Uus laine kultuuri.

Näitus “Ornament ja Balti modernistlik disain, 1955-1985”

25.05.–14.06.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Näitus keskendub nähtusele, mida tuntakse Balti modernismina, püüdes avada seda uue nurga alt. Ornamendi kaudu tutvustatakse näitusel regionaalse modernismi ajalugu Nõukogude perioodil. Eesmärgiks on suunata vaataja tähelepanu kohalike modernismi põhimõtete kaudu kolme riigi disaini sarnasustele ja erinevustele.

KEDELAUK x OPPAR x PORROSON x TRUUS

25.05.–16.06.
A-Galerii

Mais-juunis saab A-galerii Hobusepea ja Pika tänava poole vaatavatel akendel näha Annika Kedelauki, Anneli Oppari, Tarvo Porrosoni ja Fred Truusi näitusi.

Aknanäitused on avatud igal ajal ja igas ilmas vanalinna tänavaid mööda uitajale.

Eesti Kunstnike Liidu 20. kevadnäitus

25.05.–12.07.
Tallinna Kunstihoone galerii

Eesti Kunstnike Liidu “Kevadnäitus 2020” tähistab tänavu pidulikult 20. sünnipäeva. Väljapanek avatakse kahes osas: 21. mail Kunstihoone galeriis Kai Kaljo kureeritud “Kunstnikud maalivad kunstnikke” ning üldväljapanek Kunstihoones ja Linnagaleriis 11. juunil.

Country Music on Daniel Iinatti ja Anna Sagströmi koostööprojekt, mis on sündinud roostevöö tehasepõrandatel, deindustrialiseeritud tühermaade elu ja tempo söövitavas regressis ja linnakeskkonna terasest kootud prekaarsetes kompositsioonides. See on muusika ja teiste kultuurinähtuste sulam, mida vormib alakasutatud ruumide potentsiaalne energia ja mis lubab ette kujutada kaasaegset perifeeriat.

Ando Keskküla näitus “Tehnodeelia ja tegelikkus”

25.05.–13.09.
Kumu kunstimuuseum

“Tehnodeelia ja tegelikkus” on Ando Keskküla (1950–2008) retrospektiivne isikunäitus, mis hõlmab kunstniku loomingut tema kõige aktiivsemast loomeperioodist – 1960. aastate lõpust 1990. aastate lõpuni.

Birgit Püve näitus “#kuidasmekestame”

25.05.–30.09.
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

Tunnustatud fotograafi Birgit Püve näitus pealkirjaga “#kuidasmekestame” on avatud okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu. Näitus püstitab olemusliku küsimuse: kuidas ja kellega koos me järgmised 100 aastat Eestimaal kestame? 

Näitus “Elu on kostüümimäng. Cosplay Eestis”

25.05.–1.11.
Eesti Filmimuuseum

Käesoleval näitusel on esindatud erineva taustaga Eesti cosplayer’id, kes on selle hobiga juba mitu aastat tegelenud. Nad on esinenud AniMatsuril Tartus, JAFFil, MängudeÖÖ-l ja HyperTownil Tallinnas. Mõned neist on Eestit esindanud EuroCosplay võistlusel. Näitusest võtavad osa Anne Männik alias Annyu, Elisa Kipper alias SaareTiiger, Galina Zaitseva alias Vega, Jana Motovilova alias n1cemonday, Julia Dolženkova alias Effimiya, Kadri Umbleja alias Iardacil, Kai Ilves alias Kaichyuu, Katrin Pent alias Kayt Black, Lilia Tünts alias Gen, Stefani Altma alias Shep.

Armastatud duo Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand astub üles Rahvusooper Estonia teatrilavalt, et esitleda albumi “In Duo With Mihkel Mälgand” värskelt valminud vinüüli kuulajatele kodumaal ja väljaspool Eestit. Kontsert kantakse otsepildis portaalidesse Saksamaal, Itaalias, Ungaris ja mujal. Kõlab paremik Voorandi ja Mälgandi senistest hittidest, kuid kontserdikuulajad saavad tunnistajateks ka Voorandi uue loo maailma esmaettekandele.

Marten Kuningas: laulud ja luule

29.05.
Kopli Couture

Marten Kuningas on eelkõige tuntud lauljana ja Miljardite liikmena. Vähesed aga teavad tema luuletusi. Põhjus on lihtne – ta pole neid varem avaldanud. Tänavu on ta otsustanud sahtli lahti tõmmata ning sisu sinu kõrvu tuua. Õhtu saab olema täis laule ja poeesiat erinevatest perioodidest, rikkalikku tundegammat ja autobiograafilisi seiku.

Silvia Pärmanni näitus “Riigid, mida pole olemas”

25.05.–26.07.
Juhan Kuusi Dokfoto Keskus

Silvia Pärmanni dokumentaalprojekt “Riigid, mida pole olemas” jälgib igapäevaelu vabariikides, mis on vabad ja riigid vaid nime poolest.

Kokku leiab näituselt töid 11 kohast, mille hulgast on nii Eestiga kunagi ühte saatust jaganud Abhaasia, Mägi-Karabahh ja Tšetšeenia kui ka palju eksootilisemalt kõlavad Somaalimaa ja Lääne-Sahara ning puhkuserõõme tõotav Põhja-Küpros.