Algaval nädalal on fookus Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidustustel, mida on võimalik tähistada igal pool ja igal viisil.

Aavikute Majamuuseum
22.–26.02. kl 11.00–17.00
Aavikute Majamuuseum Kuressaares

Johannes Aaviku ja Joosep Aaviku Majamuuseum viib külastajad tagasi sajanditagusesse Kuressaarde ning tutvustab eesti keele uuendaja Johannes Aaviku ja tema onupoja, kultuuritegelase Joosep Aaviku elu ja tegevust.

Orav ja Ilves
20.02.
Saue Valla Kultuurikeskus

Aastaid tagasi loodud lugu on osutunud lausa prohvetlikuks ja räägib ajast, mil Ärma talus küpsetati veel leiba ja Kadriorus oli kõik peaaegu korras… Osades Andrus Vaarik ja Kaspar Velberg (Tallinna Linnateater).

Eesti arhitektid. Andrus Kõresaar
22.02.
Eesti Arhitektuurimuuseum

Andrus Kõresaar räägib äri ja loomingu suhetest arhitektuuris. Vestlust suunab EAM-i kuraator Carl-Dag Lige.

Iseseisvuspäevad Eesti Rahva Muuseumis
23.–25.02.
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Eesti 99. sünnipäeval maitstakse vabadust koos Metsatöllu, Lotte, eesti laulurahva, USA õhujõudude orkestri ja Popsidega. Iseseisvuspühadel on kõik muuseumi näitused avatud kl 10–19, magusaid üllatusi pakuvad kohvik ja restoran.

Eesti Vabariigi rajajad ja elushoidjad
23.–26.02.
Pärnu Uue Kunsti Muuseum

Filmikava koos EV99 ajurünnakute ja mõttevahetustega, mida juhivad filmide autorid.

Eesti Vabariigi aastapäeva mõtisklus: Valdur Mikita “Eesti tulevikuunistus”
23.02.
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Unenäolisest unisuse ja unehäire vahele jäävast Eesti tulevikuulmast unistab Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita.

Aastapäevaeelne kontsert-õhtusöök Jaan Pehkiga
23.02.
Kohvik-restoran Wabadus

Eesti Vabariigi aastapäeva eelset õhtut oleks hea veeta lüüriliselt. Meeleollu viib Jaan Pehk ja tema looming.

Praktiline Eesti ajalugu
23.02.–17.04.
Tartu Uus Teater

Missugune on meie minapilt, meie mõttemaailm, meie söögilaud ja siht, on ikka sõltunud väga asistest põhjustest ja praktilistest olukordadest. Oleme alati olnud need, mida me sööme, ja tahtnud saada millekski muuks, mida me veel söönud pole. Lavastus on kahes vaatuses ning sisaldab väga palju muusikat, toidulõhnu, liikuvaid pilte ja ilmselt ka huumorit.

Eesti Vabariigi 99. aastapäev Narva Muuseumis
24.02.
Narva Muuseum

Narva Muuseum kutsub 24. veebruaril Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud üritusele.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tseremoonia
24.02.
Tartu Tähetorn

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine kõnede, koorilaulu ja puhkpillimuusikaga.

Eesti Vabariigi 99. aastapäev Eesti Ajaloomuuseumis
24.02.
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

24. veebruaril 2017 on kõik oodatud Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonesse tähistama Eesti Vabariigi 99. aastapäeva. Kavas on loeng, kontsert ja ringkäik.

Perepäev “Siin on kodu”
24.02.
Eduard Vilde Muuseum, A. H. Tammsaare Muuseum

Eesti Vabariigi aastapäeval on kõik oodatud Kadriorgu, et tähistada pidulikku päeva Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseumides. Perepäeval “Siin on kodu” kõlab muusika, toimub ajarännak, saab meisterdada ja hobukaarikuga sõita.

Eesti Vabariigi sünnipäev Eesti Panga Muuseumis
24.02.
Eesti Panga Muuseum

24. veebruaril on Eesti Panga muuseum avatud kl 11–15. Päeva jooksul antakse ülevaade Eesti Panga hoonetes aset leidnud ajaloolistest sündmustest, korraldatakse mitmesuguseid tegevusi lastele ja peredele ning toimub venekeelne ringkäik.

Vabariigi aastapäev Trüki- ja Paberimuuseumis
24.02.
Eesti Trükimuuseum

Trüki- ja Paberimuuseum jätkavad iga-aastast traditsiooni, tutvustades Eesti riigi sünnipäeva puhul mõnd ajalooliselt tähtsat trükist. Sel korral on vaatluse all 1857. aastal Johann Voldemar Jannseni välja antud Pärnu Postimehe avanumber, kus Jannsen pöördus oma lugejate poole kuulsate sõnadega: “Tere, armas Eesti rahvas!”

Iseseisvuspäeva ekskursioonid Eesti Rahva Muuseumis

24.02.
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Iseseisvuspäeva puhul pakub ERM eelregistreerimisega giidituure püsinäitustele “Kohtumised” ja “Uurali kaja”.

Eesti rahvusmeeskoori kontsert
24.02.
Kultuurikatel

Eesti rahvusmeeskoor annab Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Kultuurikatlas Pärt Uusbergi autorikontserdi. Kontserdil on kesksel kohal kolme eesti luuletaja – Ernst Enno, Juhan Liivi ja Karl Ristikivi – tekstid, mida Uusberg on üritanud nende muusikasse “tõlkimise” kaudu avada. Kontserdil toimub ka RAM-ile kirjutatud 3-osalise tsükli “Ernst Enno avarused…” esiettekanne.

Ständapp & muusika: Tigrani vastuvõtt
24.02.
Vabalava

24. veebruaril toimub Vaba Lava blackbox’is Tigrani vastuvõtt, kus tervitatakse publikut, tänatakse kodumaad, tehakse nalja (kõigi eelduste kohaselt) ja esitatakse muusikalisi teoseid.

ERSO: Alternative Energy
25.02.
Estonia kontserdisaal

Elektroonilist ja orkestrimuusikat ühendava kontserdiga raputab publikut ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kelle haare üle maailma iga aastaga laieneb ning kelle puhul kriitikud aina enam ülivõrdeid kasutavad. Kavas on Mason Batesi (1977) “Alternative Energy” orkestrile ja elektroonikale (2011) ning John Adamsi (1947) “City Noir” (2009), lisaks  Steve Reichi, Frank Zappa ja Erkki-Sven Tüüri teosed.