Märkamatult on kätte jõudnud veebruari keskpaik ja see tähendab nii mõnelegi nii mõndagi! Näiteks kolmapäev on sõbrapäev ja ühel neist päevadest saabub ju ka kollane maakoer! Selle kõige puhul on mõistlik õhtud (ja miks mitte päevad) mõnusa meelelahutusega sisustada.  Tegime siin väikestviisi mõned valikud. Vaadake üle ja kasutage, nagu hing ihaldab!

XI Tallinna talvefestival

05.–13.02.
Tallinna vanalinn

Lisaks kõrgekvaliteedilisele muusikale on see festival vahva veel ka selle poolest,  et temaga käib kaasas heateoalgatus “Tõsta pilk ja ava süda”, millega kogutakse raha erinevatele abi vajavatele inimestele ning organisatsioonidele, kes nendega tegelevad.  Tegemist on tõelise talvise muusikapärliga.

August Künnapu maalinäitus “Kasside kaskaad ja teisi pilte”
09.02.–15.03.
Fahle maja

Näitus viib vaataja nostalgilistele teekondadele läbi August Künnapu loomingu, leides eest nii juba tuttavaks saanud kassimaale kui ka hetki pere seltsis, meenutusi reisidelt ning lihtsaid lugusid argipäevast. Tema erksavärvilised maalid on elujaatavad ja sündinud puhtast maalimise rõõmust.  See tähendab, et välja on pandud ka kassipilte! Kes siis kassipilte ei armastaks?!

Kolm reklaamtahvlit linna servas
11.–15.02.
Võru kultuurimaja Kannel, ka mujal Eestis

See  film on seitsme Oscari nominent (parim film, parim naispeaosatäitja, parimad meeskõrvalosatäitjad, parim filmimuusika, parim originaalstsenaarium ja parim montaaž) ning nelja Kuldgloobuse võitja (parim draama, parim stsenaarium, parim näitlejanna, parim meeskõrvalosatäitja). Arvame, et ega meil muud väga üle ei jää, kui soovitada teilgi seda vaatama minna. Otsustage siis ise, kas on ikka nii kuldne film (võite meile ka kirjutada, mis te siis arvasite)!

Filmikool #6: “The Funeral”
12.02.
Kino Sõprus

Sellesse tundi me hilineda ei soovita! Tegemist on sissevaatega ühe 1930ndate aastate New Yorgi gangsteriperekonna traagikasse – kaks venda matavad vägivaldselt hukkunud kolmandat. Vendade karakterid ja käitumismustrid on erinevad, kuid filmi lavastajale Ferrarale omaselt ei räägi ta siin kangelaslugu, vaid uurib süü ja vastutuse küsimusi keset lootusetuse ja väljapääsmatuse õhustikku. Linastuse juhatab sisse üks Eesti tuntumaid popkulturiste, Tõnis Kahu.

Festival “Virmalised”
12.–16.02.
Estonia kontserdisaal

Taas võivad muusikasõbrad rõõmustada! Esimest korda taasiseseisvunud Eestis esitavad meie tänased kontsertpianistide tipud kolmel õhtul Eesti klaverimuusika paremiku läbi sajandi. Kullafondi kõrval esitatakse Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud festivalil ka uudisheliloomingut. Nii kõlavad näiteks Eduard Tubina, Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Ester Mägi ning teiste eestlastele armsaks saanud heliloojate klaveriteoste kõrval Jüri Reinvere, Tõnu Kõrvitsa ja Tõnis Kaumanni uudisteosed.

Vaatlused Tartu tähetornis
14.02.
Tartu Tähetorn

Kellel vahepeal meelest ära läks, siis kolmapäeval on sõbrapäev. Veebruarist maini toimuvad Tartu tähetornis kolmapäeviti selge ilma korral vaatlusõhtud. Veebruari kolmapäevadel kell 18–20 on selge ilma korral peamiseks uudistamisobjektiks Kuu. Kõlab ju päris romantiliselt!

Padja-vanni-kino
14.–17.02.
Pööravere koolimaja

Kino asub Pööravere vana koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni. Seansi ajal pakutakse vannides istuvatele külalistele suupisteid ning jooke. Kõlab isegi Pööravere kohta päris pööraselt, kas pole?

Koera-aasta jääskulptuuri avamine
16.02.
Tartu Raekoja plats

Reede õhtuks on Tartu raekoja platsil koha sisse võtnud üks uhiuus koer – Kalle-Priit Pruudeni jääskulptuur. Põhjuseks idamaade kalendri järgi eelmisel õhtul kell 23.06 alanud kollase maakoera aasta saabumine. Jälle kord on aasta täiesti uus ning selle tähistamiseks kohtuvad kirjanduslinn Tartu raekoja platsil 16. veebruaril lisaks jääkoerale linnaluule – uus ja veel uuem –, luuletaja Contra, ja kes teab, kes kõik veel … Auh!

KUMU – 12! Kumu sünnipäev!
17.02.
Kumu kunstimuuseum

Sünnipäevalisi ootavad kunstiraamatute laat, ekskursioonid näitustel ja loominguline töötuba. Lisaks teeb sünnipäevalaps ka veidi välja, nimelt maksab muuseumi pilet  sellel päeval vaid ühe euro. Õnnesoovid saadame teele meiegi ning soovime ka teile mõnusat kunstiküllast nädalat!