Algava nädala soovitustest võib leida filme, vestlusi, kontserte ja lavastusi. Nädalavahetusel saab liituda ka Teeme Ära talgulistega.

Austraalia filmifestival “AUS+FILM”
…–10.05.
Üle Eesti

Kuni 10. maini leiab üle Eesti aset teine Austraalia filmide festival “AUS+FILM”. Sel korral linastub kaks muusikateemalist väärtfilmi kuues linnas: Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõgeval, Paides ja Karksi-Nuias.

Merefoorum “Õnnetuste anatoomia”
2.05.
Lennusadam

Merefoorumil arutletakse, miks õnnetused juhtuvad, kuidas neid uuritakse ja mida teha, et neid tulevikus ennetada.

Otsa kooli õpilaste lavastus “Tallinn-67”
2., 3.05.
Vene Kultuurikeskus

Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli õpilaste ühisloominguna valminud kontsertlavastus “Tallinn-67” etendub Vene Kultuurikeskuses. Nii etenduse muusika kui ka teksti autorid on kooli rütmimuusika suuna õpilased, kes kujutavad laval nõukogudeaja kultuurielus toimunud tõsielulisi sündmusi.

Edaspidi
2.05.
Kino Sõprus

Berliini festivalil parima režissööri Hõbekaru pälvinud ja prantsuse kino võluvale staarile Isabelle Huppert’ile riiulitäie auhindu toonud “Edaspidi” on prantsuse lavastaja Mia-Hansen Løve’i meisterlikult komponeeritud psühhooloogiline pusle.

NO99 Kino: Jaapani filmide eri
2.–4.05.
Teater NO99

NO99 Kinos näidatakse jaapani filme. Neid pöörasemaid, ribadeks leierdatud Kurosawast edasi. Need on täis over-the-top-kujundeid ja võimast visuaali. Need on vaatemängulised, jaburad, fantaasiaküllased, tumedad, mustvalged, värvilised. Nende energia ja ilu on nagu ookean.

Moenäitus “Kõik, mis tuleb, tuleb sellepärast, mis on olnud”
… –31.05.
Kastellaanimaja galerii

Eduard Vilde Muuseumi Kastellaanimaja galeriis on avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse kirjanduslik moenäitus “Kõik, mis tuleb, tuleb sellepärast, mis on olnud”. Näitus pakub harivat retke läbi aja, kirjanduse ja moekunsti.

Globaalne kontroll ja tsensuur
29.04.–18.06.
Tallinna Kunstihoone

Üleilmselt tegutsevad äriettevõtted kasutavad ära andmemassi, mida saadakse kasutajate individuaalsetest ja ühiskondlikest sõltuvustest. Turvalisust tugeva argumendina välja tuues püüdlevad riigiasutused varjamatult oma andmekogude täiustamise ja massiivse laiendamise poole. Kas ülivõimsate jälgimis- ja tsensuuriinstantside meelevallas olemisest on saanud juba conditio humana, meie kultuuri alustingimus?

Tour d’ÖÖ Eesti
2.05.
Kuressaare

Päikeseloojangul täituvad Eesti linnatänavad lõbusate ratturitega. Neid on sadu, tuhandeid. On Eesti Vabariigi sajas sünnipäev, toimub Tour d’ÖÖ Eesti. Saabuval reedel jõuab ratturite ühissõit Kuressaarde.

Rahvusvahelise koostööprojekti “Translocal. Muuseum kui tööriistakast” näitus “Üksi/koos”
21.04.–21.05.
Kumu kunstimuuseum

Kumu projektiruumis on avatud rahvusvahelise koostööprojekti “Translocal. Muuseum kui tööriistakast” tulemusena valminud näitus “Üksi/koos”, mille kuraatorid on Kumu noorteklubi liikmed.

