Jätkame kultuur.info toimetuse koostatud nädalasoovituste nimekirjaga. Seekord on fookuses veebruari teine nädal.

Alustuseks väikene meeldetuletus, et veel selle nädala lõpuni on võimalik osaleda kultuur.info Facebooki teatrikampaanias “Kaaslasega teatrisse!”: https://on.fb.me/1PcqTb5 

Mis: Tallinna Linnateatri sünnipäevakuu
Kus: Tallinna Linnateatris
Millal: 01.02–29.02.

Tallinna Linnateatri juubelihooaeg kulmineerub 13. veebruaril täituva 50. sünnipäevaga. Sünnipäevakuul veebruaris kutsub Linnateater kõiki oma sõpru osa saama nii sündmustest teatri majas, mängukavas kui ETV ekraanil.

Mis: Uute koreograafide sari Premiere: Joanna Karoline Kalm “Débutante” + Sylvia Köster “Star”
Kus: Sõltumatu Tantsu Laval ja Genialistide Klubis
Millal: 10.02–03.03. 

Premiere on Sõltumatu Tantsu Ühenduse sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valitakse laekunud taotluste põhjal välja kaks koreograafi, kes saavad toetuse oma esimese tantsulavastuse väljatoomiseks Sõltumatu Tantsu Laval.  Uute koreograafide sarja Premiere kaheksas aastakäik toob 10. veebruaril Sõltumatu Tantsu Laval publikuni Joanna Kalmu ja Sylvia Kösteri debüütlavastused.

Mis: XIV tudengite teatripäevad 
Kus: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias
Millal: 12.02–14.02.

Tudengite teatripäevad on 2016. aastal juba 14. korda toimuv tudengitest koosnevate loominguliste gruppide ja harrastusteatrite festival. Festivalil astuvad üles teatritrupid nii Eesti kui välismaa ülikoolidest.

Mis: Erakordselt heatahtlik mees
Kus: Ugala Black Boxis
Millal: 12.02–…

Tanel Ingi jätkab oma õnnestunud soome dramaturgia lavastustesarja Sirkku Peltola vaimuka draamaga “Erakordselt heatahtlik mees”.

Selle loo keskmes on Raine – hilisesse keskikka jõudnud südamlik ja tagasihoidlik mees, kes on sunnitud oma elu justkui otsast alustama. Tema töökoht koondati, abielu sai ühel hetkel otsa ning hoole ja armastusega rajatud kodumajas elab nüüd eksnaine koos oma uue elukaaslasega. Mis seal siis ikka. Selline on elu. Peaosas astub üles külalisnäitlejana Egon Nuter.

Mis: Rada7.ee aasta parimad: Ans. Andur, Argo Vals ja Smõuk
Kus: Klubis Sinilind
Millal: 12.02.

Muusikalehe Rada7.ee parima plaadi hääletuse tulemused on teada! Esikolmikut õnnitletakse reedel, 12. veebruaril 2016 Sinilinnus. Aasta parimad astuvad kõik sel õhtul ka lavale!

Esinevad:

Ans. Andur – esimene koht albumiga “Öine bingo”
Argo Vals – teine koht albumiga “Nokturn”
Smõuk – kolmas koht lühiplaadiga “Mõlk”

Mis: Tõnis Mägi ja Kärt Johansoni kontsert “Dialoog”
Kus: Karlova Teatris
Millal: 13.02. 

Abikaasad Tõnis Mägi ja Kärt Johanson on koos musitseerinud paljudel lavadel ning välja andnud ka ühise albumi “Teine ruum”. Sõbrapäevaeelsel veebruariõhtul tulevadki Tõnis ja Kärt õdusasse Karlova teatrisse, et vesta lugusid ning esitada oma vanemat ja uuemat loomingut.

Mis: Viljandi kalapidu 2016
Kus: Viljandi Järve rannas
Millal: 13.02.

13. veebruaril toimub Viljandi järvel meelelahutuslik kalapüügivõistlus. Järvevette on lastud 103 märgistatud kala, kelle väljapüüdmisel saab osaleja auhinna.

Mis: Telliskivi Tantsupidu
Kus: Vaba Lava saalides
Millal: 13.02–14.02.

Teine Telliskivi tantsupidu toimub 13.–14. veebruaril Vaba Lava maja saalides ja kohvikutes. Oled oodatud proovima põnevaid tantse, leidma uusi sõpru ja nautima liikumist. Eelnev tantsukogemus ei ole eelduseks.

Mis: Laura Remmeli sõbrapäeva kontsert
Kus: Kõue mõisas
Millal: 14.02.

Kontserdiõhtu Kõue mõisas. Laura Remmeli repertuuar on sellel erilisel päeval inspireeritud mitmetahulistest tunnetest, nagu armastus ja sõprus.

 


* Päisefoto: Ivo Hofste