Pühapäeva ehk 1. oktoobri Muusikapäeva rikkalikus kavas on tänu 750 muusikule enam kui 100 tasuta kontserti! Mõistagi ei ole võimalik kõike omal nahal kogeda. Siin on aga kolm varianti, kuidas veeta üks muusikast pungil päev!
Variant A – Muusikapäev pealinnas

Alusta oma Muusikapäeva kell 11 Balti jaama turul, kus esineb tütarlastekoor Ellerhein dirigent Ingrid Kõrvitsa juhtimisel.

Sealt liigu edasi Eesti Lastekirjanduse Keskusesse, kus kell 12 annab kontserdi viiuldaja Sänni Noormets.

Imeline viiulikontsert kuulatud, lippa kella 14 Telliskivi Loomelinnakusse, kus esineb Politsei- ja Piirivalveorkester dirigent Hando Põldmäe taktikepi all.

Pärast seda on aega lõunapausiks ning Muusikapäev võib jätkuda Vene Kultuurikeskuse kammersaalis, kus kell 16 astuvad üles Vene Filharmoonia Ühingu muusikud.

Vene Kultuurikeskuse kontserdi lõppedes jõuad hüpata Vabaduse väljaku peatuses trammile nr 4, mis väljub kell 17.15. Seal saad nautida kontserti “Tallinn kutsub!”, mille tähed on Jennifer Marisse Cohen (vokaal) ja Luisa Lõhmus (kitarr, ukulele, vokaal).

Seejärel saad suunduda koju tagasi, et kell 19 elada ETV vahendusel kaasa Muusikapreemiate tseremooniale Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital premeerivad silmapaistvaid muusikategelasi.

Variant B – Muusikapäev Kesk-Eestis

Alusta oma Muusikapäeva kell 12 orelipooltunniga, kus Järva-Jaani kirikus astub üles tunnustatud duo Teet Järvi (tšello) ja Mari Järvi (orel).

Sealt edasi sõida Paide Kultuurikeskusesse, kus kell 13.00 saad osa suurejoonelisest sündmusest “Sinu seiklus ERSOga”! Ideaalne üritus, mida külastada koos lastega. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri muusikud tutvustavad pere pisematele oma tähtsaid tööriistu, muusikainstrumente, ja kõlab muusikaline muinasjutt, S. Prokofjevi “Petja ja Hunt” dirigent Toomas Vavilovi juhtimisel.

Seiklus jätkub veel väiksemate ERSO koosluste esinemistega, aga kui on soov näha veelgi rohkem erinevaid artiste, tasuks võtta suund Raplasse, kus kell 16 astuvad Rapla Kultuurikeskuses üles Kadri-Liis Kukk (sopran) ja Mihkel Järvi (klaver).

Pärast seda lippa koju, et jõuda kella 19 teleri ette, sest ETV näitab otseülekandes pidulikku Muusikapreemiate tseremooniat, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital premeerivad silmapaistvaid muusikategelasi.

Variant C – Muusikapäev Lõuna-Eestis

Oma Muusikapäeva alusta kell 11 Vanemuise kontserdimajas, kus astuvad lavale võluvad Marion Strandberg (flööt, klaver, vokaal) ja Priit Strandberg (vokaal, klaver, kitarr) ning keelpillikvartett koosseisus Susann-Elisabeth Eessaar (viiul), Lucia Sanchis Alfonso (viiul), Aike Randmann (tšello) ja Lauri Sõõro (tšello).

Sealt edasi liigu Mooste Folgikotta, kus kell 15.00 algab legendaarse ETV tütarlastekoori kontsert, dirigent Aarne Saluveer.

Kui oled saanud tütarlastekoorist võlutud, liigu edasi kell 18 algavale orelipooltunnile Suure-Jaani kirikus, kus pillide kuninga taga võtab istet Merike Saaremets.

Kel ringreisiks jaksu ei jätku, miks mitte valida endale külastamiseks mõni lemmikkontsert.

Näiteks:

 • 00 Loo Kultuurikeskus, Duo Malva & Priks.
  Muhe pärimushõnguline etteaste duolt koosseisus Kulno Malva (vokaal, akordion, torupill) ning Kristjan Priks (vokaal, löökpillid)
 • 00 Pärnu raekoda, Üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled, dirigendid Ave Sopp ja Vilve Maide, kaasa teeb Hain Hõlpus. Südamlik ja hea!
 • 00 Saue Muusikakool, Csaba Zolta Marjan (löökpillid) ja Anneli Tohver (klaver).
  Millal viimati kogesid klaverimuusika ja efektsete löökpillide lummavat koosmõju? Nüüd on selleks võimalus!
 • 00 Jõhvi kontserdimaja, Eesti pianistide gala.
  Astub üles valik Eesti säravamaid pianiste: Age Juurikas, Tanel Joamets, Kristi Kapten, Sten Lassmann, Mati Mikalai, Mihkel Poll ja Kai Ratassepp. Jõhvi kontserdimajja tasub kohale minna juba kella 12, sest klaverimuusikat kõlab seal kogu päeva vältel: klaverimuusikat kogu perele koos Eesti pianistide ning Jõhvi muusika– ja Ahtme kunstide kooli õpilastega ning kell 13.30 kõlab Prokofjevi “Tuhkatriinu” klaveriduo Kai Ratassepa ja Mati Mikalai esituses.
 • 00, 13.30 ja 14.30 Hüpassaare, Mart Saare majamuuseum Viljandimaal, “Mart Saar 135”. Mart Saare 135. sünniaastapäeva programm.
  Kontserdil “Mart Saar 135” esinevad kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigent Pärt Uusberg), Tartu Ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch), Naiskoor Carmina (dirigent Margit Võsa) ja vahetekstidega muusik ja muusikapedagoog Riina Rooselt.
  Peale selle teevad Saare loomingul põhineva etteaste Mati Turi (tenor) ja Martti Raide (klaver), keda saadavad pianistid Rasmus Andreas Raide ja Carita Irjas. Ühtlasi esitlevad Turi ja Raide oma Mart Saare soololaulude plaati “Ussisõnad”. Helikandjal kõlab 19 soololaulu ja rahvaviisiseadet, nende hulgas on viie seniavaldamata teose esmasalvestised.
  Osalejaid ootab ka rabamatk “Mart Saare jälgedes”. Matkajuht Riina Roose.
  Viljandist käib Hüpassaarde ka tasuta buss. 1. oktoobril väljub buss Viljandist Pauluse kiriku tagant parklast kell 10.30 ja sõidab Hüpassaarest tagasi orienteeruvalt kell 16.30. Vajadusel saab buss läbida ka Olustvere ja Suure-Jaani. Registreerimine siin: https://beta.doodle.com/poll/sty7wdvdneikwcgs 
 • 00 Põltsamaa kultuurikeskus. Kontsert-kohtumine helilooja Olav Ehalaga.
  Kellele ei meeldiks Olav Ehala? Kontserdil teeb kaasa Hanna-Liina Võsa (vokaal) ning helilooja loomingut esitavad Põltsamaa muusikakooli saksofonikvintett ja Põltsamaa Kultuurikeskuse muusikakollektiivid.
 • 00 Tapa Kultuurikoda. Sopran Ksenia Kuchukova ja pianist Helin Kapten. Kõrgetasemeline klassikaline muusika koju kätte.

Kingi endale üks muusikat täis päev!

Muusikapäeva kava saab piirkondade kaupa uurida siit: www.muusikapaev.ee/muusikapaevast

Esinejate kohta saate uurida siit: www.muusikapaev.ee/esinejad