3. detsember – sünniaastapäev: viiuldaja Endel Lippus 95

6. detsember – talvine nigulapäev. Soome iseseisvuspäev. Sünniaastapäev: Evald Hermaküla 80. Juubel: Katariina Unt 50.

8. detsember – neitsi Maarja pärispatuta saamise suurpüha. Sünniaastapäev: helilooja Hillar Kareva 90.

11. detsember – sünniaastapäev: luuletaja Ilmar Laaban 100.

13. detsember – luutsinapäev

14. detsember – Eesti Jalgpalli Liit 100

21. detsember – juubel: kirjanik Rein Raud 60

22. detsember – juubel: kunstnik Tiit Pääsuke 80

24. detsember – jõululaupäev

25. detsember – juubel: lavastaja Ain Mäeots 50

26. detsember – juubel: arhitekt Peep Jänes 85

28. detsember – süütalastepäev

31. detsember – vana-aastaõhtu

1. detsember

Elderbrooki kontsert “Why Do We Shake in the Cold?”

Andekas Inglise produtsent ja laulukirjutaja Elderbrook esineb 1. detsembril oma debüütalbumi “Why Do We Shake in the Cold?” kontserttuuri raames Fotografiska Tallinnas.

Suurepärane live-artist, klassikalise väljaõppega multiinstrumentalist, produtsent, laulja ja laulukirjutaja ELDERBROOK oskab luua emotsiooniderohket muusikat, ka tundlikel identiteedi ja vaimse tervise teemadel. Sõltumata ruumi suurusest, olenemata vokaali kõlast ja takti kiirusest, on Elderbrooki jaoks kõige olulisem tähendusrikka sideme loomine. Artisti jaoks, kes ei sobitu moodsas elektroonilises maailmas täpselt ühte ega teise raamistikku, on just tugev side kõige alus.

Elderbrooki saatis 2017. aastal edu, kui ta andis koos Camelphat’iga välja loo nimega “Cola”, millest sai ülemaailmne superhitt ning on tänaseks üksnes Spotify platvormil kogunud üle 190 miljoni kuulamise. Lugu teenis artistile ka Grammy ja Ivor Novello auhindade nominatsioonid, koos esikoha positsiooniga mitmetes tantsumuusika edetabelites.

Kus: Fotografiska, Telliskivi 60A-8

Millal: 1.12 19:00

Piletid: 29-38 €

8. detsember

Prime Orchestra ‘Maailma hitid’ Sümfo-show Tallinn

2019. aasta sügisel tähistab Prime Orchestra oma 5. sünnipäeva grandioosse juubelituuriga, mis lõpeb 2021. aastal Balti riikides! „Maailma hittide” sarja kavasse kuuluvad viie aasta parimad ja publiku lemmikuks saanud kompositsioonid uues kuues, samuti uued vapustavad hitiversioonid, mis kõlavad orkestri esituses esmakordselt.

Prime Orchestra rõõmustab austajaid veel mastaapsema ja vägevama sõuga, moodsate helitehnoloogiatega, ainulaadsete arranžeeringute, võimsa elava esituse ning ühtlasi huumori ja karismaatilise vokaaliga, eriefektide ja loomulikult tunnetemölluga!

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 8.12 19:00

Piletid: 26.80-41.80 €

9. detsember

“Michael. The Magic of Michael Jackson”

Elas kord üks KUNINGAS. Kuningale meeldis laulda ja tema laul tõi rahvale rõõmu ja südamesoojust palju-palju aastaid. Tema tohutu andekus ja loovus andis inspiratsiooni miljonitele inimestele üle maailma. Ta oli MICHAEL JACKSON – POPIKUNINGAS. Oma ainulaadse muusika ja võimatuna tunduvate tantsuliigutustega seljatas ta igasugused maitse-eelistuste ja stiilipiirid. Michael Jackson ei kartnud eksperimenteerida ning tänu temale algas muusikatööstuses nn crossover-ajastu, kus segunesid paljud eri stiilid, nagu popp, räpp, heavy rock, soololaul, bluus jne. Praegu, 35 aastat hiljem, oleme tunnistajaks crossover-ajastu haripunktile. Michael Jacksoni laulud kõlavad kõrvus ja südames nii noortel kui ka vanematel.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 9.12 19:00

Piletid: 35-75 €

11. detsember

Viini Filharmoonia Straussi Orkester

Orkestri põhirepertuaar koosneb Haydni, Brahmsi, Mozarti, Strausside dünastia esindajate ja teiste klassikute meistriteostest. Orkestri koosseisus astuvad üles Viini professionaalsed muusikud ja nende kolleegid üle Euroopa.

