Algav nädal pakub meile taas mitmekülgseid võimalusi kultuurselt aega veeta. Meie soovituste hulgast leiab nii erinevaid näitusi, kontserte, etendusi kui ka muid tegevusi üle terve Eesti. 

IV taaskasutusteemaline kunstinäitus “Anna uus elu: liikumine”
08.04–22.05.2016
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba neljandat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osa võtnud üle saja kunstniku. Seekordne näitus kannab alapealkirja “Liikumine” ning on pühendatud kas tootmisjääkide või muu taaskasutusmaterjali rakendamisele uutesse disainitoodetesse ning kunstiteoste loomisesse.

Näitus “Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal”
08.04.16–08.01.17
Eesti Loodusmuuseumis

7. aprillist 2016 on Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus “Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal”. Väljapanek tutvustab samblike ja sammalde erakordset vastupidavust ning tihtipeale alahinnatud kasulikkust ökosüsteemi ja inimeste jaoks.

Kalevi kammerkoori kontsertetendus “Mehed-naised”
12.04, 16.04
Tallinna Kultuurikatlas ja Tartu Ülikooli Narva Kolledžis

Kalevi Kammerkoor esineb kahel korral kontsertetendusega “Mehed-naised”, mis läbi muusika ja liikumise toob kohalviibijateni mõtiskluse selle üle, kui erinevad, aga ühte ja sedasama ihkavad; nii sarnased, kuid vastandlikud; tugevad, nõrgad, ilusad ja targad üheaegselt on mehed ja naised.

Matsalu loodusfilmide festivali filmiõhtu
12.04
Tartu Loodusmajas

13. Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 16.–20. septembrini 2015.  Novembrist aprillini on pakutud võimalust osa saada festivali filmidest Tartu loodusmajas. Seekord tulevad näitamisele mahepõllumajandusest rääkiv film “Talunik ja tema prints” / “The Farmer and His Prince” ning polaaralade loodusvaateid vahendav film “Sõnatu – polaaralad”/ “Speechless – The Polar Realm”.

Teeõhtu “Kolm tarka teevad teed”
13.04
Tallinna Rahvaülikoolis

Tallinna Rahvaülikoolis leiab aset teekoolitus. Koolitust viivad läbi kolm tarka, kes on pühendanud oma igapäevased tegemised tee imelise maailma uurimisele, tutvustamisele ja selles elamisele. Erinevaid teega seotud aspekte tutvustavad nad ka oma kursusel – igaüks oma unikaalse nurga alt.

Taff Club. Hooaja lõpuõhtu: filmimuusika pärlid
14.04
Mustpeade Majas

See õhtu toob teie ette eesti ja maailma filmimuusika paremiku läbi aegade, ohtralt äratundmisrõõmu ning samuti üllatusi. Esitamisele tuleb lugusid filmidest, nagu “James Bond”, Charlie Chaplini “Modern Times” ning “Siin me oleme”. Lugusid esitab Liisi Koikson koos oma ansambliga. Luulet loeb Wimberg.

ERSO: Kevad Tallinnas. Eesti muusika päevad
15.04
Estonia Kontserdisaalis

Eesti Muusika Päevade sümfooniakontserdil kõlavad kõrvuti Ülo Kriguli, Mirjam Tally ja Maria Kõrvitsa uudisloominguga kaks tähendusrikast teost sajandivahetusest. Kontserdil astuvad üles Leho Karin (tšello), Estonian Voices, ERSO (dirigent Anu Tali) ning Tammo Sumera (elektroonika, helirežii). Kontserdil selgub LHV uue heliloomingu Au-tasu laureaat.

Zetod rokivad
15.04, 16.04
Tartu Püssirohukeldris, Tallinna klubis Sinilind

Zetod annavad kaks ekslusiivset kontserti Tartus ning Tallinnas. Lubatud on, et laed, seinad ja põrandad hakkavad värisema. Tallinna kontserdil astuvad koos Zetodega lavale ka Lõõtsavägilased.

Lavastus “Paradiis”
Esietendus 16.04
Von Krahli Teatris

Lauri Lagle lavastus “Paradiis” on installatsioon, kus viis inimest valmistuvad millekski oluliseks. Neil on üks praktiline tegevus. Ja hetked, vestlused ja katked, mis tuleb veel läbi teha. Näitlejad: Mari Abel, Mart Kangro, Erki Laur, Tiina Tauraite, Reimo Sagor (Vanemuine).

Merekultuuriaasta rannaretk Pärnust Häädemeestele
16.04
Algus Pärnu Hedon Spa hotelli ees

Merekultuuriaasta esimene rannaretk toimub 16. aprillil 2016 Pärnus ja Häädemeestel. Päeva esimeses pooles tutvutakse Pärnu asula tekkega ning sealse supelranna ja kuurordimiljööga. Pärastlõunal viib rannaretk kõik osalejad Häädemeestele, kus räägitakse Pärnumaa piirkonna rannaelust ja ajaloost ning külastatakse kunagist laevaehitusplatsi ja kohalikku muuseumi. Päeva lõpetab filmielamus Häädemeeste ufodest.

Kontserdisari “Vitraažid”: Unejõgi
16.04
Kultuurikatel

Eesti Muusika Päevade lõppkontsert. Eesti Filharmoonia Kammerkoori sarja “Vitraažid” IV kontsert. Kavas Evelin Seppari, Helena Tulve, Märt-Matis Lille ja Gustav Mahleri looming. Esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Dirigent Kaspars Putninš.

Lavaka täika
17.04
EMTA Lavakunstikoolis

Pühapäeval, 17. aprillil kell 12–16 toimub Lavakunstikooli majas Toompeal täika. Väärt kraami müüvad Lavakunstikooli üliõpilased ja õppejõud! Kauplemine sularahas!