1. november – pühakutepäev

2. november – hingedepäev

4. november – Endla teater 100

5. november – juubel: nukunäitleja ja lastekirjanik Helle Laas 80

6. november – juubel: kirjanik Viivi Luik 75

7. november – sünniaastapäev: kirjanik Aira Kaal 110

10. november – mardipäev

14. november – isadepäev. Sünniaastapäev: näitleja Liina Reiman 130

16. november – Eesti taassünni päev. Juubel: ooperilaulja Annely Peebo 50

23. november – sünniaastapäev: luuletaja Betti Alver 115

24. november – kadrilaupäev

25. november – kadripäev. Juubel: muusik Antti Kammiste 60

26. november – kodanikupäev

30. november – andresepäev

Kogu kuu

Virtuaalnäitus “Isad ja pojad”

2019. aastal Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus “Isad ja pojad”, mis keskendub isade hoolele ja selle puudumisele looduses ning seletab nii looma- kui taimeriigi keerukaid arengubioloogilisi küsimusi, oli loodusmuuseumi kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Näitus “Isad ja pojad” tõstab tähelepanu alla isad looma- ja taimeriigis, nende seotuse oma järeltulijatega, sugupõlvede kestmise ja liikide tuleviku. Isahoolele looduses on väga vähe tähelepanu pööratud ning isade olulisust üldiselt pigem alahinnatud, ometigi on see liigi jätkamise seisukohalt eluoluline.

Kus: veebis

6. november

Black Food Festival Tallinn

Mis on musta maitse? Aeg on seda meelde tuletada! Black Food Festival tuleb jälle Tallinna! Kohal on juba tuttavad maitsed eelmisest aastast ning kindlasti uued põnevad mustad avastused. Jagub ka muusikat ja erinevaid tegevusi lastele.

Kus: Põhjala tehas, Marati 5

Millal: 6. november, 11-19

Tasuta sissepääs

11.-14. november

Mardilaat

Mardilaat on Eesti käsitöö laulupidu. Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele. Lisaks on laadal käsitöötoodangu presentatsioonid ja uute raamatute esitlused. Pakutakse eestimaist kõhutäidet ja kuulata saab rahvuslikku muusikat. Osalevad käsitööd õpetavad koolid, muuseumid jt selle valdkonnaga seotud institutsioonid. Laada peakülaline on Haapsalu Pitsikeskus.

Kus: Saku suurhall, Paldiski mnt 104b

Millal: 11.-14. november

12.11-28.11 

Pimedate Ööde Filmifestival

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad ühes rahvusvaheliste filmitegijatega koju kätte. Igal aastal korraldatakse üle maailma umbes 4000 filmifestivali, millest vaid viisteist on Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt saanud A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega sellesse A-kategooriasse.

Millal: 12.11-28.11

Kus: Erinevad kohad

13. november

Tõnu Kõrvitsa filmimuusika Eesti esiettekanne “Vampyr”

“Vampyr” ühendab muusika ja kino ning 20. ja 21. sajandi – Eesti esiettekandeni jõuab eesti helilooja Tõnu Kõrvitsa 2015. aastal loodud muusika taani režissööri Carl Theodor Dreyeri 1932. aastal valminud filmile. Avangardiklassikasse kuuluv film “Vampyr – Der Traum des Allan Grey” on unenäoline õudusfilmisugemetega teos, visuaalsete efektide tulevärk, meistriteos veel tänapäevalgi. Tellimuse filmile muusika loomiseks tegi Kõrvitsale Normandia Sümfooniaorkester Prantsusmaal. Esiettekanne toimus 20. novembril 2015 Caenis festivalil „Les Boreales”, dirigendiks Jean Deroyer. Eesti publiku ette toob teose dirigent Kaspar Mänd koos Pärnu Linnaorkestriga.

Kus: Kumu auditoorium, Weizenbergi 34 / Valge 1

Millal: 13 november kell 19:00

Piletid: 15-30 €

14. november

Enigma kontsert “Original Enigma Voices”

Eestisse naaseb üks muusikamaailma omapärasemaid artiste Enigma, et anda taaskord vaimustav kontsert Alexela Kontserdimajas. Sakslase Michael Cretu juhitav projekt on üle maailma müünud rohkem kui 70 miljonit albumit ning seda on pärjatud rohkem kui 100 plaatina nominatsiooniga. Kavas on kahetunnine show, mille jooksul saadab Enigmat bänd ja keelpilliorkester.

“Original Enigma Voices” tuuri raames saab Enigma originaalliikmete esituses kuulda lugusid nagu “Sadeness”, “Return to Innocence”, “Gravity of Love“ ja paljud teised. Tuuril löövad kaasa ka Enigma lugudest tuttavad artistid Andru Donalds, Angel X ja Fox Lima. Andru Donaldsi sõnul saab kontsert olema imeline ja meeldejääv teekond võluval helimaastikul.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 14. november 19:00