Viini Filharmoonikute Strauss-orkester on Euroopa turnee käigus juba menukalt esinenud  Saksamaal, Rumeenias, Poolas, Austrias, Ungaris ja Bulgaarias. Orkestri tegevuse eesmärk on Viini muusikakultuuri säilitamine ja edendamine Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 11.12 19:00

Piletid: 30-66 €

12. detsember

Maggie Reilly kontsert

Aasta oodatuim romantiline kopntsert toimub Alexela Kontserdimajas 12. detsembril kui lavale astub Šoti päritolu lauljatar Maggie Reilly, kes on ennast publiku südametesse laulunud Mike Oldfieldi surematute hittidega “Moonlight Shadow” ja “To France”. 

Maggie Reilly karjäär sai hoo sisse 1970. aastate alguses. Lauljatari suurim tähelepanu saabus kui algas koostöö Mike Oldfieldiga. Perioodil 1980-1984 lauldud hitid “Family Man”, “Moonlight Shadow”, “Foreign Affair” ja “To France” on ennast jäädavalt kirjutanud publiku südametesse. 1992. aastal ilmunud soolokarjääri algust tähistavalt albumilt „Echoes” lisandusid publiku meeleheaks ka hitid “Everytime We Touch”, “Tears in the Rain” ja “Wait”.

12. detsembril saab Tallinnas kuulda ja näha kõiki eelpool loetletud hitte ning veenduda, et Maggie Reilly on parimas vormis kui eales varem. Lauljatar esineb Tallinnas oma bändiga.

December 12th

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 12.12 19:00

Piletid: 29-69 €

19. detsember

Jõulueelne valss

Valssi peetakse kõige ilusamaks ja romantilisemaks muusikaks. Kutsume teid grandioossele “valsi stiilis” kontserdile – 19. detsembril Estonia Kontserdisaalis.. Saata ära sügis ja tervitada talve kutsuvad teid Loode-Venemaa Suure sümfooniaorkestri virtuoosidest muusikud. Programmis “Jõulueelne valss” kõlavad “valsside kuninga” Johann Straussi, ungari “operetikuninga” Ferenc Lehari, ülituntud Pjotr Tšaikovski, soome helilooja Jan Sibeliuse parimad ja kõige kuulsamad valsid, Jevgeni Doga kuulsamad teosed ja muu.

Selle kollektiivi koosseis on unikaalne – 20 professionaalset muusikut, kellest igaüks orkestri pillirühma kontsertmeister või juht. Need on kõige andekamad, talendikamad ja algupärasemad artistid. Orkestri liidrid, kellel vaid harva õnnestub ühel laval kohtuda.

Kus: Estonia kontserdisaal, Estonia pst 4

Millal: 19.12 19:00

Piletid: 18-27 €

20. detsember

Lord of the Sound kontsert “Grand Christmas”

Uue põlvkonna orkester LORDS OF THE SOUND esitleb jõuluprogrammi „Grand Christmas“.

Uusaasta- ja jõulumeeleolu, armastuse atmosfäär ja pereringi soojus õhkuvad orkestri LORDS OF THE SOUND esitatud pühadelauludest ja heliloomingust. Me kõik armastame nii väga seda ülevat meeleolu, kui kogu olemusega tajud hetke ilu, kui armastus täidab meie sisemuse ja kiirgab välja kogu maailma. Ja muusika suudab selle meeleolu taasluua! Muusika, mis hõlmab jõulude harmooniat, hetke pühadust, südame- ja hingerahu.

