Eelmise nädala pühendasime Eesti Vabariigi aastapäevale, kuid nüüd on nädalasoovitused tagasi. Seekordsest valikust leiab hulgaliselt muusikat, ruumi jäi aga ka teatrile ning põnevatele teemaõhtutele.
“Popi ja Huhuu”
Esietendus 3.03.
Theatrum
Kuidas kohaneda, õppida uuesti usaldama, armastama?
Kelle kanda on vastutus? Tuglase lihtne, kuid sümbolistlik lugu üllatab oma mitmekihilisuse ja ajatusega ning on praegugi teravalt päevakajaline.
Lavastaja ja dramatiseerija: Leino Rei
Näitlejad: Tarmo Song (Popi), Mirko Rajas (NUKU) (Huhuu), Helvin Kaljula (Isand)
Hirohisa Koike vestlus ja töötuba “Mikroajalugude kaardistamine – fototöötuba kohtadest ja mälust”
3.03. kl 17.30
Tartu Kunstimuuseum
Neljapäeval, 3. märtsil kell 17.30 toimub Tartmusis jaapani fotograafi Hirohisa Koike vestlus ja töötuba “Mikroajalugude kaardistamine – fototöötuba kohtadest ja mälust” Laura Põllu näituse “Sada ulma keset merd” taustal.
Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtu “Sõjast mõjutatud mood. Vajadused vs võimalused”
3.03. kl 17
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone
Neljapäeval, 3. märtsil kell 17.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones teemaõhtu näitusel “Lapsed ja sõda. 1941–1944”. Teise maailmasõja mõjust rõivamoele räägib Eesti Kunstiakadeemia moeajaloo õppejõud Anu Ojavee.
Lepaseree esikplaadi “Väräjän” esitluskontsert
3., 4. ja 5.03.
Pärimusmuusika ait, Kloostri Ait, Loomeruum Raplas
Pärimusmuusikaansambel Lepaseree esitleb märtsi alguses oma esikpaati “Väräjän”. Lepaseree muusika keskmes on traditsiooniline laul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Ansamblisse kuuluvad Meelika Hainsoo (laul, hiiu kannel), Kulno Malva (akordion, okariina, sansula, live-looper), Paul Daniel (akustiline kitarr, elektrikitarr). Edaspidi toimuvad esitluskontserdid ka Tartus ja Võrus.
Näitus “Force majeure. Eesti kunsti hävimis- ja kadumislood”
4.03.
KUMU kunstimuuseum
KUMU kunstimuuseumis avatakse uus näitus, mis keskendub Eesti kunsti hävinud või kadunuks jäänud teostele. Kontseptuaalsel näitusel tuuakse vaatajate ette kümnete kadunud teoste lood.
Sõpruse Puiestee klubis Rock & Roll
4.03.
Klubi Rock & Roll
Üles astuvad eesti melanhoolse roki ausambasse raiutud kangelased ansamblist Sõpruse Puiestee. Sõpruse Puiestee räägib oma lugudes erinevatest inimestest, sündmustest ja ajastutest, üritades küsida: “Kes ma olen, kes sa oled ja miks me oleme?” Kollektiivi väljendusviis on väga mitmekesine, alates kitarrimuusikast ja lõpetades elektrooniliste vormidega.
Metsatöll 17 – Metsatöllu sünnipäevapralle
4.03.
Rock Cafe
Rahvusvahelise kuulsuse saavutanud Eesti folk-metal-ansambel Metsatöll tähistab oma 17. sünnipäeva. Lisaks peaesinejale näeb lavalaudadel Heraldit, Ziggy Wildi ja Maarius Urvet and the Boston Lipstick Institute’i.
Tallinna Tehnikaülikooli akadeemilise meeskoori 70. juubeligala “Ballaadid”
5.03.
Pärnu Kontserdimaja
TTÜ akadeemilise meeskoori jaoks on saabunud eriline hooaeg – tegu on koori juubeliaastaga. Detsembris tähistab koor 70. sünnipäeva ning see tähendab pingelist kontserttegevust. Solist on Ain Anger (bass), klaveril Siim Selis. Dirigendid Peeter Perens ja Siim Selis.
Kirikupühad Maarjamaal. Agnus Dei
5., 6. ja 7.03.
Tartu Jaani kirik, Narva linnus, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
Paastuaja kontserdid on pühendatud 1944. aasta Narva, Tartu ja Tallinna märtsipommitamiste ning sõjapurustuste kurvale mälestusele. Kontserdil tulevad esitusele barokiaja meistrite kaunimad aariad kontratenorile paastu- ja kannatusaja meeleoludes, sonaadid ja triosonaadid (Bach, Vivaldi, Purcell, Telemann, Boismortier jt).
Vanade nukkude päev Eesti Vabaõhumuuseumis
6.03.
Eesti Vabaõhumuuseum
Kas sa tead, millised olid nukud 100, 200, 300 aastat tagasi? Millal üldse nukke tegema asuti ja millal nendega mängima hakati? Aga milline on sinu kõige armsam nukk? Eesti Vabaõhumuuseumi tekstiilikonservaator Liili Aasma tutvustab nukkude lugu.
*Foto: Eesti Vabaõhumuuseum