Sellel nädalal menüüs: muusika, tants, teater, kirjandus, kunst, kino ja seda kõike mitmes erinevas kehastuses. Kaunist nädalat!

Maitsev Tartu 2017
1.–28.02.
Tartu

“Maitsev Tartu” on tartlaste ja linna külaliste poolt oodatud maitseelamuste kampaania, mis toimub juba kolmandat korda.
Ainult veebruaris saab nautida uusi toiduelamusi pakkuvat ja sõbraliku hinnaga kolmekäigulist erimenüüd 14 Tartu restoranis, kus töötatakse just selle kuu tähistamiseks peale tavamenüü välja ka erimenüü.

Eesti illustraatorite näitus “Elas kord…”

9.01.–4.03.
Eesti Lastekirjanduse Keskus

“Elas kord…” on harukordne näitus, mis ringles ligi kaks aastat Itaalias, et tutvustada Eesti illustratsioonikunsti ning pälvis seal erakordselt sooja vastuvõtu. Näitusel on väljas illustratsioonid vendade Grimmide muinasjuttudele, kokku 59 tööd 20 kunstnikult.

November
6.02. , 7.02. , 9.02.
Tartu Elektriteater, Lembitu kino, Kuressaare Linnateater

“November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp ehk November”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “Novembrit” võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega.

Põlenud mägi
12.02.
Sadamateater

Lavastuses “Põlenud mägi” koguneb raamatuid lugema ja neist omavahel rääkima kirju tegelaste seltskond. Raamatud on samad, kuid vaated elule ja kirjandusele täiesti erinevad. Raamatud ei põle ära. Mälust ei saa lahti. Nuta siis või naera…

Positiiv #5: “Alamar”
7.02.
Kino Sõprus

Isa, poeg ja türkiissinine meri. Pedro Gonzáles-Rubio pooldokumentaalne film “Alamar” on magusvalusalt võluv lugu lapsevanemaks olemisest ja lapsepõlvest ning vahemaid ületavast lähedusest inimeste vahel.

Gábor Farkas Varga näituse “Kunstnikuraamatud ja paberlõiked” avamine
6.02.
Ungari Instituut

Näitus sisaldab Ungari graafilise disaineri ja paberkunstniku Gábor Farkas Varga raamatuid, paberlõikeid ja plakateid. Gábor Farkas Varga sündis 1977. aastal Székesfehérváris ning elab praegugi oma sünnilinnas. 2001. kuni 2006. aastani õppis ta Budapestis, Ungari kujutava kunsti ülikoolis graafilist disaini ja on mitme graafikute ühenduse liige.

Isa
6.02.  ja 7.02.
Theatrum

Florian Zelleri näidend “Isa” on autori sõnul “pusle, milles on alati üks tükk puudu ja keegi ei tea, missugune täpselt”. Peategelane André, nagu meiegi, otsib muutuvas maailmas inimesi, kes räägiksid tõtt, ja püüdleb vaatamata totaalsele kaosele totaalse selguse poole.
Näidendi autor, noor prantsuse romaani- ja näitekirjanik Florian Zeller kirjutas 22-aastaselt oma esimese romaani “Kunstlumi”, võitis aastal 2004 oma kolmanda romaani “Kurjuse võlu” eest maineka kirjandusauhinna “Prix Interallié” ning asus kirjutama teatrile ja saavutas peagi tuntuse ka näitekirjanikuna.

Avakontsert “Sõprus 2017”
8.02.
Hopneri Maja

III rahvusvahelise festivalkonkursi “Sõprus”, mis on pühendatud Eesti legendaarsele ooperi- ja estraadilauljale Georg Otsale, avakontsert toimub Tallinnas Hopneri Maja saalis. Festivali avakontserdil osalevad konkursi “Sõprus 2017” žürii liikmed, ooperilauljad Venemaalt, Lätist, Kasahstanist, Hispaaniast, Itaaliast ja Eestist.

Balletiõhtu
8.02.
Rahvusooper Estonia

Kolmele tantsijatepaarile loodud ühevaatuseline teos räägib vaikimisest sisemises üksinduses, inimsuhete tõusudest ja mõõnadest, eneseotsingutest suhetes, jagatud õnnest ja kurbusest. Elame lootuses, et meid mõistetakse, kuid alati on midagi, milleni me teises inimeses ei jõua ning alati ei ole kõike võimalik sõnadesse panna… “Vaikivad monoloogid” jõudis esimest korda vaatajateni 2009. aasta Londoni kultuurifestivali (City of London Festival) programmis, mille teema oli 60º põhjalaiusel asuvad merelinnad Tallinn, Helsingi, Stockholm, Oslo, Peterburg, Kirkwall ja London.