Kumu Dokumentaal: “Läänetuul. Tom Thomsoni nägemus”
3.05.
Kumu  auditoorium

Linastub režissööride Peter Raymonti ja Michèle Hozeri film “Läänetuul. Tom Thomsoni nägemus” (Kanada, 2011). Tom Thomson (1877–1917) on Kanada armastatumaid kunstnikke, suurepärane kolorist, “kohalik van Gogh, Mozart, John Keats”. Tema ekspressiivsed ning värvikad põhjamaastike tõlgendused on saanud Kanada sümboliks.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu “Punk(a)rid – Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Peeter Volkonski”
3.05.
Eesti Raadio 1. stuudio

Kui mujal maailmas vastandus punkmuusika peamiselt ühiskondlike normide, võimu ja massikultuuriga, siis Eesti punk oli 1980. aastatel suunatud otseselt nõukogude võimu nõmeduste ja vaimupimeduse vastu. Seekordne kohtumisõhtu ei pruugi olla viisakas, kombekas ega kõigile meeldida. 30 aastat tagasi oleksid nii esinejad kui Eesti Muusika Kuulsuste Koda sellise õhtu eest ilmselt pikaajalise esinemiskeelu saanud… Vahet pole.

Kunst
3., 4., 5., 6.05.
Tallinn Art Space galerii

Komöödia ühes vaatuses. Von Krahli Teatri, EMTA Lavakunstikooli ja Tallinn Art Space Galerii koostööprojekt. Prantsuse näitekirjaniku Yasmina Reza “Kunst” on tõenäoliselt üks viimaste aastakümnete olulisemaid näidendeid Lääne kultuuriruumis.

Kultuuridessant 2017
4., 5., 6.05.
Viljandi, Tallinn, Tartu

Kultuuridessant on viiendat aastat toimuv TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste korraldatud festival, mille käigus jõuavad üliõpilaste silmapaistvamad loometööd kooliseinte vahelt välja laiema publiku ette.

Kirjanduskohvik kutsub: Bilbao–New York–Tallinn
4.05.
Kohvik-restoran Wabadus

Bilbao ja New Yorgi vahel eikellegitaevas jutustab oma perekonna ja kodumaa lugu baski kirjanik Kirmen Uribe. Äsja ilmus ka Keiti Vilmsil esimene raamat. Mida, millal, miks ja kuidas loeb Keiti Vilms, aitab välja uurida PI Filimonov. Katkendeid raamatutest loeb Maarja Mitt. Muusikalisi vahepalu akordionil esitab Maimu Jõgeda. Õhtut juhivad Kätlin Kaldmaa ja PI Filimonov.

Sümfoonia ühele. Allegro con moto
3.05.–13.08.
Tartu Uus Teater, Saueaugu Teatritalu

Ardo Ran Varrese debüütlavastus on üles ehitatud kui muusikateos. Sõnad, mõtted, liikumine, rütmid ja helid on reastatud ja komponeeritud pigem klassikalise muusika kui harjumuspärase dramaturgia reeglite kohaselt. On vana mees ja on tema esimene raadio, täis helisid, hääli ja mälestusi. Ta mäletab koos oma raadioga kõike. Ta teab, mis juhtuma hakkab. Kui saaks vaid sekkuda ja ajalugu muuta! Laval Aleksander Eelmaa (Eesti Draamateater).

Mailaul
4.–6.05.
Tartu

Sellel nädalal leiab Tartus aset järjekordne “Mailaul”. Festivali keskmes seisab autor, kes esitab ise enda loodud muusikat, olgu siis üksi kitarriga või bändi saatel. Tartu eri paigus leiab aset ühtekokku üheksa kontserti.

Teeme ära talgupäev
6.05.
Üle Eesti

Tule talgutele! Teeme Ära talgupäev on kujunenud kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadiseks suursündmuseks. Tullakse kokku ning ühiselt võetakse käsile kodukandis kõige pakilisemad tööd.

Elektroonilise pärimusmuusika festival
6.05.
Pärimusmuusika ait

Kolmandat korda toimuv elektroonilise pärimusmuusika festival koondab taas žanri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita. Ühepäevasel festivalil pakutakse teemakohaseid loenguid, õpitubasid, valgusinstallatsioone, visuaalset programmi ning mõistagi palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani välja.