1. august – sünniaastapäev: eesti kirjanik ja feminist Lilli Suburg 180.

5. august – sünniaastapäevad: eesti näitleja Linda Rummo 100; eesti kirjanik Nikolai Baturin 85

8. august – rahvusvaheline kassipäev

10. august – lauritsapäev. Juubel: eesti näitleja ja laulja Helgi Sallo 80

15. august – rukkimaarjapäev

18. august – rollapäev

19. august – paasapäev

20. august – Eesti taasiseseisvumispäev. Juubel: skulptor Mare Mikoff 80.

22. august – juubel: maalikunstnik Uno Roosvalt 80

23. august – kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev

24. august – pärtlipäev

26. august – juubel: stsenarist, režissöör ja kunstnik Priit Pärn 75

28. august – muinastulede öö

1. august

Anett – debüütalbumi “Morning After” esitluskontsert

2021. Aasta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti ja Aasta Popartisti tiitli saavutanud Anett on uude albumisse kogunud nii suurlinna energia kui ka looduses peituva hingerahu.  “Morning After” on isikliku mõtestatusega album, milles kumavad hingestatud ja ausad sõnumid läbi Aneti signatuuriks saanud viskimesiselt maheda tämbri ja modernse R&B/souli helimaailma. 

Tegemist on Aneti karjääri seni suurima kontserdiga, kus esitusele tuleb uue albumi muusika ning ka varasem looming, eriseadetes. Kontserdi teeb eriliseks laiendatud koosseis ja erikülalised.

Kus: Keila-Joa Schlossfall, Pargi Allee 5, Keila-Joa

Millal: 1. august kell 19:00

Piletid: 21,40 €

5. august

Rita Ray kontsert

Sinisilmset souli ja R&B’d viljelev Rita Ray on lauljatar, kes on tuntud oma võimsa ja liigutava hääle poolest. Ta esinemised ning stuudiosalvestused kannavad endas haruldast ausust. 2019. aasta lõpus avaldas Rita Ray debüütalbumi “Old Love Will Rust”ning oli 2020. aastal Eestis üks enim müüdud albumeid.

Kõltsu mõisa kontserdil esitab Rita Ray laule nii eelmiselt kui ka uuelt, sügisel ilmuvalt albumilt, tema sõnul saab seekord enam kuulda kitarrikeskeskset kõla. Laulud on ikka armastuse otsingutest, selle leidmisest ja kaotamisest, lauljatari lemmikuteks on 60ndate soul, nii oma kõlapildi kui heas mõttes lihtsakoeliste unistustega.

“Suurimat rõõmu valmistab see hetk, mil astun lavale ja siis ei loe enam miski. Live’ide andmine on minu jaoks justkui kingitus. Selle käigus avastan nii ennast kui ka teisi muusikuid”, on eestlannast soulitar ise öelnud.

Kus: Kõltsu mõis, Vaskussi tee 19, Laulasmaa

Millal: 5. august 19:00

Piletid: 20 – 23€

6. august – 10. oktoober 

Kunstihoone näitus “Sada särki seljas”

Odav, hügieeniline ja mugav. T-särki kantakse kultuuritaustast, soost, etnilisest kuuluvusest ja sissetulekust olenemata. Sootunnusteta T-särki peetaksegi sageli üheks kõige demokraatlikumaks rõivaesemeks, sest see on teiste igapäevaste kultuuriobjektidega võrreldes väga ambivalentne. Tavaline, ent silmapaistev, odav, ent kulukas, igav, ent huvipakkuv, demokraatlik, ent domineeriv, jätkusuutlik, ent hävituslik. Näitus käsitleb selles lihtsas ja igapäevases kehakattes avalduvat tänapäeva ühiskonna mitmetahulist probleemide rägastikku.

6.-8. august

Unistuste suvelaager ehk lastelaager täiskasvanutele

“Kui me oleme lapsed, siis tahame ruttu suureks kasvada! Kui me oleme suured, igatseme olla jälle rõõmsad, julged ja avatud nagu lapsed!”

Millised on lapsed? Nad julgevad joosta, isegi kui kuhugi pole joosta! Nad julgevad laulda nagu keegi ei kuuleks! Nad julgevad tantsida, nagu keegi ei näeks. Nad julgevad võõrastele naeratada! Nad julgevad küsida kõike! Nad julgevad eksida – ja nad on arenemisvõimelised!

See lapselik avatus on meie sees olemas, aga me peame ta välja laskma. Väelaulude laager ongi selleks, et me saaks kogenud usaldusväärsete õpetajate silma all enda sisemise lapse jooksma. Me laulame koos ja tantsime. Me vaatame üksteisele silma ja sööme koos ühes suures ringis. Me õpime hääleharjutusi, uusi mantraid ja väelaule ning mediteerime ja teeme joogat. Me peame maha ühe korraliku tantsupeo ja kolm korralikku väelaulupidu.

Kus: Laitse Graniitvilla

Millal: 6.-8. august

Piletid: Registreerimisega, 299 €

7. august

Nargenfestivaal – “Tormise tuules: Kalendrilaulud”

7. augustil, Veljo Tormise 91. sünniaastapäeval pühendab Tõnu Kaljuste koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga kontserdi Tormise muusikale ja vaatab tema loomingu mitmesse aastakümnesse. Kava keskmes on 1967. aastal valminud rahvakalendri tähtpäevadega seotud ulatuslik tsükkel „Eesti kalendrilaulud“. See viiest alatsüklist koosnev sari osutus helilooja jaoks pöördeliseks – pühendumine eesti rahvalaulu uurimisse, selle varasalve sügavuti tundmaõppimisse viis arusaamiseni regilaulu olemusest, struktuuri terviklikkusest ja kuidas seda terviklikkust kunstmuusikas säilitada. See oli heliloojana „oma nišši“ leidmine ning jäi loomingu keskmesse tema teekonna lõpuni. „Kalendrilaule“ raamivad aga eesti luuletajate Hando Runneli ja Jaan Kaplinski tekstidele loodud kooriteosed.