Piletid: 30 – 80€

17. november

Briti rokkbändi Nothing But Thieves kontsert

Kirglikud maailmaparandajad esinevad Tallinnas! Alternatiivne Briti rokkansambel Nothing But Thieves esineb “The Moral Panic Tour” kontserttuuri raames 17. novembril 2021 Tallinnas, Vaba Laval. Inglise rokkbänd Nothing But Thieves avaldas möödunud sügisel oma kolmanda stuudioalbumi “Moral Panic” koos uudisega tulevast kontserttuurist 2021. aasta sügisel Inglismaal, Iirimaal ja Euroopas, mille käigus külastab bänd ka Tallinna. Viimased aastad on Nothing But Thieves’i liikmete – Conor Mason (vokaal, kitarr), Joe Langridge-Brown (kitarr), Dominic Craik (kitarr, klahvpillid), Philip Blake (basskitarr) and James Price (trummid) – jaoks ülimalt edukad olnud. Populaarse bändi albumeid on müüdud kokku üle 700 tuhande eksemplari ning lood kogunud digiplatvormidel üle 750 miljoni striimi. Ansambel on oma alternatiivse kõlaga haaranud hulgaliselt lojaalseid fänne üle kogu maailma, tõestades end ühe tänapäeva parima rokkbändina. 

Kus: Vaba Lava teatrikeskus, Telliskivi 60A

Millal: 17. november 19:00

Piletid: 39 €

19. november

ERSO. José Cura

Maailmakuulus tenor José Cura on meie ees kolmes rollis: dirigendi, helilooja, ning loomulikult lauljana, kes toob publikuni nii valiku kaunikõlalistest argentiina lauludest kui ka itaalia ooperivaramu pärlid. Eesti esiettekandes kõlab Cura kitarrikontsert, mis on sündinud koroonapandeemia ajal ja kannab lootust, et elava muusika vaikelu peagi lõpeb. Soleerib Vene kitarrivirtuoos Rovšan Mamedkulijev, kellele mõeldes teos on komponeeritud. José Cura sai ooperitenorina maailmas tuntuks 1990. aastate teisel poolel. Eesti publiku ees seisis ta esimest korda 2011. aastal Saaremaa ooperipäevade galakontserdil. 

Kus: Estonia kontserdisaal, Estonia pst 4

Millal: 19.11 kell 19:00

Piletid: 30-50 €

20. november

“Sound & Cinema: Filmimuusika show”

20. novembril toimub Alexela Kontserdimajas Eestis esimest korda filmimuusika show „Sound & Cinema“ – see on üle maailma populaarseteks saanud filmide, multifilmide ja videomängude menukaima muusika ere multimeedia-show. Teid ootab virtuoosne mäng akustilistel ja elektroonilistel pillidel koos valgus- ja videoinstallatsioonidega. Ning muidugi ka suhtlus artistidega ja mõnede etteastete koosesitamine. Ühe sõnaga – üritus pakub huvi mitte üksnes filmifännidele, melomaanidele ja mängijatele, vaid ka tänapäeval väga populaarsete klassikaliste crossover’ite armastajatele.

Etenduse kavas kõlab muusika sellisest filmidest nagu „Matrix“, „Raudmees“ ja „Desperaado“, eepilised heliribad filmidest „Algus“ ja „Troonide mäng“, helindid kultusvideomängudest „Half-Life 2“ ja „Doom“ ning lüürilised peateemad filmidest „1+1“ (soolo klaveril), „Reekviem unistusele“, „Léon“ ja mitmed teised.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 20.11 19:00

Piletid: 20-70 €

25. november

Glenn Miller Orchestra

Kuulsusrikas džässorkester «The World Famous Glenn Miller Orchestra» Wil Saldeni juhatusel uue kavaga. Maailmakuulsa Glenn Milleri Orkestri kontsert Wil Saldeni juhatusel («The World Famous Glenn Miller Orchestra»). Juba 10 aastat külastavad need muusikavirtuoosid Eestit, et täita meie südamed imelise klassikalise džässiga. Orkester on maailmas üks kolmest, kellele on antud õigus seda nime kasutada ja ainus, kes tohib tegutseda Ukrainas! Glenn Milleri Orkestri repertuaaris on palad bigbändide ajastu – legendaarse möödunud sajandi 30-50-ndate aastate džässi väljapaistvatelt heliloojatelt.

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 25.11 kell 19:00

Piletid: 16-76 €

26. november

Dmitry Metlitsky Orkester & Viini Show-Ballett

Pidulik kontsert! See on fantastiline, hämmastav, ilus! Kõik hitid «from Vivaldi to Metallica» koos unikaalse tantsuetendusega. Kogu maailmas miljonite kuulajate südame vallutanud muusika Euroopa parimate muusikute esituses maailmakuulsa show-balleti tähtede osalemisel. Kontserdikavas põimuvad imeilus muusika ja maailmakuulsate koreograafide lavastatud meeleolukas tantsuetendus. Vaimustavalt temperamentne esitus, erakordsed tantsunumbrid, ainulaadne lavastus ja värvikad kostüümid jätavad kustumatu mulje.

Dmitry Metlitsky on helilooja ja multiinstrumentalist, keda kutsutakse kaasaja Mozartiks. Tema kaunid meloodiad, oskuslikud seaded ja andekas esitus tabavad otse südamesse ning lummavad kuulajaid esimesest helist alates. Neid tundeid on võimatu kirjeldada – seda peab kuulma!

Kus: Alexela kontserdimaja, Estonia pst 9

Millal: 26.11 19:00

Piletid: 26-46 €

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel