Sel nädalal kultuur.info soovitusi kuulda võttes võib teada saada näiteks seda, mis keelt räägib meie süda ja mis seisus oli Eesti levimuusika 1970. aastate alguseks. Lisaks sellele on kavas ohtralt muusikat, tantsu, videokunsti ja kultuurseid vestlusi ning nädalale paneb punkti linnuvaatluspäev.

Mõtlusõhtu “Südame keelest”

26.03.
Eduard Vilde muuseum

Annika Laats räägib Vilde muuseumis südamest ja emakeelest.

Mõnikord öeldakse, et võiksime rohkem osata rääkida teineteisega läbi südame. Mis keelt räägib meie süda? Kas armastuse keel võiks olla tema emakeel? Õdus õhtupoolik Vilde elutoas pakub võimaluse kaasa mõtiskleda inimlikkuse, märkamise ja ligimesearmastuse teemadel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostööna toimuvad “Punase vaiba” filmiõhtud toovad vaatajani erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Seekord saab näha muusikadokumentaali “Keelatud mängud! Eesti rockmuusika 1970–1982”. Filmi juhatab sisse autor Heino Maripuu, oma kommentaarid lisavad Saaremaa rokipäevade korraldaja Ari Dubin ning ansambli Kontor laulja Heino Seljamaa.

25.–31. märtsil vallutab pealinna taas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas taas tasuta päevased linnalava kontserdid, mis toovad festivalimelu lisaks kontserdisaalidele ja klubidele ka poodidesse, kontoritesse ja teistesse ootamatutesse paikadesse üle linna.

TMW 2019 linnalava programmi toimumispaigad on Viru Keskus, Eesti Kunstiakadeemia (EKA), Telia esindus Kristiine Keskuses, Tallinna Kunstigümnaasium, Balti Jaama Turu Humalakoda, disainibüroo Velvet, raamatupood Puänt, Põhjala Tap Room ja Leila Baar.

Pärnu Fideofest 2019

27.03–20.04
Pärnu Linnagalerii ja Kunstnike Maja

Festivali eesmärk on kaardistada Eesti AV-maastikku meediumiüleselt (film, videokunst, dokumentaalantropoloogia, virtuaalmeedia) ja esitada sisselõikeid ka mujal maailmas mittekommertsiaalsel eksperimentaaltasandil toimuvasse.

Performance STL-is

28.03.
Sõltumatu Tantsu Lava

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi uus koostöölavastus Sõltumatu Tantsu Laval võtab temaatiliselt vaatluse alla ohvri kontseptsiooni, projitseerides selle etendajate ja publiku peale, tuues samaaegselt paralleele ajalooliste tõlgendustega vabadusest ja iseseisvusest. Erinevatest rahvustest, elu- ja lavakogemustest koosnev trupp on hämmingus ja küsib: millal maailm ulatab mulle minule kuuluva koogitüki?

Loeng-kontsert Mart Saarest

28.03.
Kondase keskus Suure-Jaanis

Kondase keskuses Suure-Jaanis toimub Mart Saarele pühendatud loeng-kontsert “Ilmud kui unistus”. Mart Saare soololaule esitavad Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver), vahetekste loeb Maret Tomson.

Utoopiline salong. Viktor Pelevin

28.03.
Raamatupood Utoopia

Märtsikuisel salongiõhtul tuleb Pelevinist rääkima Fedor Stomakhin.

EMTA lavakunstikooli XXIX lennu diplomilavastus veest, meest ja teest on Renate Keerdi esimene koostöö lavakunstikooliga. Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle looming on saanud palju tähelepanu nii Eestis kui välismaal. Tema lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikku ja vaimukat kajastamist isikupärases kunstnikukeeles.

Indie-Discol on rõõm teatada ühispeost eesti indie-supergrupiga Jan Helsing, kellel ilmus hiljuti teine album “Käed”. Ansambel Jan Helsing esitleb oma plaati Tartu Armastuse Saalis kontserdiga, millele eelneb ja järgneb Indie-Disco residentide Villu Kraani ja Sander Varuski hoolikalt valitud muusikaga.

Orchestra della Svizzera Italiana kontsert

30.03.
Estonia kontserdisaal

Üles astuvad Orchestra della Svizzera Italiana (Šveits) ja Kalle Randalu (klaver).
Dirigent Markus Poschner

Orchestra della Svizzera Italiana on loodud aastal 1935, tegutseb Šveitsis Luganos ning töötab igapäevaselt muusikamaailma kõlavaimate solistide ja dirigentidega, esinedes pidevalt mainekates kontserdisaalides kõikjal Euroopas.

Linnade linnuvaatluspäev

31.03.
Üle Eesti

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema linnade linnuvaatluspäeval, et välja selgitada Eesti linnurikkaim linn. Vaatluspäeval osalemiseks on vaja moodustada kahe- kuni viieliikmeline võistkond. Arvesse lähevad kõik vaatlused, mis on tehtud vabalt valitud Eesti linnas 31. märtsil kl 5.00–13.00. Võistluse täpsed reeglid on kirjas ornitoloogiaühingu veebilehel www.eoy.ee.