult enne Mickey maja mahamüümist. Neid asuvad jahtima kurikaelad ning poiste ees asub ohtralt seiklusi peidetud aarde leidmisel.

Linastus on tasuta!

USA avant-garde filmide ema Maya Deren on Eestis üpris vähe tuntud, kuid oma eksperimentaalse filmiloominguga on mõjutanud selliseid suurmeistreid nagu näiteks David Lynch.

Filmidele eelneb Moonika Siimetsa loeng, mis avardab arusaama USA filmikunsti lätetest.

Neljapäeval, 14. novembril kell 18 tutvustab skulptor ja installatsioonikunstnik Eike Eplik näitust “Maire Männik. Eesti legend Pariisis”.

Kumu kunstimuuseumi eriprogramm “Kunstnikuga näitusel” on loodud Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul. Sügishooajast kuni kevadeni tutvustavad selle raames Kumu vahetuvaid näitusi Eesti kaasaegsed kunstnikud, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest.

RESKRIPT

14.11.
Kanuti Gildi SAAL

Henri Hütt ja Maarin Mürk nihestavad, värskendavad ja mõtestavad ümber kultuurisündmuste formaate luues uue produktsiooniplatvormi RESKRIPT.

Kultuurielus on paika loksunud terve rida sündmuseid, millel osalemist peetakse valdkonda kuulumisel ülimalt olulisteks. Ringlemine avamistel, esietendustel-linastustel, vestlusringides nii laval kui publiku seas toodab sümboolset ja sotsiaalset kapitali, aitab hoida “pildil”. Samas toimuvad need üritused suhteliselt samamoodi üle terve kultuurivaldkonna, justkui inertsist ning neile endile ei pöörata kuigi palju tähelepanu.

Produktsiooniplatvorm RESKRIPT pakub välja neljale sündmuse tüübile – avamised, vestlusringid, kohtumised kunstnikuga, raamatuesitlused – uued stsenaariumid, mille alusel kultuuriasutused ja -korraldajad saavad turgutada tüütuseni tuttavaid olukordi.

TAFF Club. Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand

14.11.
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kes aastal 2017 pärjati Eesti Muusikaauhindadel “Aasta naisartisti” tiitliga. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia.

Kontserdil kõlab juunis avaldatud albumi “Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand” materjal.

Pimedate Ööde filmifestival 2019

15.11.–1.12.
Tallinn
Tartu

A-klassi kuuluv Pimedate Ööde filmifestival meelitab igal aastal Tallinna üle 1200 filmindustegelase ja ajakirjaniku, lisaks arvukalt filmisõpru nii Eestist kui ka välisriikidest.

PÖFFi ja tema kahe kärgfestivali, Just Filmi ja PÖFF Shortsi programm koosneb rohkem kui 600 filmist ning rohketest eriüritustest, mis muudavad pimedad ööd säravaks filmipeoks.

Küünlavalgel toimuv kontsertõhtu annab pimedal ajal sooja, sest ansambel astub üles oma kõige kaunimate aeglaste lauludega.

Laval:
Eeva Talsi – viiul, laul
Taavet Niller – kontrabass, laul
Jaan Jaago – kitarr, laul
Villu Talsi – mandoliin, laul

U: kontsert “Udo Kasemets 100”

16.11.
Kanuti Gildi SAAL

16. novembril 2019 möödub täpselt 100 aastat Udo Kasemetsa sünnist ja U: toob siinse publiku ette osa helilooja põnevast loomingust.

Ansambel U:
Helena Tuuling – klarnet 
Levi-Danel Mägila – tšello 
Merje Roomere – viiul 
Taavi Kerikmäe – klaver
Tarmo Johannes – flööt
Vambola Krigul – löökpillid