Õues puhuvad kohati küll päris koleduslikud sügistuuled, aga kultuurikorraldajad sellest ei hooli. Suviseid sündmusi veel jagub ning nagu kultuur.info vanasõna ütleb: “Pole halvasti ajastatud kultuurisündmusi, on vaid valesti riietatud publik.” Head nautimist ja ärge külmetage!

Eesti kaasaegse maalikunsti näitus “Suur maalritöö”
…–31.08.2016
Evald Okase Muuseum

Noored kunstnikud elavad näitusel välja salasoovi katta maailm oma kujunditega. Kohalik noor maalikunst ei piira end lõuendiga ning kindlasti tasub ka kunstinautlejatel teha sama.

Nobenäpp
16.–18.08.2016
Kino Sõprus

1930ndate Koreas toimuv film räägib rikkast noorest pärijannast Hidekost, kes elab koos oma onuga suures häärberis. Kummalisel onul on aga kahtlane hobi, mis on muutnud Hideko elu. Tuleb hoiatada, et filmis käsitletakse teemasid, mis alla 16-aastastele ei sobi teps mitte. Samas on linateos kindlasti soovituslik, kuna selle režissöör on hinnatud korea filmimees Park Chan-wook, kes on teinud näiteks juba klassikaks tituleeritud filmi “Oldboy” (2003).

Piip ja Tuut “Hamlet”
16.–30.08.2016
Piip ja Tuut Mängumaja

Piip ja Tuut iseloomustavad seda etendust nii: “See on lihtsalt üks komöödia või õigemini tragöödia, tragikoomiline draama, dokumentaalne draama, muusikal, õigemini – dokumentaalne muusikal, melodramaatiline burlesk, groteski kalduv satiir, pantomiimi jäljendav palagan, performance, situatsioonikoomika, vestern, muusikaline sõnateater, sõnaline muusikadokumentaal, ballett, ooper, rokkoprett, kaasaegne tants, poeetilis-poliitiline teater, füüsiline ideedraama, sotsiaalne autoriteater, mõõdukalt hull piknik või õigemini krutski, ühes vaatuses, kogu perele.” Muud nagu ei tahakski lisada, võib-olla vaid seda, et lastele on etendus sobiv alates 10. eluaastast.

Linnafestival “Uit”
17.–20.08.2016
Tartu

Rahvusvaheline festival, mis täidab Tartu linnaruumi installatsioonide, tuuride ja kontsertidega. Festivaliga tahetakse panna publikut märkama linnarütme ning nägema erinäolisi ja eriskummalisi paiku linnas, kust muidu ehk lihtsalt igapäevahallis mööda tuhisetakse.

Pärnu rahvusvaheline teatrifestival “Monomaffia”
17.–20.08.2016
Pärnu

Teatrifestivale meil ju toimub, aga seekordne on teistest erinev, kuna keskendub eelkõige näitlejale kui kesksele tegijale teatris. Monoetendused on näitlejale keskendumiseks kindlasti hea viis. 2016. a “Monomaffia” toob huviliseni  lavastusi lausa kuuest riigist.

Tantsuetendus “Mehed tantsivad merega”
18.–20.08.2016
Vana-Pärnu rand

Etendus näitlikustab, kuidas käib tänapäevase mehe ja mere suhtlus. Meri pakub palju võimalusi, mehed ka. Minge vaadake ise, mida 30 meest rannas tantsivad!

Valge Daami aeg
19.–21.08.2016
Haapsalu

Jälle on käes sume aeg, mil Haapsalu piiskopilinnuse aknast kiikab vaid viivuks välja heljuv Valge daam. Õnneks on kohalikud juba kolmekümnendat aastakümmet järjest  taibanud, et sündmust peab tähistama. Tuleb kindlasti nauditav sündmus ka neile, kes legende ei usu.

Festival “Skeneraator”
19.–21.08.2016
Ranna Puhkebaas

Esinevad: Myciaa (FR), Kannabinõid, For The Damned (FIN), deborah luha, Hello Killu, Six Feet Club, Crystal Cloisters, Pelkotila (FIN) Cojones Briefcase, Destroy Uranus, Sikapillu (FIN), Bollocks, Boyfriends Brothers Band, Mandarones, Sattiva, Psychonaut Society, Öökülm, Origo Boys (LV), Ezeri (LV), Mr. Myster (LV), Northern C (LV) jt. Kui mõni neist esinejatest meeldib, hüüdke hurraa ja seadke sammud Jõgevale Ranna Puhkebaasi!

Kirjandusfestival “Eesti kirjanik 2016: omamüüt”
19.–20.08.2016
Liivi Muuseum

Polegi meie ajal ehk nii must lagi, kui taas toimub rohkelt inspiratsiooni pakkuv Liivi Muuseumi kirjandusfestival. Sel korral otsitakse, leitakse ja lastakse lendu omamüüdi mõistet. Kohapeal figureerivad Paavo Matsin, Kai Aareleid, Juhani Püttsepp, Andrei Hvostov, Linda Kaljundi, Martin Oja, Urmas Vadi, Peeter Sauter, Indrek Hargla jt.

Hapukurgifestival 2016
20.08.2016
Tahku Tare Külakeskus

Hapukurgi hooaja lõpetab Hapukurgifestival, kus vaagitakse kõige hapukurgimate uudislugude üle… Tegelikult küll mitte. Tegu on hoopiski mõnusama sündmusega, kus mekitakse erinevaid kurgihoidiseid ja hamba alla saab ka muud maitsvat.

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva tähistamine
20.08.2016
Tartu Vabadussõja mälestussamba juures

Juba 25. aastat järjest teeb 20. august meele härdamaks kui muidu, mis on ka mõistetav, kuna sellel kuupäeval sai Eesti Vabariik taas iseseisvaks. Sel puhul toimub küll rohkelt sündmusi ja kontserte, aga kultuur.info valis nädalasoovituseks ühe veidi reserveerituma ettevõtmise, mis toimub Tartu Vabadussõja mälestussamba (Kalevipoja) juures. Ürituse peakõneleja on kirjanik Hando Runnel.

Mandalafestival 2016
20.–21.08.2016
Sakala Keskus

Mandalaid saavad kõik enda rahustuseks ja iluloomiseks liiva sisse teha, kuid kes soovib asjale veidi metoodilisemalt läheneda, siis festivalil on kavas ka spets loengud ja töötoad tunnustatud mandalakunstnikelt ja asjatundjatelt nagu näiteks Mari-Liis Laanemaalt, Leho Rubiselt, Vilen Künnapult ja Silvia Kellelt.

Filmilindifestival
20.08.2016
Vanatehnika varjupaik

Festival täidab nii filmiisud kui nostalgianõudmised. Filmid jõuavad kinolinale iseloomuliku masinapõrina saatel vanade kinoprojektoritega tselluloidlintidelt. Filmiprogrammi kuuluvad “Diskotantsija” (1982), “King Kong on elus” (1986), “Casablanca” (1942), “Stalker” (1979), “Capablanca” (1987) jne ning lisaks kirevad lühifilmid ja lastefilmid. Kultuur.info loosib festivalile alatest homsest muide ka pileteid, nii et hoidke meie Facebooki lehel silm peal!

Aiaajaloo päev
21.08.2016
Muru talu

Rohenäpud ja muidu varasügisese aiasaagi maiad, siin on teile tõeline maiuspala! Lisaks rohkele tervist turgutavale söödavale kraamile pakuvad eksperdid ka ajutoitu ehk jagavad näpunäiteid  ajaloohõngulise aia rajamiseks.