Eestlastele on ikka meeldinud suviti külastada erinevaid laatasid, kust osta omale talutoitu, taimi ja igasugu nänni ning kus tunnetada õlg-õla tunnet oma kaasmaalastega. Et leiaksite üles just enda jaoks sobivad üritused, panime kokku väikese valiku silmapaistvamatest suve jooksul veel toimuvatest laatadest.

10.07 – Ehtsate Muhu toodete laat “Meite Muhu mant” 

Kell 17.00 algaval laadal on saadaval vaid muhupärane kaup ja lettide taga Muhu müüjad. Kohapeal kaubavalik käsitööst muhupärase söögi-joogini. Osaleda saab ka laadaloteriil ning toimub simman. Sissepääsu eest raha ei küsita.

11.07 Portselanilaat Viimsis

12. juulil oodatakse portselani- ja muidu lauanõudehuvilisi Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus Rannarahva festivali raames toimub portselanilaat. Laadaga üheaegselt on võimalik vabaõhumuuseumis tutvuda rannarahva ajaloo, kultuuri ja traditsioonidega ning maitsta head ja paremat randlaste toidulaualt.

11.-12.07 – Tartu Hansapäevad

Laupäeval ning pühapäeval aset leidvate Tartu Hansapäevade raames toimub ka suurejooneline hansalaat. Tartusse tulevad kokku sajad kaupmehed, kes pakuvad erinevatest materjalidest meisterdatud omapäraseid käsitöötooteid, valmistavad kohapeal maitseelamusterikkaid roogi ja tutvustavad oma käsitööoskuseid. Tegevust jagub tervele perele.

18.07 Mihklilaat Pärnumaal 

Iga aasta juuli kolmandal laupäeval toimuv mihklilaat on oma külalaada õhkkonnaga laat kõige klassikalisemas tähenduses. Laadal on toodetest eelistatud koduloomad ja põllumajandustoodang, lisaks veel käsitöö. Laat pakub nii kultuuriprogrammi kui rahvasporti. Unustatud ei ole ka lapsed.

19.07 Üle-eestiline avatud talude päev 

Juuli kolmandal pühapäeval muutub üheks suureks laadaplatsiks terve Eesti, kui esimest korda toimub avatud talude päev, mille raames avavad oma uksed külalistele enam kui 100 talu ja põllumajandustootjat üle terve Eesti. Igal talul on oma programm, milles näidatakse talu eripärasid.

25.-26.07 Eesti Talupäevad Jänedal 

Juuli viimasel nädalavahetusel toimuvad Jänedal traditsioonilised talude päevad. Kavas on tehnika- ja tõuloomade näitused, demoesinemised, mitmekesine kultuuriprogramm. Külastajaid on igal aastal üle kümne tuhande, kauplemas on sadu ettevõtteid. Talutoodangu tänaval pakutakse ohtralt ehedat toitu!

01.08  Rahvusvaheline kollektsionääride päev ja Wanawaralaat Jõgeval

Jõgewa kollektsionääride päeval kaubeldakse vanavaraga: militaarkaup, vana tehnika, mootorrataste ja autode varuosad, vana talu- ja antiikmööbel, portselan ja lauanõud, vanad raamatud, mündid, fotod, postkaardid, mänguasjad ja muu vanakraam. Oodatud on nii kogemustega kollektsionäärid, restaureerimisest huvituvad kui ka need külastajad, keda kogumispisik alles hiljuti nakatanud on.

15.08 Narva suvelaat

Narva suvelaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu. Traditsiooniliselt on laadal kontsert ja meelelahutusprogramm ning külastajate meelt lahutavad päeva jooksul erinevad kollektiivid Narvast, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Narva Kutseõppekeskusest.

22.08 Vanamõisa käsitöölaat

Vanamõisa käsitöölaat toob igal aastal kohale ligi 400 kauplejat ja üle 10 000 külastaja üle Eesti. Kvaliteetne käsitöölaat, Eesti toidu telk, Tänavatoidu tänav, BBQ festival, Sibulatänav, Kalevi lastelava ja Kalevi meisterdamise telk, militaarala, päästeala, benji-hüpe, meeleolukas kultuuriprogramm ja küladevahelised võistlused.

07.09-13.09  Saaremaa toidufestival

Saaremaal on ajast aega ikka au sees olnud kohalik ja aus toit, muhe nali, leebe muusika ja kelmikas märjuke! Saaremaa toidufestivalil saab osa kõigest sellest ja enamgi veel. Festivali raames leiab aset restoranide nädal, ettevõtjate laat, tänavapiknik ja palju muud.