Treski küüni suvehooaeg sai 31. mail vägeva avapaugu.

Treski küün, kus on käimas juba neljas suvehooaeg, on looduslähedane ja romantilise õhkkonnaga kontsertpaik Setomaa vallas. Juba ainuüksi koht on väga hea põhjus, miks külastada mõnd sealset kontserti. Peopaik asub looduskaunis kohas – avapeol võis näha lausa linde küüni katuse alla pesasse lendamas. Seega on Treski küün väga mõnus sihtpunkt linnakärast eemale saamiseks. Lisaks sellele on mõeldud ka lastele, kelle jaoks on õuealale tehtud mängunurk, kus saab lõbusalt aega veeta.

Sel korral esinesid suvehooaja avapeol Tarvo Madsen Bänd, Nedsaja Küla Bänd ja Terminaator. Teel kontserdile olin kahe esimese osas võrdlemisi skeptiline, sest neist esimene oli minu jaoks täiesti tundmatu ja Nedsaja Küla Bändi osas olin loonud endale mingil põhjusel kuvandi, et selle sihtgrupp ei ole minuvanused inimesed. Tuleb aga tunnistada, et eksisin – eriti positiivselt üllatas mind Tarvo Madsen Bänd. Hoolimata sellest, et noored tegijad on koos mänginud vaid pool aastat, oli publikus inimesi, kes olid neist ilmselgelt varem kuulnud. Ja mitte ainult! Oma esinemise lõpuks panid muusikud kogu publiku endaga kaasa laulma ja tõmbasid peo varakult käima.

Oma 200. kontserdi andnud Nedsaja Küla Bändi ülesastumise ajaks oli küün rahvast juba paksult täis. Pidu oli välja müüdud ja võib arvata, et suur hulk rahvast oli saabunud just nende pärast. Tegemist on ikkagi kohaliku Setomaa bändiga, mis võitis ka “Rahvabänd 2018” saate. Oli näha, et publik teadis kõiki Nedsaja Küla Bändi lugusid – tantsiti ja möllati, nagu oleks tegemist kõikide peoliste lemmikbändiga.

Terminaatori esinemise ajal oli näha, et professionaalid on lava vallutanud. Heli ja valgustus olid tasemel, pillimehed omas elemendis ja rahvas rokkis kaasa. Sellise kaliibriga bändilt ei saakski vähemat oodata ja Terminaator ei hoidnud end millegagi ka tagasi. Eks need, kes on Terminaatori kontsertidel käinud, teavad niigi, millest ma räägin. Need, kes pole mingil põhjusel nende kontserdile veel jõudnud, võiksid seda kindlasti teha. Sest isegi kui sa Terminaatorit ei kuula, on Terminaator oma lugudega sinu südamesse ikkagi jõudnud. Endagi üllatuseks võid varsti avastada, et tead kõiki nende lugusid peast, misjärel leiad end juba nendega kaasa rokkimas.

Treski küünis on sel suvel tulemas veel neli kontserti. Neist järgmine 22. juunil, kui lavale astuvad Revals ja Fropp. Suve jooksul esinevad teiste hulgas ka Curly Strings ja Zetod. Neist viimase koosseisu kuulub Treski küüni peremees Jalmar Vabarna.

Fotod: Silver Tõnisson