Oh õudu ja hirmu, kultuur.info  HÕFF2018 soovitused on kohal! Eks me kõik peame elus oma hirmudele vastu astuma, miks siis mitte teha seda Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil, kust võib ehk uusi ja põnevaid hirme juurdegi saada või need vanade vastu välja vahetada!?

KFC (Lê Bình Giang, 2017)
Linastub: 27.04 kl 00:00 väikeses saalis

KFC tähistab kiirsöögiketti Kentucky Fried Chicken ja ehkki filmis käiakse välja üks hea joogiretsept ja ühtteist pistetakse ka patta, ei ole siiski tegemist kogu perele mõeldud kokandusšedöövriga. Äärmuslikult vägivaldne, sürreaalne ja transgressiivne rännak on aga kindlasti suupärane maiuspala eksperimentaalsemat sorti absurdimaiguliste filmide austajatele.

Lihapallimasin 2: Kodoku (Yoshihiro Nishimura, 2017)
Linastub: 28.04 kl 22:15 väikeses saalis

See oli täpselt kümme aastat tagasi, kui lihapallimasin esmakordselt HÕFF-i publiku ees oma hirmuäravatavad kombitsad välja sirutas. Nüüd on võimalus näha hullumeelsete Jaapani nekroborgide teist tulemist. Nagu ikka, on kohtumine inimkehasid nakatavate parasiitolenditega Yoshihiro Nishimurale omaselt meelelahutuslik, veider ja kohe kindlasti fantaasiapiire ületav.

Maniakaalsed haiglaõed satuvad ekstaasi (Léon Paul De Bruyn, 1990)
Linastub: 28.04 kl 01:30 keldrisaalis

Kummastava unenäona mõjuv Troma haiglafantaasia, mis saadab tunnustava peanoogutuse naised-vanglas ja natsisploitatsiooni alamžanrite suunas. Kui naudid odavat esteetikat, halbu näitlejatöid ja lohakat dublaaži ning sinu nõrkuseks on relvastatud naised, siis ei tasu Haapsalu kultuurikeskuse uksel kannapööret sooritada – pimedas kinosaalis on midagi just sinu jaoks!

Kutsikas (Jonas Govaerts, 2014)
Linastub: 29.04 kl 12:00 suures saalis

Kui on aga soov vaadata mõnd uuemat flaami linateost, siis sobib selleks väga hästi Jonas Govaertsi „Kutsikas“. Skaudilaagrielust pajatav film astub keskpärasest ära-mine-metsa-õudukast sammukese või paari võrra kaugemale, flirtides muu hulgas ka täiskasvanuks saamise žanriga, mis võib kohati õudsemgi olla kui salapärane metsaelanik, kellega laagrilistel peagi silmitsi seista tuleb. Flaami skaudiorganisatsioonile film ei meeldinud, tule vaata, kas nõustud või jääd eriarvamusele!

Caniba (Véréna Parave, Lucien Castaing-Taylor, 2017)
Linastub: 29.04 kl 15:00 suures saalis

Dokumentaalfilm kurikuulsast Jaapani kannibalist Issei Sagawast, kes oma kuriteost sisuliselt karistuseta pääsenuna on maitsnud ka kuulsuse vilju. Temaga on tehtud pikki intervjuusid, kus ta on lahanud üsna põhjalikult oma inimlihaalseid maitse-eelistusi ja salasoove. Muu hulgas on ta mänginud väikese rolli Hisayasu Satô filmis „Unfaithful Wife: Shameful Torture“ ning Belgia režissöör Olivier Smolders on teinud temast inspireerituna lühifilmi „Adoration“. Kõigest sellest on aga omajagu aega möödunud ning nüüd saab näha, millised mõtted keerlevad vananenud kannibali peas tänasel päeval.