Varsti juba nädal tagasi lõppes Põlva metsades Intsikurmu festival. 2015. aasta Intsikurmu festivalil astus lavale 27 väga erinevat artisti. Järgnevalt väike ülevaade kahepäevasest festivalist.

Reedel võttis linnamelust põgenejaid vastu väike vihm, kuid see ei heidutanud eriti kedagi, sest maagiliste Põlva metsade vahel ja hea muusika saatel ei suuda miski tuju rikkuda. Lisaks aitas kehva ilma vastu külastajatele üles seatud lebola, kuhu sai vihma eest peitu pugeda ning kus sai samas ka mõnusalt pikutada.

Esimesest festivalipäevast jääb kindlasti meelde Innersound, kes oma psühhedeelsete džässiviisidega pani Põlva metsad mõnusalt võnkuma ning aitas kohaletulnuil õigesse meeleollu saada. Lisaks Eesti artistidele astusid reedel kuulajate ette külalised Lätist – Sus Dungo ja Triana Park ning ka Bendik Norrast. Reede õhtu tipphetk oli kindlasti Ewert and The Two Dragonsi „The Hills Behind the Hills“, mida kõik Põlva metsade vahele kogunenud kaasa laulsid/ümisesid. See hetk oli küll tunnistuseks, et Intsikurmu festival on eriti maagiline koosviibimine!

Laupäeval võttis esimesi festivalikülalisi vastu taaskord korralik vihmapahvakas, mis õnneks küll kiirelt möödus ning pikal festivalipäeval end enam ei näidanud. Mõnusalt uimasel laupäeval pani rahva kergelt jalga keerutama Tartu Popi ja Roki Instituut. Samas uinutas Liis Ring oma loominguga kergelt Oru laval. Veel sai igaüks nautida vastavalt oma jõuvarudele leedukate Garbanotas Bosistast, Estrada Orchestrat ja Carnival Youthi. Julgelt võib öelda, et laupäeval osutus rahva lemmikuks Hypnotic Brass Ensemble USA-st, kes pani kogu Intsikurmu lavaesise kaasa laulma ja samal ajal hüppama. Hypnotic Brass Ensemble’i live oli nii võimas, et vägisi tikkus peale tunne, et sellise elamusega võikski festival lõppeda. Aga õnneks olid Kali Briis ja Elephants From Neptune oma parimas vormis ning esinemised olid rohkem kui head. Teise festivalipäeva lõpetas Tiks – Põlva mändide vahele kioskisse eksinud plaadikeerutajad tiksusid koos Intsikurmu külastajatega selle aasta festivali lõpuni.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et need olid eriti toredad kaks päeva. Väga huvitav programm koos hulga muu meelelahutusega. Soovijad said turnida slackline’il, käia metsamatkadel, võrkkiiges pikutada ja mõnusalt muusikat nautida. Võib julgelt öelda – Eesti kõige südantsoojendavam festival koos kõige armsama pisikese telklaga.

Fotod: Mikk Lemberg: