1. oktoober – rahvusvaheline muusikapäev. Omavalitsuspäev. Sünniaastapäevad: kirjanik Herman Sergo 110, luuletaja Debora Vaarandi 105, keeleteadlane Els Oksaar 95, koreograaf Mait Agu 70

4. oktoober – rahvusvaheline loomakaitsepäev. 125 aastat sellest, kui Tallinnas näidati esimest korda kino

5. oktoober – õpetajatepäev

6. oktoober – sünniaastapäev: kirjanik ja lavastaja Uno Leies 90

7. oktoober – luuletaja ja publitsist Manivald Kesamaa 100

8. oktoober – 100 aastat Eesti Arhitektide Ühingu asutamisest. Sünniaastapäev: luuletaja ja publitsist Helmut Tarand 110

10. oktoober – üleilmne vaimse tervise päev. Sünniaastapäev: maalikunstnik Alfred Kongo 115

14. oktoober – kolletamispäev

16. oktoober – hõimupäev. Juubel: näitekirjanik Urmas Lennuk 50

17. oktoober – juubel: kirjanik ja kirjandusteadlane Rein Veidemann 75

18. oktoober – luukapäev

24. oktoober – juubel: maalikunstnik ja graafik Jüri Arrak 85

25. oktoober – juubel: näitleja Epp Eespäev 60

28. oktoober – simunapäev

30. oktoober – sünniaastapäev: akvarellikunstnik Valli Lember-Bogatkina 100

31. oktoober – usupuhastuspüha. Halloween

2. oktoober

Clawfingeri kontsert

Norra-Rootsi metal-räpi bänd Clawfinger annab üle kaheteistkümne aasta ühe eksklusiivkontserdi Eestis. Metal’it, industrial’i ja hip-hoppy omavahel liitev super-grupp Clawfinger lubab Tallinnas esitada kõik nende suuremad hitid nagu: “Nigger”, “The Truth”, “Biggest & The Best, “Do What I Say” ja paljud teised.

Clawfinger sai ruttu tuntuks oma otsekoheste ja ühiskonnakriitiliste väljaütlemiste poolest, mis puudutasid rassismi ja inimestevahelist ebavõrdsust. Praeguseks on Clawfinger avaldanud seitse stuudioalbumit, tuuritanud koos Faith No More, Ozzy Osbourne’i, Alice Cooperi, Megadeth’i ja paljude teistega.

Kus: Rock Cafe, Keevise 6

Millal: 2. oktoober kell 19:00

Piletid: 35-39 €

5.-26. oktoober

Kuldse maski festival

Nagu paljud teisedki meie riigi tähtsamad kultuurisündmused, jäi eelmisel aastal ära ka festival Kuldne Mask, osa selle programmist kanti üle aastasse 2021. Korraldajad täiendasid programmi värskete ja suuremat kõlapinda leidnud esietendustega ning loodavad, et vaatajad saavad vene teatrite paremaid lavastusi juba sel sügisel näha. Festival toimub 5.–26. oktoobrini Tallinnas, Narvas ja Kohtla-Järvel. Piletid saabuvad vabamüüki 21. mail.

Kus: erinevad kohad

Millal: 5.-26. oktoober

Piletid

6. ja 7. oktoober

Comedy Estonia & MZA esitlevad: Daniel Sloss “Hubris”

Täiesti uus , 11. soolotund show Šotimaa komöödia superstaari Daniel Slossi poolt tuleb 6. oktoobril ja 7. oktoobril Vene Kultuurikeskusesse!

“Daniel Sloss: HUBRIS” on Danieli fantastiline uus tund. Ta jõudis seda esitada New Yorkis ja LA-s, vahetult enne maailma sulgemist ja oli esimene koomik, kes tuuris uuesti COVID-19 ajal – esmalt drive-in show’dega juulist septembrini ning seejärel valitsuse poolt heakskiidetud turvalistes teatrites, komöödiaklubides  ja kontsertsaalides üle kogu Suurbritannia. Nüüd, kui on oodata “uut normaalsust”, on meil hea meel Teile esitleda uut show’d. Osta pilet varakult!

Kus: Vene kultuurikeskus 

Millal: 6., 7. oktoober kell  20:00

Piletid: 33.40 €

15. oktoober

Gruusia Suhišvili Rahvuslik Ballett

Kaheksas maailmaime – nii on rahvusvaheline press ristinud Suhišvili ansambli.

Ansambli repertuaaris on gruusia rahvaste tantsud ja teatraliseeritud süžeelised etendused gruusia rahvapillide saatel.

