Jaanipeod, -tuled, -päevad ja -ööd on maagiline aeg, kus võib hea õnne korral lisaks sõnajalaõiele kohata ka Anne Veskit, Karl-Erik Taukarit ja Jüri Homenjat, aga miks mitte ka Nancy’t, Topeltmängu või koguni Haddaway’d ennast. Uurige järgnevat Jaanide-Jaanikate välimäärajat, et teaksite, millises Eestimaa paigas peaksite oma sõnajalaõit otsima.

Rapla jaanipidu
21.06.
Rapla lauluväljak

Esinevad Anne Veski, 5MIINUST ja Karl-Erik Taukar. Õhtu lõpetab jaanidisko ja DJ Simon Jay.

Kose jaanituli
22.06.
Kose lauluväljak

Põhja-Eesti suurim jaanipidu! Laval parimad Eesti bändid ja artistid: Anne Veski, Smilers, Hellad Velled, Justament, Topeltmäng, Kolumbus Kris ja Bad Art. Pärast artiste öödisko koos DJ Lenny LaVidaga.

Pärnu jaanipidu
22.06.
Pärnu Vallikäär

Üles astuvad 4 kodumaist lemmikut: Hellad Velled, 5MIINUST, Nancy ja Jüri Homenja. Muusikalised vahepalad täidavad DJ’d Erdi Naber & Rait Haas.

Vihula jaanituli
22.06.
Vihula mõis

Jaanitule raames toimub Marko Matvere & VLÜ 30 juubelikontsert. Õhtu edenedes kütab tantsuplatsi tulikuumaks legendaarne retroansambel Regatt. Õhtujuht Meelis Sarv juhib kogu programmi kütkestavate jaanimängude- ja tegevustega nii väikestele kui suurtele.

Treski Küüni jaanipidu
22.06.
Treski küün

Treski Küüni jaanipidu toob väiksesse Setomaa külla kauged külalised pealinnast – ansambli Revals. Küün ja jaaniõhtu täitub mõnusa kantri meeleoluga! Lisaks suurele pundile pealinnast astub püünele ka värske originaalloomingut esitav ansambel Viljandist Fropp.

Metsavenna jaanituli
22.06.
Metsavenna talu, Vastse-Roosa küla

Üles astuvad Nancy, Topeltmäng, Elumees, Hillar Kohv & DJ Heiki ja Kasatšoki Jüri. Jaanipäeva juhib DJ Märt Rannamäe.

Maidla jaanituli
22.06.
Maidla Seltsimaja lõkkeplats

Tantsuks mängib ansambel Respekt. Lastele esineb Eesti Lasteteater etedusega “Seitsme maa ja mere tagant”.

Pühajärve jaanituli
22.–23.06.
Pühajärve park

Väliskülalisteks on hetke üks tähelepanuväärsemaid EDM artiste Salvatore Ganacci (SWE), Inglismaalt pärit DJ ja produtsent Macky Gee ning Eesti populaarseim artist nublu, kes annab oma juunikuu ainsa välikontserdi just nimelt Pühajärve jaanitulel.

Jaanilaupäev ja võidupüha Tartus Raadil
23.06.
Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Tegevust leidub igas eas pidulistele – saab kuulata head rahvamuusikat, nautida jaanituld ja vaadet järvele, mängida ja tantsida. Lastele atraktsioonid, käsitöötoad, peredele on veetornis avatud Raadi ajalugu tutvustav näitus, toimub ka ajalooline orienteerumismäng. Võimalus on mängida vabaõhumalet ja -kabet ning kiikuda kiigel, päris tillukeste pidulistega tegeleb mängumaa Kukerpall. Kell 21 süttib jaanituli.

Valgeranna jaanituli
23.06.
Doberani Rannamaja, Valgeranna küla

Pärnumaa suurimal jaanitulel astuvad üles 90ndate superstaar Haddaway, Apelsin, Hellad Velled ja Pluuto. Jaanimänge pisematele ja suurematele viib läbi Venno Loosaar.

Viimsi jaanituli
23.06.
Viimsi Vabaõhumuuseum, Pringi küla

Suurel külapeol esinevad ja tantsitavad rahvast rahvatantsijad ja rahvamuusikud. Lavale astuvad Pisikeste Pillide Punt ja ansambel Regatt. Õhtut juhib Tiia Paist.

Juminda jaanituli
23.06.
Kolga-Aabla küla

23. juunil toimub Kolga-Aabla laululaval esmakordselt suur Juminda jaanituli! Jaanitule raames toimub Marko Matvere & VLÜ 30 juubelikontsert. Tantsukingadele ja lauluhäälele annab valu legendaarne Koit Toome oma bändiga. Jaaniõhtut juhib õhtujuht Raul Kivi koos põnevate jaanimängude- ja tegevustega nii väikestele kui suurtele.

Kaluriküla jaanipäev
23.06.
Kaluriküla, Pärnu

Lavale astub 7 liikmeline folk/kantri & beat ansambel Folksell. Toimuvad traditsioonilised jaanimängud, tants ja tagaajamine. Külalistel on võimalus kaldaveerul õngitseda ning lastele: batuut, airjump, mustkunstnik ja joonistustelk. Simmanit juhib õhtujuht Mikk Pärg.

Jaanipäev “Uued algused”
23.06.
Eesti Vabaõhumuuseum, Tallinn

Jaanipäev on läbi aegade olnud eestlaste jaoks üks tähtsamaid ning rõõmsamaid pühi. Süütame koos jaanituled, naudime pikimat suveööd, head toitu ja mõnusat muusikat. Esinevad Untsakad, The Tuberkuloited, Nancy, Lüü-Türr, Pritsu Brass ja Leigarid.