Seekord on esindatud imelised sündmused üle kogu maa. Esindatud on kunst, muusika, filmid ja seda  nii erinevas spektris, et  täidetud saavad ka kõige nõudlikuma kultuurisõbra soovid.

Sööt / Zeyringer. “Õigeaegselt”
7.06.
Hobusepea galerii

Duosse Sööt/Zeyringer kuuluvad Tiina Sööt ja Dorothea Zeyringer, Viinis (Austria) resideeruvad kunstnikud, kes teevad koostööd alates 2012. aastast. Sööt ja Zeyringer loovad performatiivseid teoseid visuaalsete kunstide, tantsu ja teatri piirimail. Nende performance’id ja videoteosed põhinevad liikumisel ning tekstil, mis on kombineeritud rütmilistesse ja poeetilistesse struktuuridesse.

7 linna muusika: Ott Lepland ja Karl-Erik Tamme “Maailm mu ees”
9.07.
Jõhvi Mihkli kirik

Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja, kes sai tuule tiibadesse telesaate “Eesti otsib superstaari” kolmanda hooaja võiduga. 2012. a esindas Ott Lepland Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus laul “Kuula” saavutas 6. koha.

Artissimo! Pärnu
8.–15.07.
Pärnu raekoda

Festival Artissimo! jätkab aastakümnete pikkusi muusikatraditsioone suvepealinnas Pärnus. Rahvusvahelise mainega Euroopa ja Venemaa virtuooside esituses kõlavad maailma muusikaliteratuuri kullafondi kuuluvad teosed.

Georg Otsa festival
9.07.
Võsu Rannaklubi

9. juulil 2017 toimub Võsu Rannaklubi pargis Georg Otsa festival.
Tegemist on igal aastal toimuva Eesti ühe suurima laulja auks korraldatava festivaliga. Georg Ots on kujunenud Võsu sümboliks, sest armastatud laulja veetis pea kõik oma suved Võsul. Igal suvel toimusid seal ka Georg Otsa kontserdid.

Suur rannakülafestival väikeses kalurikülas – Meie Küla Pidu
8.07.
Lindi küla

Juba kolmandat suve avab väike rannaküla Lindi Pärnumaal oma väravad ja kutsub kõiki maa- ja merelembeseid häid inimesi nautima suve ja merd, kala, käsitööd, toidukraami, muusikat ja meelelahutust – ikka ainult head, Eestimaist, ise ja armastusega tehtut.

Festival “Mägede hääl”
8.07.
Eesti Kaevandusmuuseum

Kord aastas kostab mägede vahelt ürgne helikompott, mida mägirahvas teab “Mägede häälena” – tummine techno, ragisev rock ja rappuv räpp. Mägede all käikudes pajatatakse lugusid, mäejalamil vihutakse tantsida ja “Mägede häält” on kuulda õhtuhakust päikesetõusuni.

Kummardus Valgrele
8.07.
Ammende Villa

Raimond Valgre ja suvine Pärnu kohtusid enne Teist maailmasõda igasuviselt ja armastasid teineteist jäägitult – Raimond mängis, Pärnu kuulas. Traditsiooniline Raimond Valgre lauludega kontsert “Kummardus Valgrele” on 30ndate aastate Pärnu romantilist meeleolu taaselavdanud ja hoidnud Pärnu suves juba neliteist aastat.

XXV NOTAFE
7.–14.07.
Viljandi Koidu Seltsimaja

NOTAFE on nädal aega kestev festival, mis koondab sadakond inimest ühisest kirepunktist lähtuvalt juulikuisesse Viljandisse.
See, mis kokkutulnuid ühendab, on aktiivne suhe kehasse ja vaimu.

Lõputu poeesia
6.07.
Kino Sõprus

“Lõputu poeesia” on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava “Tants reaalsusega” (2013) järg. Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940–1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes. Visuaalselt ja sisult paeluv film põimib mälestusi mõjusamatest eluhetkedest filosoofilise reflektsiooniga, kus vana Jodorowsky ekraanil noorele endale elu õpetab.

XIX Hiiumaa kammermuusikapäevad
7.–9.07.
Hiiumaa

1999. aastal tegevust alustanud kammermuusikasündmus rikastab Lääne-Eesti suuruselt teise saare suvist muusikaelu. Ajaloolistes kohtades, nagu Reigi, Emmaste ja Pühalepa kirikus ning Suuremõisa lossis ja teistes eksootilistes kontserdipaikades astuvad igal suvel juuli teisel nädalavahetusel üles muusikud nii Eestist kui ka välismaalt.

Jaanipäiv ja Ivan Kupala
6.07.
Eesti Vabaõhumuuseum

Õigeusklikud setod ja Peipsi järve ääres elavad vanausulised tähistavad aasta valgeimat ööd vana kalendri järgi juulikuus.
Süüdatakse ühine lõke ja lauldakse, tantsitakse ning mängitakse setode, vanausuliste ja teiste slaavlaste mänge. Taredes saab tutvuda vanade käsitöövõtetega ja kaeda, millised road olid tollel kalendripühal laual ning kuidas ennustati meheleminekut.

Võru pärimustantsu festival
6.–9.07.
Võru

6.–9. juulil toimuv Võru pärimustantsu festival kannab nime “Valsi juur(de)”. XXIII Võru pärimustantsu festival kutsub kõiki pilli- ja tantsuhuvilisi valsi ja valsi juurte juurde, et erinevatest valsiviisidest see ühine rütm ja hõng üles leida.

Festival “Klaaspärlimäng”
6.–11.07.
Tartu

6.–11. juulil peamiselt Tartu Jaani kirikus toimuv “Klaaspärlimäng” toob sel aastal lavale suurteoseid ja kammerlikke kooslusi enam kui kümne riigi artistidelt. Nüüdis- ja klassikalist muusikat ühendava festivali raames toimub 13 kontserti.

Tartu Ülikooli muuseumi aastanäitus “Toomkiriku hiilgus”
13.04.–14.01.
Tartu Ülikooli muuseumi peamaja

Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel on alates 13. aprillist 2017 külastajatele avatud uus aastanäitus “Toomkiriku hiilgus”, mille keskmes on erilised ja luksuslikud leiud. Näitus keskendub Vana-Liivimaa võimsaimale katedraalile ja selle arheoloogilisele pärandile.

Graafilise disaini näitus “Signaalid perifeeriast”
1.07.–13.08.
Tallinna Kunstihoone

Alates 1. juulist on Tallinna Kunstihoones avatud Elisabeth Klementi ja Laura Pappa kureeritud rahvusvaheline graafilise disaini näitus “Signaalid perifeeriast”, mis toob kokku ligi 100 disainerit ja rühmitust 25 erinevast riigist. Näitusel esitletakse Eesti ja rahvusvahelise graafilise disaini uusimaid suundi ning tulemusi disainerite koostööst teiste loomevaldkondadega.