Unustamatuid hetki loob vana-aastaõhtul orkester LORDS OF THE SOUND, keda saadavad koor ja orkestri solistid.

Orkester annab elava kõla jõuluhittidele ja helikatketele armastatud jõulu- ja uusaastafilmidest.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 20.12 19:00

Piletid: 29-89 €

22. detsember

Tarja kontsert “Christmas Together 2021”

Soome sümfoonilise metali kuninganna, endine Nightwishi solist ja edukas sooloartist Tarja Turunen annab 22. detsembril 2021 kontserdi Tallinnas, Alexela Kontserdimajas. Piletid on nüüd müügil Piletilevis.

Tarja Turuneni nimi on tuttav igale sümfoonilise metali fännile, sest lausa üheksa aastat oli lauljanna ansambli Nightwish vokalist. Seejärel jätkas ta eduka soolokarjääriga ning jõuab vahetult enne jõule ka Tallinnasse esinema. Kontsertkava nimeks on “Christmas Together” ning pileteid saab osta juba nüüd Piletilevist.

Kus: Alexela Kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 22.12 19:00

Piletid: 30-70 €

27. detsember

Kontsert “Someone Like You. The Adele Songbook”

Adele’i suurimad hitid naasevad Eestisse kolmeks kontserdiks. Alexela Kontserdimajas pilgeni täissaalile toimunud kontsertkava “Someone Like You” naaseb 2021. aasta detsembris Eestisse kolmeks kontserdiks: 27. detsembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas, 26. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 29. detsembril Pärnu Kontserdimajas. Äsja Alexela Kontserdimajas toimunud kontserdil sai publik osa hingematvast elamusest, mille raames esitas Katie Markham koos Londoni muusikutega Adele’i kõiki suurimaid hitte. Saate “The X Factor” finalisti Katie Merkhami poolt laval esitatu on kõige tõetruum kummardus Adele’le, mis eales on tehtud.

Adele isiklikult valis välja saate “The X Factor” finalisti Katie Markhami, et ta esineks telekanali BBC erisaates “Adele Special”. Katie ei osanud toona unistadagi, et saate käigus õnnestub tal ka oma iidoliga lava jagada ning koos laulda. Samuti ei osanud ta ette näha, et sellest kõigest kasvab välja kontsertkava, mis viib ta aastateks tuurile.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 27.12 19:00

Piletid: 29-69 €

30. detsember

ABBA Chique – suur aastavahetusekontsert “Happy New Year”

Maailmakuulsa ansambli ABBA tribüütbänd ABBA Chique annab Eestis neli suurt aastavahetuse kontserti!

ABBA Chique kontsertidel taaselustub legendaarse poppansambli ABBA lavashow, mida iseloomustab autentne muusika ja välimus. Lava täitub glamuuri ja säraga, mida ehivad võrratud kostüümid, mille detailidele on eriti hoolikalt tähelepanu pööratud.

Bändi kontserdid on ülimenukad ning nende energilised etteasted viivad kuulajad tagasi otse 70ndatesse! Kõlavad ABBA parimad hitid, teiste seas ka „Waterloo“, „Chiquitita“, „Dancing Queen“ jpt lemmikpalad.

Tule naudi ABBA kuulsaid laule ja tunne ehedat emotsiooni nende muusikast ABBA Chique esituses!

Kus: Alexela kontserdisaal, Estonia pst 9

Millal: 30.12 19:00

Piletid: 44-59 €

31. detsember

Estonia rahvusooperi aastalõpuball

Tule rahvusooperi aastalõpukontserdile ja veeda kaunis õhtu teatrimaagia keskel. Laval on särav ooperi- ja operetihittide kaleidoskoop teatri solistide, koori, orkestri ja tantsijate esituses.

Balli eeskava teatrisaalis ja tantsupilet: 45–76 € (sõltuvalt istekohast saalis)

Õhtu jooksul on kõigile külastajatele avatud baarid ja kohvikud üle maja

Riietus ballil: tume ülikond. Vanus: 16+.

Kus: Estonia Rahvusooper, Estonia pst 4

Millal: 31.12, 19:00

Piletid: 45-76 €

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel