Oleme taaskord teinud algava nädala sündmustest oma valiku. Sellest nädalast võib leida mitu põnevat näitust, kontserti ja festivali. Soovitame nautida ka ilusat ilma ning avastada põnevaid paiku ja sündmusi üle kogu Eesti.

Maailmamuutva disaini näitus “Idealistid”
…–14.08.
Tallinna Kunstihoones

Kuraator Karin Paulus on kutsunud näitusele autorid, keda ühendab soov oma loominguga võtta vastutust tarbimishulluse, sotsiaal- ja tööstuskatastroofide ja eetilise vaimsuse kadumise eest ning muuta oma loominguga maailma paremaks.

Tallinna Linnamuuseumi Raidkivimuuseum
.
..–31.08.
Vabaduse väljakul

Alates 6. juulist on Tallinna Linnamuuseumi vastavatud Raidkivimuuseumisse võimalik pääseda ka üksikkülastajal otse Vabaduse väljakult. Raidkivimuuseum asub Ingeri bastioni maa-alustes käikudes ning seal on eksponeeritud Tallinna kiviraidurite meistriteosed 15. kuni 19. sajandini.

Laitse suvemuusika kontserdid
18. ja 20.07. kl 20
Laitse Graniitvillas

Armastatud Laitse suvemuusika kontserdid toimuvad juba kolmandat aastat romantilises ja hubases Laitse Graniitvillas. Algaval nädalal ootavad teid seal oma kontsertidega Jaagub Kreem ning Jarek Kasar.

Argo Valsi hoovikontsert Tartus
19.07. kl 20
Tartus Taara pst 8

Oma nelja sõbra – elektrikitarri, trummimasina, looper’i ja efektipedaalide – kaasabil loob Argo helimaastikke, millel kohtuvad tunnetuslikult džässile, ambient’ile, elektroonikale ja math rock’ile omased kõlad.

Näitus “Siima Škop – Eesti graafilise disaini klassika: varane plakat”
…–24.07.
Tartu Kunstimajas

Legendaarse Eesti graafilise disaineri, illustraatori ja plakatisti Siima Škopi näitus Tartu Kunstimaja väikeses saalis keskendub Škopi kõige varasemale plakatiloomele eelmise sajandi 40ndate teisest poolest 1960. aastani. Pea kolmveerandsajandi tagune, aga inspireerivalt värske ja jõuline materjal, mis on seni varjul olnud autori kodus, lihtsalt nõuab oma huvitavuses avalikustamist. Näitus on avatud veel viimast nädalat.

Tallinna Vene Muuseum kutsub jalutuskäigule vene kultuuri radadel
21., 22. ja 23.07.
Tallinna vanalinnas

Jalutuskäigul osalejatele avaneb võimalus heita teise nurga alt pilk tuttavatele väljakutele, tänavatele ja majadele, mis kannavad vene kultuuri pärandit. Temaatilised ekskursioonid algavad muuseumihoonest ja jätkuvad vanalinna tänavatel. Jalutuskäigud toimuvad juuli kuus neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti.

Kadriorg 298
22.07.
Kadrioru pargis

22. juulil peetakse  Kadriorus lossi- ja pargiansambli  298. sünnipäeva. Sünnipäeval leiab aset loominguline programm lastele ja täiskasvanutele. Toimub nii ekskursioone, erinevaid mänge, loenguid kui ka kontserte.

DiveDiveDive festival
22.–24.07.
Telliskivi Loomelinnakus

DiveDiveDive.org tähistab 10. sünnipäeva linnafestivaliga, kus kohtuvad reiv, punk, psühhedeelia ja eskapism nii helis, pildis kui ruumis.

Metsareiv
22.–24.07.
Ulge puhkealal

Kahel päeval on kaks lava täidetud elektroonilise muusikaga: drumm ja bass, house, jungle, minimal, techno ja palju muud oma parimates varjundites ning seda nii laivis kui läbi DJ-de piiritu valiku nii Eestist kui välismaalt. Lisaks rand, mõnusad suveilmad ning palju toredaid inimesi, tegevusi ja üllatusi looduses!

Viru Electro Käsmu kaptenite külas
23.07. kl 19
Käsmus

Elektroonilise muusika sündmus nii kehale kui vaimule imekaunis kaptenitekülas Käsmus. Tule, naudi suve ja merd ning seila elektroonilistel lainetel!

Laevareis põnevale Piirissaarele
23.07.  kl 10
Atlantise sadamakai juurest

M/l Alfa viib igal laupäeval Tartu kesklinnast Piirissaarde. Piirissaar on ainuke asustatud siseveekogul asuv saar, mille eriline kultuur tasub kindlasti uudistamist.

Dokiõhtu #19: “Tabloid”
18.07. kl 19
Kinos Sõprus

Suurbritannias tekitas 1977. aastal palju kõmu kurioosne lugu ameerika modellist Joyce McKinneyst, kes väidetavalt röövis ja vägistas mormooni misjonäri Kirk Andersoni. “Tabloid” on intrigeeriv aga mitmes mõttes, kuna pentsiku loo tagamaade avamisest enam on see kriitiline kommentaar kollase ajakirjanduse toimemehhanismidest, mille sensatsioonijanust tingitud alatud võtted kipuvad ületama igasuguseid eetilisi ja ka seaduslikke piire.

ACOUSSION LIVE 2016
2
3.-24. 07. kl 12-04
Vana-Veski Puhkekeskus Järvamaal

Tõotab tulla üks eriti sulnis festival, kuna olemas on nii lummavad artistid kui imekaunis ürgse olekuga looduskeskkond. Samuti teeb olemise õdusaks see, et esinejad ei musitseeri mitte tavalistel lavadel vaid improvisatsioonilisemas olukorras.

“Üle maa heli” kontserdiõhtu Noarootsis
20.07. kl 19.30
Pürksi Kultuurimajas Noarootsis

See muusikaliselt erinevaid žanripiire ületav ja pärimust ning kaasaegset helikeelt originaalsel moel siduv kontsert pakub kindlasti sellist elamust, millest ilma jääda ei tahaks ükski muusikat armastav isik.