Algav nädal on eriline selle poolest, et pühapäeval tähistatakse emadepäeva ning sellega seoses toimub palju erinevaid kontserte ja muud huvitavat. Põnevat tegevust leiab aga kindlasti terveks nädalaks.

Tartu kirjandusfestival “Prima Vista 2017”
8.–13.05.
Tartu ja Värska

Juba neljateistkümnendat korda toimuva Tartu rahvusvahelise kirjandusfestivali “Prima Vista” seekordne teema on “Seitsme maa ja mere taga”. Ka sel korral ei puudu festivaliprogrammist pargiraamatukogu südalinna pargis ja raamatulaat Tartu Ülikooli raamatukogu ees. Samuti toimub 23. aprillil iga-aastane traditsiooniline raamatu ja roosi päev.

Karlova päevad 2017
8.–14.05.
Karlova linnaosa

Karlova päevade nädalapikkusest programmist leiab rohkelt kultuuri- ja meelelahutusüritusi nii suurtele kui väikestele. Sarnaselt eelmiste aastatega on ka sel korral igal nädalapäeval oma alateema, mille käigus saab avastada linnaosa erinevaid nägusid. Programm on mitmekesine ja tihe, sest festival annab paljudele Karlovas tegutsevatele asutustele võimaluse ennast ja oma tegemisi tutvustada.

Retrospektiivnäitus “ERKI Moeshow 1982–2017”
…–13.06.
Tallinna Kaubamaja

Tallinna Kaubamaja Estonia pst poolsetel vaateakendel on avatud esimene moe-show ajalugu tutvustav retrospektiiv “ERKI Moeshow 1982–2017”. Näitusele on kogutud kõige põnevamad, üllatavamad ja eripärasemad esemed, mis ERKI Moeshow’ lavadelt 30 aasta jooksul läbi käinud on.

Näitus “Ahhaa, inimkehad!”
…–5.11.
Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskuses AHHAA on avatud uus inimeste läbilõikeid tutvustav näitus “Ahhaa, inimkehad!”. Näitusel eksponeeritakse tõelisi inimkehasid, mis on säilitatud plastineerimise meetodil. Saab tutvuda inimorganismi seni avaldamata saladuste, põnevate detailide ja keerulise ülesehitusega ning seda täiesti enneolematul moel.

15 cm–3,6 m
…–14.05.
ARSi maja

Möödunud nädalal  ARSi Projektiruumis avatud näitus “15 cm – 3,6 m” on veel avatud selle nädala lõpuni. Näitus käsitleb tuttavlikke olukordi või etappe lääne kultuuriruumi inimese arengus: lapsepõlvemälestused sünnipäevadest, tülidest, kuuluvuse otsimisest, suhetest, koduostust. Osalevad kunstnikud Andre Joosep Arming, Laura Cemin, Samuli Halen, Cloe Jancis, Lee Kelomees ja Elo Strauss. Näituse kuraator on Laura Kuusk.

Loengusari “Eestlaste mõtteilm”
11.05.
Eesti Rahvakultuuri Keskus

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud loengusari eestlaste mõttemaailma kujunemisest. Rahvakultuuri Keskuses kutsub sel korral endale külla folklorist Ene Lukka-Jegikjan, kes kõneleb teemal “Ajaring – rahvakalendri tähtpäevad”.

Kirjandusfestivali “Prima Vista” Pargiraamatukogu
11.–12.05.
Tartu Kesklinna park

Laenutatakse raamatuid, saab lugeda ajalehti ja ajakirju, mängida lauamänge. Päeval on vabaõhuraamatukogus lasteprogramm: kunstitoad kirjanikega, nukuteatrietendus ja lastekontsert. Pärastlõuna kavast võib leida töötoa ning õhtul on kavas kontserdid ja vabaõhukino.

Poor Life Choices #5 – Barren Womb + Zahir
11.05.
Sotsiaalkeskus Ülase12

“Poor Life Choices” on üritustesari, kus astuvad üles imelikud, ebamugavad ning teistest eristuvad bändid, muusikud ja kunstnikud. Seekordsel kontserdil astuvad üles Norra kollektiiv Barren Womb ning kohalik Zahir.

Looduslodja loojanguretk Suursoost Tartusse
12.05.
Lodjakoda

Looduslodja retkel Tartust Suursoosse saab lodjalael lambanahkadel lesides imetleda kaunist sügisest loojangueelset värvidemängu Emajõel ja selle ürgoru maalilistel maastikel.

Samblagrafiti
12.05.
Tartu

Teadlikult ise sammalt kasvatades saab kujundada kauneid mustreid. Samblike ja sammaldega puutume kokku nii metsas, linnaruumis kui ka koduaias. Kuidas aga panna tihtipeale tülikateks külalisteks peetavaid sammaltaimi enda soovi järgi kasvama ja kujundeid looma? Õppepäeval saab selgeks nipid selle teostamiseks.

Luuleprõmm Pargiraamatukogu platsil
12.05.
Tartu kesklinn

Põhja- ja Baltimaade slämmluuletajate programmis “Drop The Mic” osalejate ühisesinemine. “Prima Vista” Pargiraamatukogu platsil (südalinna pargis Poe ja Küüni tänava nurgal) astuvad üles Rasmus Rhode (Taani), Sara Rahmeh (Taani), Ólöf Rún Benediktsdóttir (Island), Vigdís Howser Hardardóttir (Island), Janar Sarapu (Eesti) ja Sirel Heinloo (Eesti).

ERSO: Šostakovitši Viies
12.05.
Estonia kontserdisaal

Estonia kontserdisaalis toimub sarja “Suurlinna tuled” IV kontsert. Kavas: Béla Bartóki klaverikontsert nr 3 e-duur ning Dmitri Šostakovitši sümfoonia nr 5 d-moll. Esinevad: Kristiina Rokashevitch (klaver) ja Eesti riiklik sümfooniaorkester. Dirigeerib Christian Vásquez.

PromFest 2017: Klaudia Taevi nimelise konkursi lõppkontsert
12.05.
Pärnu Kontserdimaja

2017. aasta Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi lõppkontsert toimub Pärnu Kontserdimajas. Kontserdil esinevad finaali pääsenud kuus parimat ning kontserdile järgneb autasustamine.

Sander Õigus “Hoopis teine tera!”
12.05.–7.06.
Viljandi, Valga, Jõhvi, Tartu, Kuressaare, Tallinn

Kui Sander Õiguse esimene tund oli justkui sissejuhatus stand-up’i, siis nüüd läheb tõsisemaks andmiseks. “Hoopis teine tera” on Sander Õiguse teine täispikk soološõu ning nagu nimigi viitab, on teine tund esimesest üsna erinev – teise tunni tempo on hoogsam, materjal tihedam ja hingamisruumi vähem.

Vintage Tallinn
13.05.
Kultuurikatel

Eesti suurim vintage– ja retrokultuuripäev toob Kultuurikatlasse kohale huvilised üle Eesti. Esindatud on hetke parimad vintage-ärid ja nagu alati pakub päev külastajatele lihtsalt hingepaitavat nostalgilist meeleolu.

RäimeWest 2017
13.05.
Lao kalasadam

RäimeWest toimub traditsiooniliselt õppepäeva vormis. Eesmärk on jagada teadmisi jätkusuutlikust rannakalandusest ja kohalikust kalakultuurist nii kaluritele, rannarahvale, kohalikele ettevõtjatele kui ka muidu huvitatud külalistele.

Liisi Koiksoni emadepäevakontsert
13.05.
Hopneri maja

Liisi Koiksoni emadepäevakontsert Tallinna vanalinna südames. Imetabase hääle ja muusikalise tunnetusega Liisi Koikson annab hubase kontserdi Hopneri Majas. Esitusele tulevad uuemad, aga ka juba tuttavad armastatud vanemad laulud.

Kontsertsari “Hinge tõmme”, esineb Siiri Sisask
13.05.
Eesti Rahva Muuseum

“Hinge tõmme” on ERM-i kontsertide sari, kus astuvad üles lauljad jt interpreedid, kes mitte ainult ei lahuta meelt, vaid oma loominguga väljendavad erinevaid tundeid, kujutlusi ja pilte, mis võiksid kuulajate mõttemeeli puudutada. Seekordsel kontserdil astub üles Siiri Sisask.

Perede loodusretk Ülenurme ja Aardla poldrile
13.05.
Vanemuise alumine parkla

Laupäeval toimub perede loodusretk Ülenurme ja Aardla poldrile. Ülenurmel tutvutakse Eesti Põllumajandusmuuseumi ekspositsiooni ja laudas elavate koduloomadega, pargis vaadeldakse linde ja uuritakse tiigis elutsevaid veeloomi. Pärast lõunasööki sõidetakse Aardla poldrile, kus vaatlustorude ja binoklite abil saab jälgida kevadist linnumelu.

Tantsuetendus “Desiderium”
13.05.
Kuressaare Linnateater

“Desiderium” on lavastus inimestest. Läbi Maslow’ inimvajaduste püramiidi tuuakse publikuni meie liigi eksistentsi põhiprintsiibid. Lavastus võiks vaatajas kasvatada mõistmist nii iseenda kui ka ligimese vastu, viies tähelepanu meie ühtsele loomusele ning faktile, et me kõik soovime enamasti olla lihtsalt õnnelikud.

Muusika luuletused
13.05.
Vene Teater

Poeetiline kontsert “Severjanin” jätkab unikaalsete poeetiliste kontsertide seeriat koostöös Eesti orkestritega. 13. mail kõlavad uuesti Igor Severjanini luuletused ja romansid koos väljapaistvate heliloojate nagu Rahmaninovi, Petrovi, Krepka, Ekleri, Pokrase jpt muusikaga.

Võilillefestival 2017
13.–14.05.
Kihlepa

Festival on pühendatud võilillele ning toimub ajal, mil kogu Eestimaa on kaetud kollaste võililleväljadega. Toimub loenguid ja õpitubasid, saab maitsta võilillest valmistatud hõrgutisi.

Perepühapäev Lennusadamas
14.05.
Lennusadam

Iga kuu teine pühapäev on Lennusadamas perepühapäev, mil seal toimuvad erinevad lisategevused. Kõik suured ja väikesed on oodatud tutvuma näitusega “Mayday. Mayday. Mayday.” ning meisterdama päästerõngaid kaisuloomadele ja vahvaid helikoptereid. Toimuvad ka spetsiaalsed ekskursioonid.

Stig Rästa emadepäeva kontsert
14.05.
Eesti Rahva Muuseum

Koguperekontserdil kõlavad Stig Rästa lastelaulud kogumiku “Tõeline muinasjutt” heliplaadilt ja tema muusikaparemik läbi aegade.

The Ilves Sistersi emadepäeva kontsert Tartus
14.05.
Tartu Ülikooli aula

The Ilves Sisters on viie särava, andeka ja elurõõmsa õe kooslus, kelle repertuaar sisaldab klassikalise muusika kõrval viimasel ajal ka mõjutusi ja laenamist legendaarselt Rootsi ansamblilt ABBA.

Kristjan Randalu trio kontsert
14.05.
Džässiklubi “Philly Joe’s”

Eesti säravaima džässpianisti Kristjan Randalu rahvusvaheline trio valmistub esimese albumi salvestamiseks ja annab “Philly Joe’s” džässiklubis pühapäeva, 14. mai õhtul kaks eksklusiivset kontserti tulevase plaadi kavaga.

Emadepäev Pärnu vanglas
14.05.
Pärnu vangla

Emadepäeva puhul on Pärnu vanglas avatud uste päev, mida korraldavad CCCP Põgenemistoad. Kohal on Pärnu Fotoklubi ja fotokunsti rühmitus F8 professionaalsed fotograafid. Vangikambrites on võimalus teha perepilte erinevates kostüümides. Toimumas on ka valgusmaalingute töötuba. Lisaks jagavad fotograafid ka näpunäiteid, kuidas häid fotosid jäädvustada.

Arsis esitleb: tänukontsert emadele
14.05.
Mustpeade Maja

Esineb Arsise kellade ansambli noorte koosseis. Dirigeerib Aivar Mäe. Kontserdil kuuleb kauneid, südantsoojendavaid meloodiaid, särtsakaid ja temperamentseid rütme nii kodu- kui välismaiste heliloojate sulest.