Uued nädalasoovitused.

Kirke Kangro ja Sheri Willsi näitust saadab kujutlus iidsest, kestvast, sekkumatust eksistentsist. Stiihiast, mis võlub oma allumatusega. Pealkirjas kasutatud Eugene Montale luulerida tuletab meelde nostalgiat kontrollimatust loodusest. Ja inimese lootusest selle rüpes enesest eemalduda.

Tamar Paali näitus “Vaikus kui tundmatu ruum”

10.–29.02.
Haapsalu Linnagalerii

Tamar Paal uurib käesoleva näitusega objektide ja ruumi vahelist seost meie psüühikas. Ruum, mis on objektide vahel, on tihti märkamatu. Inimese aju on harjunud fokusseerima kohta, kus on kõige rohkem infot. Seda teeme me automaatselt, nii jätame tihti tähelepanemata ruumi objektide vahel. Ruum aga muudab meie tõlgendusi sellest objektist.

Näitus “Anne Veski. Tähelend”

10.02.–26.07.
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

Näitus annab värvika ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud lavatäheks. Staarielu melu ja glamuuri kõrval tuleb juttu ka selle mõrumatest telgitagustest. Kas tähe sünniks on vaja annet või piisab suurest tööst ja õnnelikust juhusest? Igatahes vajab sädelev lavateekond ka toetavaid kaaslasi. 

Noorte maalikunstnike Brenda Purtsaku ja Eero Alevi eesmärgiks on käesoleval näitusel portreteerida inimest läbi keha ja ruumi. Kohe projekti algul jõudsid kunstnikud kokkuleppele, et kordagi ei näidata portreteeritava nägu. Väljakutseks saab hoopis pinge tekitamine – kas vaataja suudab kaasa minna Purtsaku ja Alevi kokkupandud müsteeriumiga.

Anne Rudanovski on Pallase õppejõud ja kunstnik, kes veetis 2019. aasta esimese poole rännates üksinda ümber maailma, kaasas vaid osavalt täis pakitud seljakott ja fotokaamera. Kokku käis ta 13 riigis: Iisraelis, Egiptuses, Indias, Nepaalis, Indoneesias, Austraalias, Hiinas, Koreas, Jaapanis, Vietnamis, Kambodžas, Tais ja Mehhikos.

Felicitas

13.02.
15.02.
Theatrum

“Felicitas” on lugu üllatavast olukorrast, mis meid kõiki kodus võib tabada, kui mitte täna, siis vähemalt 10 aasta pärast. Kuidas suhtuda uutesse rollidesse, ülesannetesse kodus, mehesse, naisesse, nüüdisaja tõlgendustesse? 

Sofia Rubina

13.02.
Džässiklubi Philly Joe’s

Mitmekülgselt andekas ja särav vokalist Sofia Rubina on oma žanripiire ületava leidlikkusega end tuttavaks laulnud enamikele eesti džässiaustajatele.

2019 aastal ilmunud albumit “Where It Begins” on saatnud nii fännide kui kriitikute heakskiit. Tuleval kontserdil kuulebki lisaks muule lugusid sellelt plaadilt.

TLÜ kirjastus esitleb prantsuse luuletaja ja mõtleja, sürrealistliku liikumise võtmefiguuri André Bretoni raamatut “Sürrealismi manifestid”. Vestlevad tõlkija Kristjan Haljak ja toimetaja Kaia Sisask. 

Mees (Jean-Louis Trintignant) on rallisõitja, naine (Anouk Aimée) töötab filmitööstuses. Nad kohtuvad juhuslikult. See kohtumine viib sõpruseni. Sõprusest sünnib sümpaatia ja tunded muutuvad aina tugevamaks. Imeliste kaadritega legendaarse linaloo taustal kõlab Francis Lai maailmakuulus muusika. Film võeti üles värviliste, must-valgete ja seepia värvi kaadrites. Ekraanile jõuab restaureeritud versioon.

Iggy Lond Malmborgi “Things in my mouth”

14.02.
15.02.
Kanuti Gildi SAAL

Iggy Lond Malmborgi uus teos “Things in my mouth” fookuses on hääl. Siinjuures mitte niivõrd bioloogilise võimekusena, vaid õpitud kultuurilise nähtusena; kui nurgakivi nn “stabiilsete identiteetide” – soo, rassi, klassi, seksuaalse identiteedi – loomisel ja esitamisel nii laval kui ühiskonnas.