Jamali Maddix (UK) “Chickens Come Home To Roost”
8.02. ja 9.02.
Genialistide Klubi ja Kivi, Paber, Käärid

Hetkel eriti heleda tähena särama löönud Jamali esinemiste sekka kuuluvad ülesastumised järgmistel suurejoonelistel show’del: “Live at the Apollo” (BB2), “The John Bishop Show” (BBC1) ja “Live at the Comedy Store” (Comedy Central). Tema dokumentaalseriaal “Hate Thy Neighbour” läks eetrisse Vice’i telekanalis nii Suurbritannias kui Ameerikas. Jamali on soojendanud legendaarse Jim Jefferiesi Hyde Parki etendusel ning tuuritanud üle Euroopa ja Lähis-Ida. Viimasel Edinburghi Fringe festivalil esietendunud debüüt-show jõuabki nüüd ka Eesti publikuni.

KirjandusAit kutsub: Shakespeare’iga Madridi
9.02.
Vilde lokaal-kohvik

Eelmise kevade Londoni raamatumessil tutvustati uut romaanisarja “Hogarth Shakespeare Series”, mille esimene raamat, Jeanette Wintersoni romaan “The Gap in Time”, oli just äsja ilmunud. “Shakespeare Series” on selline sari, kus tuntud kirjanikud võtavad oma uue romaani aluseks ühe Shakespeare’i näidendi ja Winterson valis 1610. aasta näidendi “Talvemuinasjutt”. Wintersonist Shakespeare’i valgel vestlevad kirjandusteadlane Ene-Reet Soovik ja Kätlin Kaldmaa.

55. välkloeng: Ruum ja kosmos. Space and Space.
9.02.
Kinomaja

Tempokas loenguõhtu toob teie ette oma valdkonna tippspetsialistid, kelle uurimusteemad ulatuvad virtuaalreaalsuse avarustest ava- ja sisekosmose sügavusteni. Uurime, kuidas saab arhitekt positsioneerida end lõputul ruumilisel väljal. Kuidas kaitsta inimest ekstreemsetes keskkonnatingimustes? Millisel viisil mõjutab kosmose halastamatus teadlase, arhitekti, disaineri või inseneri mõtlemist ja loomingulist käekirja?

Uute koreograafide sari PREMIERE’17
9.02.
Sõltumatu Tantsu Lava

Uute koreograafide sari “PREMIERE’17” toob sel aastal publikuni Keity Pooki ja Sigrid Savi debüütlavastused “Sünaps” ja “Imagine There’s A Fish”. “PREMIERE” on Sõltumatu Tantsu Lava sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valitakse kaks koreograafi, kes toovad oma esimese tantsulavastuse suure publiku ette.

Talvejazz 2017
10.02.–12.03.
Üle Eesti

“Jazzkaare” kontserdihooaeg “Talvejazz” rõõmustab kuulajaid 10. veebruarist 12. märtsini, tuues jazz’isõpradeni 14 kontserti Tallinnas, Viljandis, Tartus, Otepääl ja Haapsalus. Kaheksa riigi muusikute seast kaugeimad tulevad Islandilt ja Ameerikast. Hooaega alustab särtsakas jazz-grupp Equally Stupid (Soome-Island-Šveits) 10. veebruaril Teater NO99 Jazziklubis. Energiast pakataval kontserdil kuuleb trio rütmi- ja meloodiarikast loomingut, mis haarab kuulajad kaasa juba esimestest helidest.

Telliskivi tantsupidu 2017
11.–12.02.
Telliskivi Loomelinnak

Telliskivi tantsupidu on seltskondlike tantsude festival, kus kahel päeval saab ühes kohas proovida umbes 20 erinevat tantsustiili kümnetes erinevates töötubades. Suurem osa tantsutundidest on sobivad ka neile, kes enne tantsimisega kokku pole puutunud.

Siiri Sisaski kontsert
12.02.
Hopneri Maja

Siiri Sisask tutvustamist ei vaja, kuid vihjeks võib vast öelda, et esitamisele tulevad iga eestlast puudutavad laulud nagu “Teel koju”, “Mis maa see on” ja paljud teised.

Ruutu10 “Mis mõttes?!”
12.02.
Von Krahli Teater

Hoogne ja kaasav improkomöödia etendus kõigile, kes soovivad argipäevast meeleolukat vaheldust saada. Lavale astuvad naerutajad Toivo, Silver, Martin ning Rauno, kes panevad proovile enda reageerimiskiiruse ja karakteritöö, nagu improteatris kombeks.