Seekordne nädalasoovitus meelitab kultuurihuvilise nii kinosaali kui hämarasse parki kui kultuurimajadesse kui endiste industriaalhoonete vahele ilma uudistama. (Ära)eksida pole võimalik, kuna kultuurisõpru ootavad seekord eriti teadlikud teenäitajad.

Pärimusmuusika aida hooaja avapidu
22.09.
Pärimusmuusika ait

On aeg uus hooaeg avada ja seda mõistagi uhkelt! Seekordse hooaja esimene muusikaline kollektiiv  on Troitsa. Nagu Valgevene kollektiivi Troitsa nimigi vihjab, on bändis ühendanud jõud kolm meest. Nende meeste kontserdil saad kuulda 50 erinevat Ida-Euroopa instrumenti, millel osavad pillimehed oskuslikult erinevaid helisi välja meelitavad.

Valgus kõnnib Kadriorus 2017
20.09. – 21.09.
Kadrioru park

Taaskord kõnnib valgus kadriorus ja selle vastu ei saagi ju kellelgi midagi olla. Festivali esimesel päeval on võimalik osa saada kahest kontserdist, mis toimuvad Kadrioru kontserdiväljakul. Pargis jalutades süttivad kõik elektrit tarbivad valgusinstallatsioonid. Erinevaid valgusinstallatsioone võib näha käesoleval aastal puistatuna üle terve Kadrioru pargi. Võlumetsas võib näha puude vahel virmalisi, müstilisi punaseid silmi, istuda baldahhiinide all ja kiikuda valgustatud kiigel.

15. Matsalu loodusfilmide festival (MAFF)
20.09. – 24.09.
Lihula Kultuurimaja/Tallinna loomaaia loodushariduskeskus/Iloni Imedemaa

Iga loodussõbra lemmikfestivali MAFF eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ja nende loojaid ning edendada loodusfilmide levi. Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Üritus koosneb võistlusprogrammist, lisaprogrammidest, koolinoortele suunatud loodusharidusprogrammist, loodusfoto- ja kunstinäitustest, fotoprogrammist, seminaridest, töötubadest, meistriklassidest, uusima foto- ja videotehnika esitlustest jne.

Filmikool #1: “Kõnelus”
18.09.
Kino Sõprus

Sõpruse Filmikool saab hoo sisse Francis Ford Coppola linateosega “Kõnelus”. Filmile eelneb programmi kuraatori Tõnis Kahu filmiteemaline loeng, mis aitab avada filmis toimuvat, vaatleb külma sõja aegset paranoiaõhustikku tänapäevases kontekstis ning uurib lähemalt linateoses näidatud erilist intiimsust erakliku peategelase ja tehnoloogia vahel; tehnoloogia neutraalsust ja inimese suutmatust neutraalne olla.

Jaapani popkultuuri festival “AniMatsuri”
23.09. – 24.09.
Tartu

Tegemist on kahepäevase eelkõige noortele suunatud festivaliga, mis toob kohale huvilisi nii Eestist, Lätist, Soomest kui ka mujalt lähiümbrusest. Programmi koostamisel üritame silmas pidada võimalikult vaheldusrikast ja põnevat sisu. Festivalil on võimalik osaleda joonistus- ja AMV-võistlustel, kuulata mitmeid ettekandeid ja presentatsioone ning saada osa erinevatest võitluskunstidemodest.

Kontsertsari “Kohtumised laval”: Ans. Andur
23.09.
Paide Kultuurikeskus

Paide kultuurikeskuses saab 2017. sügishooajast alates alguse kontserdisari “Kohtumised laval”, mis toob Järvamaa kultuuripubliku ette kohaliku maakonna huvitavamad ansamblid ja üksikartistid. Seekord lavale astuv Ans. Andur tuleb Paide Kultuurikeskusesse  tavapärasest pisut intiimsema ja kammerlikuma kavaga, esitades oma albumite mõtlikumaid ja rahulikumaid palu.

Kumu Dokumentaal: “Kuula mind, Marlon”
20.09.
Kumu auditoorium

Marlon Brando oli erakordne kunstnik ja Hollywoodi ikooniline staar, kelle revolutsiooniline näitlemismeetod muutis filmiajaloo kulgu. Hoolimata ülemaailmsest kuulsusest suutis Brando kollase pressi uudishimulike silmade eest oma eraelu varjus hoida. Koduseinte vahel pidas mees aga terve elu audio- ja videopäevikuid, luues niimoodi iseendast haruldase arhiivi.

Jaak Juske Telliskivi ajaloomatk
19.09.
F-hoone/Telliskivi

Jaak Juske linnaretked on juba üsna legendaarseks saanud. Seekord viib ajaloolane  F-hoone eest algaval matkal kõiki huvilisi avastama Telliskivi loomelinnaku ja selle lähiümbruse põnevat ajalugu.

Autorikino #45: “Õndsalt sinu”
19.09.
Kino Sõprus

Tähelepanu, ainult täiskasvanutele! Aasia kaasaegse autorikino hinnatuim lavastaja Apichatpong Weerasethakul on tuntud oma ebakonventsionaalsete narratiivide, unenäoliste kaadrite ja seksuaalsusest pakatavate teoste poolest.