“Kammermuusika Hopneris”.
Esinejad: Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lend (tšello), Lea Leiten (klaver).
Kavas: Kuhlau, Enescu, Pärt, Vähi, Kangro.
Korraldaja: Pille Lille Muusikute Fond.

1. novembril 2014 leidis Hopneri Majas aset kammermuusikakontsert, millega ühtlasi algas novembrikuu programm. Sel korral oli kuulajatel võimalus nautida Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lendi (tšello) ja Lea Leiteni (klaver) trio esitatud muusikat. Auhinnatud muusikud kandsid ette kirgliku ja mängulise programmi sääraste meistrite nagu Friedrich Kuhlau, Carl Czerny ja Peeter Vähi loomingust.

Lea Leiteni klaverimängu selgus ja puhas elegants kütkestas publiku hetkega, sellele järgnesid tšellokeeled ja flöödiakordid. Pärast esimest suursugust ja keerulisi käike sisaldavat teost lahkus Andreas Lend saalist, et lubada naistel kanda ette pikk ja presto-tempos dialoog instrumentide vahel, mida iseloomustas kerge lüürilisus ja vaimustav kooskõla. Oksana Sinkova esitas liigutava flöödisoolo ning kaasas särava pala esitusse terve oma keha, kasutades ka tiibklaverit.

Seejärel kandis trio ette värvikaid ja toonisügavaid muusikakooslusi, ent kõige parem oli Andreas Lendi imeline „Komputeriseeritud maailma pastoraal“, millele lõi Lend takti ka muusikainstrumendi keret tagudes. Elavaloomuline alla marcia oli tulvil kiiretempolist pizzicato‘t ja ergast poognatööd ning kulmineerus täiuslikus kooskõlas.

Enne viimase teose kuulmist rõõmustas publikut veel üks tšello ja klaveri vaheline duett, milleks oli Arvo Pärdi sünge ja kaunis kompositsioon. Andreas Lendi mäng manas esile poliitilise ja isikliku külmuse kujundeid.

Finaaliks oli niisama kaunis-kurb pala nagu kõik teised tollel õhtul kuuldud suurepärased meloodiad. Aplaus puhkes kohe pärast seda, kui publiku tunnetekeeli näppinud muusikud lõpetasid, ja esinejatelt küsiti lisa. Publik ei saanuks olla veelgi tänulikum, kui muusikud otsustasid lisapala mängida.