„Come with me and you’ll be
In a world of pure imagination
Take a look and you’ll see
Into your imagination”

Need on loo „Pure Imagination” sõnad ulmefilmist „Ready Player One” („Valmistub esimene mängija”) ja nagu filmis öeldakse, on videomängude maailm seesugune ainulaadne koht, „kus sind piirab vaid sinu enese kujutlusvõime”.

Foto: Ruxin Wang

LVLup!’i omanik Andrejs ei hoia muuseumit tutvustades oma elevust ja kirge videomängude vastu vaka all. Muuseum on täis retrokonsoole ja kõiksugu interaktiivseid mänguelemente, kuid oleks vale pidada seda ainult n-ö „omadele” mõeldud kohaks. Vastupidi, see paik ühendab endas mittetraditsioonilises mõttes kõiki kunsti, ajaloo ja kultuuri ideid. Siin saab vaimustust tunda ka industriaalse kujunduse ja igati keskkonnasõbraliku atmosfääri üle. Kui te ei ole parajasti mängudemaailma süvenenud, saab alati teha vahepeatuse ülakorrusel asuvas näitusesaalis, kus on peamiselt EKA õpilaste väljapanekud. Diivanilaua kõrval on ka muusikanurgake, kust leiab igast žanrist vinüülplaate.

Muuseum asub vanas tehasehoones ja on ümbritsetud kunstnike tööruumidest, seega on siin mitmekesine ja elav keskkond, mis muudab koha veelgi atraktiivsemaks. Teine omanik, prantsuse kunstnik Camille, kaasab muuseumi kujundusse palju maale ja installatsioone. Kunstiteosed on paigutatud nii peenelt, et need võivad kergesti märkamatuks jääda, kui ei pööra eraldi tähelepanu põrandale asetatud rohelistele taimedele või kui ei uuri ruumi erinevate nurkade alt. Andrejs on isegi puutrepid käsitsi poleerinud ja kogu ruum on otsast lõpuni nende enda renoveeritud. Muuseumi rajamisel on oma roll ka inimeste panusel ja koostööl, kuna paljud kollektsioonid pärinevad anonüümsetelt annetajatelt või on need toetuse avaldamiseks müüdud väga madala hinnaga. Konsoolid ja videomängud on pärit kogu maailmast ja armastus videomängude vastu ühendab jätkuvalt inimesi.

Foto: Ruxin Wang

Muuseumi nimi LVLup! viitab mänguri jõudmisele järgmisele tasemele ja logo punane värv on vaste sisselülitatud toitenupule. Seda näeb kõikjal muuseumis ja see toob esile omanike idee luua kaasaegne mängudemaailm ning tuua kokku kõik huvilised, kaasa arvatud nullindatel sündinud noored. See on ühtlasi lõõgastumiskoht peredele ja sõpruskondadele isiklike hetkede nautimiseks või lihtsalt pärastlõunase vaba aja veetmiseks nädalavahetustel.

Tsiteerides filmi „Ready Player One”: „Inimesed tulevad siia kõige selle pärast, mida nad teha saavad, kuid nad jäävad siia kõige selle pärast, kes nad olla saavad. See ei ole lihtsalt mäng.” See lause selgitab täiuslikult, miks nii paljud inimesed soovivad LVLup!’i külastada ja oma aega selles mängudemaailmas veeta. Sest nende, meie, jaoks on see enamat kui lihtsalt mänguväljak, see on ka meenutus, lapsepõlvemälestus ja elu armastus.

Foto: Ruxin Wang

LVLup!

Esimene interaktiivne videomängude muuseum Balti riikides avas uksed 2. septembril 2018. Muuseum tutvustab külastajatele videomängude mitmekesist maailma ja ajalugu. LVLup! asub Tallinnas aadressil Pärnu mnt 154, ARS-i kunstilinnakus. LVLup!’i külastajad saavad väljapanekus olevaid mänge mängida kuuel päeval nädalas. Muuseumis on avatud ka ajutised näitused ja retropood ning korraldatakse üritusi ja kooliekskursioone.

Koduleht: http://lvlup.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/lvlupmuseum/
Instagram: https://www.instagram.com/lvlupmuseum/

Fotod: Ruxin Wang


@media only screen and (min-width: 981px) {
.et_pb_column .et_pb_gallery_0 .et_pb_gallery_item {
margin: 0 !important;
width: 25% !important;
clear: none !important;
}
.et_pb_column .et_pb_gallery_0 .et_pb_gallery_item:nth-of-type(4n+1) {
clear: both !important;
}
}

/* Center titles */
.et_pb_column .et_pb_gallery_0 .et_pb_gallery_item.et_pb_grid_item .et_pb_gallery_title {
text-align: left;
}

/* Image fit */
.et_pb_gallery_item.et_pb_grid_item .et_pb_gallery_image img {
object-fit: initial !important;
}