Selle nädala kultuuripopurrii on teie ees. Kena kevadet!

Teemapäev „Teater | laps & noor”
20.03.
NUKU, Tallinn

Teemapäeval räägitakse lastele ja noortele suunatud teatritekstidest ja teatrist. Kuulajad saavad ülevaate sellest, millest kõneleb lastele ja noortele suunatud teater Eestis ja Euroopas ning mida tuleb noore vaataja teatrile kirjutades silmas pidada.

Kai Kaljo isikunäitus „Lilled”
21.03.–9.04.
Hobusepea Galerii, Tallinn

Kai Kaljo: „Ma tahtsin kunstnikuks saada seepärast, et mulle meeldis joonistada. Kui nüüd kõik pealmised kihid ära võtta, siis see tuligi sealt alt välja. Ja millegipärast tahtsin joonistada lilli, kuivanud lilli. Algul ajas see mõte mind lausa naerma, aga minema ka ei läinud.”

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kontsert „Made Nº3”
21.03.
Sakala Keskus, Viljandi

„Mademel” astuvad üles TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ansamblid, kes esitavad pärimus-, pop- ja džässmuusikat.

Luulemaraton
21.03.
Tallinna Keskraamatukogu, Tallinn

Luulemaraton on pühendatud folkloorile ja Eesti erinevate kultuuriruumide luuletajate luule tutvustamisele. Esinevad Jan Rahman, Andreas Kalkun, Lauri Sommer, Igor Kotjuh, Natalia Ermakov, Heiki Vilep jpt.

Keraamika õhtukursus: ribatehnikas vorm
22.03.
Kumu Kunstimuuseum, Tallinn

Keraamikakursusel valmib ribatehnikas käsitsi modelleeritud vorm. Rebitud või lõigatud saviribasid ühendades ehitatakse üles endale meelepärane savivorm. Juhendab keraamik Jarõna Ilo.

Aida 10. sünnipäev: Zetod
23.03.
Pärimusmuusika Ait, Viljandi

Tähtsat sündmust tulevad tähistama nimekad artistid ja sõbrad. Tuleb pikk ja pöörane juubeliõhtu!

Heli- ja videvikufestival „ERMi ÖÖ”
24.03.
Eesti Rahva Muuseum, Tartu

„ERMi ÖÖ” on pühendatud kevadisele pööriööle ja kutsub kuulama videvikulist ajavoolu nii helis kui ka sõnas. Seitsme kontserdiga avatakse kuulajaile muuseumi salapärased sopid, mille ühendaja on ERMi ajarada.

IV Hans Hindpere laulude päev „Kõnnib kevad…”
24.03.
Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi

Jõhvist pärit helilooja Hans Hindpere 90. sünniaastapäevale pühendatud laulude päeva kavas on vokaalansamblite konkurss. Iga ansambel esitab ühe laulu H. Hindpere sulest, teise vabal valikul.

Leida Laiuse 95. sünniaastapäeva eriprogramm
25.03.
Eesti Filmimuuseum, Tallinn

25. märtsil toimub Eesti Filmimuuseumis Leida Laiuse filmi „Libahunt” (1968) erilinastus, kus filmi loojast ja loomeprotsessist kõnelevad Tiina ja Mari osatäitjad Ene Rämmeld ja Malle Klaassen.

Rahvamatk „Tere, kevad 2018!”
25.03.
Vihasoo, Kuusalu vald

Lahemaa Looduskool ja Harju Matkaklubi kutsuvad tähistama kevade algust looduses 25. märtsil 2018. Matka käigus on võimalik otsida loodusest kevade märke, sh vaadelda vetemängu Nõmmeveski joal. Matkapäeva juhib Maie Itse.

Näitus „1982”
28.02.–31.12.
Haapsalu raekoda, Haapsalu

Agronoomist amatöörfotograafi Ants Maripuu (1952–2015) fotomaterjalile toetuv näitus annab läbilõike toonastest inimestest oma unistuste ja pürgimustega, mis ei hoolinud valitsevast võimust ega ideoloogiast. Nende inimeste osavõtul taastati järgmisel kümnendil oma Eesti riik.