Kas süldi, hapukapsa ja verivorsti söömine on hakanud raugema? Olge mureta – pakume teile kultuurimenüüd aastalõpusoovitustest!

Kontsert “Talvetee teeb tugevaks”

26.12.
Theatrum
27.12.
Tartu Jaani kirik
28.12.
Viljandi Pärimusmuusika Ait

Pärimusmuusik Mari Kalkun, pop-jazz trummar Ahto Abner ja VHK keelpilliorkester kohtusid esmakordselt sel suvel Viljandi pärimusmuusika festivalil, kus kõlas Mari Kalkuni looming uues seades.

Aasta lõpus, 26.–28. detsembril annavad Mari Kalkun ja VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri juhtimisel koostöös trummar Ahto Abneriga kolm kontserti, kus mõnusas ja hubases õhkkonnas kõlavad nii suvel esitatud palad kui ka uued üllatused.

27. detsembril esitleb rokkbänd Põhja Konn koos Estonian Cello Ensemble’i ja Vox Clamantisega oma teist kauamängivat. Põhja Konna uus album, mis ilmub selle aasta lõpus, sünnib koostöös vokaalansambli Vox Clamantise ning Estonian Cello Ensemble’iga. Lisaks liituvad bändiga uuel plaadil laulja Mikk Dede ning löökpillimängija Lauri Metsvahi. Sõnade autorina lööb kaasa Genka. Plaadile jõuavad lisaks bändi omaloomingule ka seaded Erkki-Sven Tüüri kollektiivi In Spe teostest “Uus ja vana”, “Päikesevene”, “Antidolorosum”, “Isamaa” ning “Igavik”.

TAFF Club. Aastalõpu swing: The Swingin’ Sisters

27.12.
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

The Swingin’ Sisters on traditsioonilist svingmuusikat mängiv 8-liikmeline kollektiiv.

Svingiõed Maris, Vivi ja Viveli on üheskoos erinevates muusikalistes koosseisudes laulnud juba üle 8 aasta. Naistrio lihvitud vokaalset kooskõla rikastavad krutskeid tulvil tantsuliigutused, stiilne väljanägemine ja kaasahaarav energia. Eestikeelse kava ning albumi inspiratsiooniks on suuresti olnud Eesti Raadio Meeskvartett ning 60ndatel Eestis mängitud ja salvestatud muusika.

Kontsert “Puistab lund kui lendlevaid linde”

27.12.
Fotografiska Tallinn
28.12.
Pärnu Eliisabeti kirik
29.12.
Viimsi Püha Jaakobi kirik

Carlos ja Raul Ukareda kontsert.

Kavas on nii Carlose kui Rauli lugusid kui talveaega sobivaid laenatud lemmikuid, aga ka päris jõululugusid ja rahvakoraalegi.

Tommy Cash

27.12.
Noblessneri Valukoda

Tommy Cash paneb 27. detsembril möödunud aastale punkti võimsa soolokontserdiga Tallinnas Noblessneri valukojas.

Best of Est 2019

28.–29.12.
Kino Sõprus

2019 on olnud äärmiselt mitmekülgne filmide aasta. Hulgaliselt häid filmielamusi on kinodes olnud, aga kindlasti on midagi mõnusat veel vaatamata.

Kahel täispikal maratonpäeval saab näha rohkem kui 12 filmi.

Tantsumaraton 2019

28.–29.12.
Sõltumatu Tantsu Lava

28. detsembril toimub Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus juba kolmandat korda meelelahutuslik ja heategevuslik 12-tunnine tantsumaraton, mis kutsub tantsima ühise hea eesmärgi nimel. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures pöörata tähelepanu abivajajatele ja neile, kes ühiskonnas nõrgemal positsioonil. Soovime sündmusega suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust, rõhutades, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja kaasatud. Plaate keerutavad teiste seas Rain Tolk, Eiki Nestor, Siim Nestor, Jakob Rosin, Janek Murd, Annie Rist ja Dr.PhilGood

Ansambel U: vana-aasta uue muusika kontsert

29.12.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal

U: traditsiooniline vana-aasta uue muusika kontsert pakub detsembrikuise pillerkaari kõrval välja kompaktse kava head nüüdismuusikat. Esitamisele tuleb valik teostest, mis on aasta jooksul kõlanud U: erinevatel kontsertidel. 

ETK aastavahetus

31.12.
Erinevate Tubade Klubi

Aasta, pühade ja jõuluprassingute lõpupidu!

Kohtume telekate ees ja tantsupõrandal, et hoida kokku 2020. aastaks. Eurosaver 2.0 ehk investeeri arukalt soodsasse piletisse ja lülita kodus radikad välja – soojene meil üles sõprade seltsis ja mässi end diskosärasse. Vaade linna suurimale ilutulestikule ja ka väiksema eelarvega totude tulevärgile akendest üle kogu maja!

Aastavahetus Genialistide Klubis

31.12.
Genialistide Klubi

Kui ilutulestik vaadatud, avanevad Genialistide Klubi uksed ning läbi sätendava glitteripilve astuvad uue aasta esimesed säravad tähed DJ-pulti ja baarilettide taha.

Taaskord kostitavad teid plaadimängijate taga rahvusvahelised poisid Anssi Nieminen ja Kaspar Aug! 2020. aasta esimestest sekunditest peale kütavad nad rariteetset kosmilist disco‘t, seksapiilset electro‘t ja ekstaatilist haussi, mille kõrvalmõjuna lendab tantsijatel seljast omajagu riideesemeid.