Algav nädal toob meieni sündmusi taaskord kogu Eestist. Täiega on käimas festivalihooaeg. Näiteks toimub Rakveres teatrifestival “Baltoscandal”, Ida-Virumaal 7 linna muusikafestival, Tartus festival “Klaaspärlimäng” ning Peipsi ääres I Peipsi järvefestival. Erinevaid festivale leidub igale maitsele veelgi. Head festivalitamist!

Näitus “Õhtuti kodus. Arhitekt Raine Karbi eramud ja suvilad”
Avatud kuni 21.08.
Eesti Arhitektuurimuuseumis

Näitus “Õhtuti kodus. Arhitekt Raine Karbi eramud ja suvilad” on pühendatud arhitekt Raine Karbi nõukogude perioodi eramutele ja suvilatele. Näitusele kuuluvad eksponeeritud objektid rõhutavad käsitsi valmistatud arhitektuurijoonistuse ilu.

Obinitsa
6., 7., 8., 9., 10.07.
Obinitsas

“Obinitsa” on eepiline lugu ühest seto perest läbi 100 aasta. Loo keskmes on Obinitsa külas asuv üks kaunis 30ndatel aastatel valminud puumaja, mida tollal kutsuti selle ehitanud ja seal elanud kaupmehe pere järgi Kalju Majaks. Maja hüüti ka Obinitsa aknaks, sest seal võeti seto kombe järgi vastu nii riigimehi, usurändureid kui teadlasi. Nõukogude ajal olid seal velskripunkt, meierei, kultuurimaja, raamatukogu ja kolhoosi kontor. Mis aga edasi sai, saab näha etendusel.

Eesti Interpreetide Liidu suvekontserdid: NewTheatreEnsemble: Joanthan Henderson ja Anneli Tohver
7.07.
Kadrioru kunstimuuseumis

“Suveõhtu kammermuusika” sarjas jõuab publikuni valik eesti tippinterpreete, kelle esituses kuuleb kaunist kammermuusikat alates barokist ja lõpetades kaasaegsete heliloojate loominguga. Sellel nädalal astub kontserdisarjas publiku ette NewTheatreEnsemble, kelle koosseisus on Jonathan Henderson (flööt) ja Anneli Tohver (klaver). Kavas on F. Schubert, S. Prokofjev ja E. Schulhoff.

Musta Kasti “Nornide mängud”
5., 6., 7., 8., 9., 10.07.
Raadi lennuväljal

Ulmelises ja muusikalises keskkonnateatri lavastuses “Nornide mängud” kohtub vanaskandinaavia eepos “Vanem Edda” küberpungiga. Eesti teatrimaastikul haruldane hoiatuslik ulmeteema toob fookusesse virtuaalmaailma peibutised ja kütkestavad ohud. Seekordne rõhuasetus on mõnevõrra tavatu – lood minevikuhämarusest on tõstetud tulevikuruumi, simulatsioonide ja mängude maailma. Esietendus toimus 3. juulil 2016 Tartus Raadi lennukiangaaris.

7 linna muusikafestival 2016
5.–10.07.
Ida-Virumaal

Igal suvel ühendab muusika Ida-Virumaa eri piirkondi ühtseks kultuuriliseks tervikuks. 7 linna muusikafestivali eesmärk on esitada lugusid merest ja mereäärsest maast. Nädala jooksul kõlab kaunis muusika erinevate esinejate esituses. Üles astuvad Saara Kadak, Rolf Roosalu, Mari Kalkun, Eva ja Villu Talsi, Tanja Mihhailova ja paljud teised.

Melanhoolsed meestelaulud
5., 6., 8., 9.07.
Nõos, Vihulas, Pärnus ja Viljandis

Melanhoolsed meestelaulud kõlavad Margus Põldsepa, Jaanus Jantsoni ja Marko Matvere ühinenud trio esituses. Nad esitavad eelmise sajandi alguse külamaastikelt pärinevaid lüürilisi laule kolmehäälselt. Melanhoolsed on need sellepärast, et kurbus on meie rahvalaulu üks põhilisi värve, kuid nutma need lood tänapäeval ei aja, pigem naerma.

Rahvusvaheline teatrifestival “Baltoscandal”
6.–9.07.
Rakveres

6.–9. juulini on Rakveres võimalik näha rahvusvahelist teatrifestivali “Baltoscandal”. Festival on kaasaegse teatri ja etenduskunstide pidu, mis lisaks tihedale etendusprogrammile sisaldab kontserte, vestlusi, installatsioone, kunsti, traditsioonilist jalgpallimatši ning palju muud.

XXII Võru pärimustantsufestival
6.–10.07.
Võrus

XXII Võru pärimustantsufestival toob Võrumaale sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui mujalt. Festivalil toimuvad värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. Võru folkloorifestivali eesmärk on edendada rahvatantsu ja selle ala festivalide kultuuri Eestis, samuti elavdada Võru linna- ja kultuurielu.

XVI keskaja päevad
7.–10.07.
Tallinna vanalinnas

7.–10. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas keskaja päevad. Sellal võib vanalinnas tunda hansaaja hõngu. Raekoja platsil on keskaja turg ja avatud on meistrikojad. Üles astuvad muusikud ja tantsijad ning samuti on tulemas keskaegne rongkäik.

Festival “Klaaspärlimäng”
7.–12.07.
Tartus

Igasuvine muusikafestival “Klaaspärlimäng” on inspireeritud Hermann Hesse samanimelise romaani ainestikust, mistõttu püütakse muusikat vaadelda ning presenteerida ebatavalisest vaatenurgast. 7.–12. juulini Tartus toimuv üritus ühendab nüüdismuusika eredad näited ja klassikapärandi kullafondi. Esinema tulevad erinevatest maailmajagudest pärit muusikud, kuid ei puudu ka eesti esinejad.

Surfilaager 2016
7.–10.07.
Roosta Puhkekülas

Neli päeva kestev festival toimub 7.–10. juulini 2016 Roosta Puhkekülas ja pakub kvaliteetse ajaveetmise võimalusi kogu perele. Traditsiooniks saanud surfisõprade kokkutulek hõlmab erinevaid tasemekoolitusi ja mitmesuguseid võistlusi. Surfilaagri meelelahutusprogrammis astuvad lavale NOEP, Levski, Traffic, Reket, State of Zoe ning erinevad DJ-d ja reggae-muusikud.

I Peipsi järvefestival
7.–16.07.
Peipsi järve äärsetes sadamates

7.–16. juulini toimub esimene Peipsi järvefestival, mille ajal sõidab lodi Jõmmu koos vabatahtliku saatelaevastikuga Peipsi põhjaosast lõunasse. Teekond algab Vasknarvas ja lõpeb Võõpsus. Festival peatub iga päev uues sadamas. Igaüks on oodatud festivaliprogrammist osa võtma ja vabatahtlikud veesõidukid, kel Peipsil liiklemine lubatud, on oodatud kaasa sõitma. Sihtsadamas viiakse läbi Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust ning eesti pärimusmuusikat tutvustavaid õpitubasid, laevasõite järvele ja kontserte.