Eestis ootab publikut enneolematult suurejooneline etendus: laval on 60 tantsijat ja orkester, sajad kaunid kirevad kostüümid ning viiskümmend eksklusiivset saablit.

Gruusia rahvatantsu ansambel on teinud oma ajaloo jooksul rohkem kui 200 rahvusvahelist turneed, läbi on sõidetud viis kontinenti ja  88 riiki, andes maailmalavadel umbes 10 000 kontserti  ligikaudu 50 miljonile pealtvaatajale. 1988. aastal  kuulutati nende neljanädalased külalisetendused Broadway’l „hooaja parimaks show’ks“. Austraalias ülistati gruusia tantsijaid lausa „kaheksanda maailma imena“. Aga teatris „La Scala“ tõusis eesriie pärast nende etendust  14 korda.

Kus: Alexela Kontserdimaja, Estonia pst 8

Millal: 16. oktoober kell 19:00

Piletid: 31.80 – 71.80 €

20. oktoober

Teemaringkäik Kadriorus: suvituspiirkonnast elurajooniks

“Suvituspiirkonnast elurajooniks” on ajaloolase ja arheoloogi Peeter Talvari juhtimisel toimuv ringkäik, kus saab kuulda lugusid ajast, mil Kadriorg oli populaarne suvituspaik ja pargisüdant hoonestati puhkuse toetuseks. Ringkäigul promeneeritakse nii alleedel kui pargi veerel olevate hoonete vahel, saades ülevaate slobodaa kujunemisloost elurajooniks. Vaadatakse Eestis ainsana säilinud 17. sajandil suvemaja ehituslaadi ja jalutatakse läbi lehtla, lustla ja lilleaia.

Kus: algus Miiamilla muuseumi juures, L. Koidula 21C

Millal: 20. oktoober kell 17:00

Piletid: 5-10 €

22. oktoober

Queen Show. Marc Martel

Tehke kõik selleks, et osaleda sellel aastasündmusel! See ei ole lihtsalt kontsert, vaid võlutablett, millel on imelised omadused, mis ravib, värskendab ja laadib energiaga!

22. oktoobril 2021. aastal Alexela Kontserdimajas esineb esimest korda Eestis oma ainsa Baltikumi kontserdiga aasta sensatsioon, inimene, kes laulis filmis „Boheemlase rapsoodia“ kõik laulud Freddie Mercury häälega, kordumatu Marc Martel.

Marc Martel – see on kiitus vaatajate ja kriitikute poolt üle maailma, see on 80 miljonit vaatamist internetis, see on tunnustus legendaarse trummari Roger Taylori poolt („ma olin aastaid Freddie kõrval ja ma tean igat nooti tema häälest, aga kui ma Marki häält kuuldes sulen oma silmad, siis ma kuulen Freddie’t“). 

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 8

Millal: 22. oktoober kell 19:00

Piletid: 42.80-96.80 €

Alates 22. oktoober

Näitus “Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad”

Nii nagu Sika talust pärit Karl Pärsimäele on Lõuna-Eesti olnud paljudele kunstnikele sünnikohaks ja loomingu keskmeks. Sealt on alguse saanud Eesti kunsti 20. sajandi alguse radikaalseimad nähtused ning sinna on mindud otsima vahetut looduskogemust ja vaimset kirgastumist. Esimest korda püütakse selle näituse kaudu jõuda lähemale Lõuna-Eesti kui unikaalse ja rikka kultuuriruumi fenomenile kunstis.

Kus: Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34/Valge 1

Millal: 22.10.2021 – 10.04.2022

Piletid: 7-10 €

23. oktoober
Efterklangi kontsert Sõpruses

Efterklangi kontsert 23. oktoobril Tallinnas Kino Sõpruses saab teoks bändi tänavu ilmuva kuuenda stuudioalbumi Euroopa tuuri raames.

Eesti publiku südamed võitnud Taani bänd Efterklang külastab 23. oktoobril taas Tallinna oma tulevase albumi Euroopa tuuri raames. Piletid hinnaga 29–39 eurot Kino Sõpruses toimuvale kontserdile on müügil Piletilevis.

Aastatuhande vahetusel Taanis kolme lapsepõlvesõbra Casper Clauseni, Mads Braueri ja Rasmus Stolbergi poolt asutatud ansambli nimi tähendab taani keeles “mälestust” või “järelkaja”. Bänd on varem Tallinnas esinenud menukate kontsertidega Von Krahlis ja Kadrioru lossi Lilleaias ning jõudnud Eestisse ka oma teise projektiga Liima. 

Kus: Kino Sõprus, Vana-Posti 8

Millal: 23. oktoober, 18:00

Piletid: 39 €

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel