Aasta kõige valgem öö on peagi käes ja sel korral asub see nädala sellises paigas, et jaanikuid võib nautida lausa pikemalt. Panime seks puhuks kokku paarteist soovitust, pidades silmas, et kirja saaks võimalikult erinäolised jaanituled ning et soovitustega saaks kaetud kogu maa.

XX Suure-Jaani muusikafestival
17.–23.06.
Suure-Jaani

Kontsertidele suurtes ja väikestes saalides lisanduvad ettevõtmised Olustvere lossis, leivakojas, Vanaõue puhkekeskuses, Tääksi veskis ja paljudes teistes paikades üle kogu Suure-Jaani valla.

Lisaks noorte lauljate konkurss, heliloomingu konkurss, foto- ja kunstinäitused ning kohtumised loovisikutega lõunatundides kohvikus Arturi Juures – oma tegemistest räägivad sel aastal Arne Hiiob, Lembit Saarsalu, Arne Mikk, Harry Liivrand ja ansambli Kukerpillid liikmed.

XX Suure-Jaani muusikafestival: päikesetõusukontsert
Hüpassaare soosaar
23.06.

Kontsert maailma ökoloogilisimas ja kauneimas kontserdisaalis on olnud tõeline maiuspala tuhandetele (unetutele) kuulajatele läbi aastate. Aasta heledaimaks päikesetõusuks esineb teile Soo-orkester – Eesti Sinfonietta koos solistide Ingrid Pauli (plokkflööt, Saksamaa), Arvo Leiburi (viiul) ja Aare Tammesaluga (tšello). Kavas on  A. Vivaldi, A. Kapp, V. Kapp, E. Grieg. Tõotab tulla sulnis.

Saaremaa rannafestival
22.–24.06.
Mändjala rand ja kämping

22.–24. juunini toimub Mändjala rannas  suur rannafestival. Kolmel päeval astuvad kahel laval üles NOËP, Karl-Erik Taukar, Liis Lemsalu, Tanel Padar & The Sun, Shanon, 5MIINUST ja paljud teised.

Haapsalu jaanituli 2017
23.–24.06.
Haapsalu piiskopilinnus

23. ja 24. juunil Haapsalu piiskopilinnuses toimuval Lääne-Eesti suurimal jaanitulel saab näha juba pikki aastaid tuntud ja palju armastatud lauljaid. Üles astuvad Anne Veski, 2 Quick Start, Koit Toome, Apelsin, Ott Lepland ja paljud teised.

Avinurme tünnilaat
23.06.
Avinurme

Kui teil on isu tõelise külapeo ja laada järele,  siis siin on soovitus just teile. Kavas on päev täis kauplemist ja rahvakunsti. Müügil on valik käsitööesemeid, puidutooteid, aiakaupa ja palju muud. Samuti toimuvad auhinnalised mängud, laadaloterii, meelelahutusprogramm ning loomulikult jaanituli.

Maakaitsepäev, võidupüha ja jaanituli Raadil
23.–24.06.
Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki Raadile võidupüha tähistama, kus oma 100. aasta juubelit ja EV100 tähistab Kaitseliidu Tartu malev. ERMi jaanituli on Raadile kohale toonud tuhandeid inimesi, olles seetõttu Lõuna-Eesti suurim omalaadne sündmus. Tegevust jätkub hommikust hiliste õhtutundideni ning kava on muljet avaldav.

The Ilves Sisters “Cherbourgi vihmavarjud”
23.06.
Avinurme kirik

Avinurme kandis on meil teile soovitada tünnilaadast ka veidi erilaadsemat meelelahutust, nimelt astuvad jaanilaupäeva õhtul üles The Ilves Sisters ja seda  uue kavaga “Cherbourgi vihmavarjud” – kõlavad maailmakuulsad menulaulud muusikalidest ja filmidest.  Õdede esituses saab kuulda tuntuid palu muusikalidest “Grease”, “Evita”, “Ooperifantoom”, “Helisev muusika”, “Lauldes vihmas”, “Cherbourgi vihmavarjud” ning Abba loomingul põhinevast muusikalist “Mamma Mia!”. Teiste seas tulevad esitusele laulud “Singing in the Rain”, “The Sound of Music”, “Don’t Cry for Me Argentina” ja “Summer Nights”.

Viimsi jaanituli
23.06.
Viimsi Vabaõhumuuseum

Viimsi jaanituli võõrustab sel aastal külalisi kõige magusamate paladega. Esinevad Ariadne, Untsakad ja 2 Quick Start. Nagu sel päeval kombeks, tuuakse lauale parimad toidud, pruugitakse jaanipäevaks pruulitud märjukest, lüüakse tantsu ja ollakse lihtsalt koos – kogu perega. Lusti ja mängu jätkub kõigile ning süüdatud saab ka maailma kauneim Viimsi jaanituli. Kohal on miniloomaaed koos ponidega, miniautod ja jäätisekohvik. Õhtujuht Henrik Raave lõbustab nii väiksemaid kui suuremaid külalisi põnevate jaanimängudega.

Koppelmaa jaanituli 2017
23.06.
Endla turismitalu

Koppelmaa jaanitulel ootavad publikut  tummised  joogid, hääd söögid ja  rohked artistid. Sellel jaanikul pakuvad  muusikalisi elamusi Smilers ja Kukerpillid, lisaks saab näha ekstreemset moto-show’d, mida pakuvad FMX trikimootoratturid. Sebastian Westberg valiti 2016. aastal maailma 12. parima triki mootoratturi hulka Madriidis. Pisemaid külalisi lõbustavad batuudid ja poni. Jaanimänge viib läbi Venno Loosaar.

Jaanipäev Eesti Vabaõhumuuseumis
23.06.
Eesti Vabaõhumuuseum

Muuseumilised kirjeldavad oma tegevusi nii: süttivad lõkked, kõlavad pillilood parimatelt rahvamuusikutelt, keerlevad värvilised triibuseelikud katkematus tantsus, kriuksuvad külakiiged ja kilkavad lapsed vana aja mänge mängides. Meie jääme neid jaanikuid alati soovitama, kuna see muuseum on jaanipeoks justkui loodud.

Luunja jaanituli
23.06.
Luunja laululava

Kavas on rohkelt vahvaid tegevusi  nagu näiteks mängud ja auhindadega võistlused. Plaate mängib DJ Kristjan Veedler ning tantsuks ansambel Vanaviisi. Palume meelde jätta ka fakt, et toimub tordioksjon.

Vihula mõisa jaanituli Kihnu Poistega
23.06.
Vihula mõis

Nii nagu vanastigi, lauldakse ja tantsitakse, mängitakse ja aetakse Vihula mõisas pikalt juttu. Avatud on söögi- ja joogikohad jaaniplatsil, Kaval-Antsu kõrtsis ja Vesiveskis. Jalakeerutuseks mängib lugusid ja laulab pikalt üle kesköö ansambel Kihnu Poisid ning õhtut juhib Meelis Sarv.

Palmse mõisa jaanituli koos Karavaniga
23.–24.06.
Palmse mõis

Süüdatakse jaanituli ning tantsuks mängib ansambel Karavan.
Toimuvad erinevad rahvalikud võistlused ja mängud ning härrastemaja saalis paitab kõrva öömuusika kontsert. Õhtul süüdatakse mõisa õuel silmailuks sajad küünlad. Samuti on avatud ka lasteala ning söögi- ja joogikohad.

Narva keskaja festival
24.–25.06.
Narva linnus

Narva Muuseum kutsub kõiki ajaloohuvilisi jaaninädalavahetuseks   Narva linnusesse, kus koostöös Teutooni orduga Peterburist elustatakse Narva keskaja festivalil kaheks päevaks keskaeg. Narva linnuse hoovil minnakse tagasi aastasse 1346, mil kirjutati alla linnuse müügileping Taani kuninga ja Saksa ordu vahel.  Kõik külalised saavad kaasa elada rüütliturniiridele, mõõgavõitlustele ja vibulaskmisvõistlustele. Esinevad keskaegsed muusikud ehk menestrelid ja rändveiderdajad ehk skoromohhid, tehakse teatrit ning pakutakse mitmekesist, ajastule omast meelelahutust nii suurtele kui väikestele.

Kasepää rannapidu 2017
24.06.
Kasepää laululava

Peipsi kaldal toimub  kuuendat korda Kasepää rannapidu. Sel aastal astuvad publiku ette Patune pool, Hellad velled, Reket ja Respekt. Tantsumuusikat lisab DJ Vahur Kollom.