Millal: 7. august kell 19:00

Kus: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tatari 13

Piletid: 15-40 €

12.-15. august

Tallinna vanalinna päevad

Alates 1982. aastast korraldatava linnarahva suvealguspeo peategelaseks on Tallinna vanalinn.

Tallinna väärikas ja unikaalne vanalinn on hinnatud kultuuripärand, mis lummab nii kohalikke elanikke kui külalisi. Vanalinna olemus ja areng sõltub koostööst selle kogukonna, ametiasutuste ja ettevõtete vahel. Arenev vanalinn näib nooruslik ja edumeelne; nooruslikkus seostub vabaduse ja elurõõmuga, mida peaksid tunnetama nii vanalinna elanikud kui läbisõidul olevad külalised.

Kus: Tallinna vanalinnas

Millal: 12.-15. august

25. august

Hea tuju õhtu Laitse Graniitvillas

Vaimustav võimalus nautida ühe särava sõpruskonna humoorikat ja üllatavat lavakava, mis sõidab slaalomit sketšide, stand-up’i, anekdootide ja isiklikust elust pärit tragikoomiliste lugude vahel. Teie ette astuvad Inga Lunge, Erki Aule, Hellar Bergmann ja Donald Tomberg

Vanusepiirang 14+.

NB! Toitlustus ainult ettetellimisel. Toitlustuskohtade arv on piiratud! Toitlustuse tellimine kuni 23.08. Oma tellimuse palume kinnitada graniitvilla@pohjalacatering.ee või +372 56 909250. Koos söögisooviga edastage palun ka rekvisiidid ettemaksuarve tegemiseks.

Kõikidele toitlustuse tellijatele broneerime omalt poolt kohad laudades.

Kus: Laitse Graniitvilla

Millal: 25. august kell 19:00

Piletid: 10-18€

21. august

Vanamõisa käsitöölaat

21. augustil 2021 toimub Saue vallas Vanamõisa vabaõhukeskuses Vanamõisa käsitöölaat, mis on traditsiooniline sündmus aastast 2003. Tänaseks on Vanamõisa käsitöölaadast saanud suurim käsitöölaat Eestis, mis toob igal aastal kohale ligi 400 kauplejat ning tuhandeid külastajaid üle Eesti.

Käsitöölaadaga samaaegselt toimub suur suvelõpupidu mitmekülgse programmi ning põnevate tegevuste ja atraktsioonidega kogu perele. Meie lavalaudadelt on aastate jooksul läbi käinud ühed parimad meelelahutajad Eestis – Metsatöll, Kukerpillid, Smilers, Meie Mees, Singer Vinger, Mait ja Mikko Maltis, Karavan, Justament, Getter Jaani, Teele Viira, Rosanna Lints, The Sun, Anne Veski, Marju Länik, Zetod, Ott Lepland, Svjata Vatra, Grete Paia ning paljud teised. 

Kus: Vanamõisa Vabaõhukeskus, Vabaõhukeskuse tee 20, Vanamõisa

Millal: 21. august alates kell 10

26.-27. august

Tallinn Food Truck Festival 2020

Tallinn Food Truck Festival 2021 – selle suve kõige suurepärasem kooslus toidust ratastel. Tänavatoidu nautlejate ja heatuju festival toimub juba 26-27. augustil Tallinna Lauluväljaku pargis (mere ala). Programmis on kontsert ja DJ, lõbustuspark (20 atraktsiooni nii lastele kui täiskasvanutele), lasteala “Suvine muinasjutumaa” ja auhinnad ja üllatused. 

Kus: Lauluväljaku juures, Narva mnt 95

Millal: 26.-27. august

Pilet: 2 €

28. august

Muinastulede öö

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja üheskoos mere ääres üritust tähistades edastatame niiviisi eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. 

Kus: üle Eesti

Millal: 28. augusti õhtul ja ööl

Kaart avalikest ja piletiga lõkkekohtadest

28. august

Muinastulede öö Keila-Joal. Anne Veski kontsert

Laupäeval, 28. augustil esineb Keila-Joa lossi Schloss Fall pargis suure vabaõhukontserdiga eestlaste poolt palavalt armastatud lauljanna, kodumaa suurimaks staariks nimetatud Anne Veski. Erikülalisena astub üles Marek Sadam. Kaasa teeb ka The Swingin’ Sisters.

Kontserdist Schloss Fall lossi pargis saab selle suve ainus Anne sooloesinemine koos täiskoosseisus mitmeliikmelise saateansambliga. Püsti pannakse täisproduktsiooniga lava. Õhtu erikülalisena astub lavale Marek Sadam, kes esineb kavaga “Hümn armastusele”. Keila-Joal kuuleb ka Anne ja Mareki duetti.

Kus: Keila-Joa lossi Schloss Fall park, Pargi allee 5, Keila-Joa

Millal: 28. august 20:30

Piletid: 16-95.5€

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel