PÖFF algab juba homme ja kõigile filmihuvilistele, kes pole veel oma piletiostuotsuseid teinud, anname mõned soojad soovitused.

Sweet Virginia (Jamie M. Dagg)
USA, Kanada

Aeglase kulgemisega neo-noir-vestern, mille tegevus toimub Alaska väikelinnas, kuhu saabub salapärane võõras (Christopher Abbott). Ühel ööl leiab aset kolmikmõrv ning vaikselt hakkavad lahti hargnema  unise linnakese pealispinna all peidus olevad saladused. „Sweet Virginia” pole ehk maailma kõige originaalsem teos ning selle stiili on mitmel pool võrreldud näiteks vendade Coenide filmidega, kuid head näitlejatööd ja algusest lõpuni püsiv pingeline atmosfäär tagavad siiski mõnusa kinoelamuse.

Palvetaja enne koitu (Jean-Stéphane Sauvaire)
A Prayer Before Dawn, Prantsusmaa, Suurbritannia, Tai

William Moore on endine Liverpooli pätt ja narkomaan, kes on 15 aastat oma elust mööda saatnud 22 erinevas vanglas. Kurikuulsas Bangkoki Klong Premi vanglas veedetud ajast kirjutas Moore ka mälestusteraamatu, millel põhinebki Jean-Stéphane Sauvaire’i samanimeline film. Moore teeb filmis ka ise väikese kõrvalrolli ning kaasa löövad ka endised Tai vangid, kellel on õilis eesmärk vaatajaid säärase elu eest hoiatada. Nii et õpetlik vaatamine.

Laskem laipadel päevitada (Hélène Cattet, Bruno Forzani)
Let the Corpses Tan, Laissez bronzer les cadavres, Belgia, Prantsusmaa

Jean-Pierre Bastid’ ja Jean-Patrik Manchette’i krimiromaani põhjal valminud film pajatab luhtunud kullaröövist kusagil Lõuna-Prantsusmaa mägedes. Kuigi mõni pirtsakam kinohuviline nendib filmi kokku võttes, et „Laskem laipadel päevitada ja publikul magada”, siis kindlasti võib seda teost soovitada neile, kes naudivad eelkõige filmi visuaalset poolt, sest Hélène Catteti ja Bruno Forzani üks firmamärkidest on lisaks mõnusale nahkkinnaste krudinale äärmise maitsekuse ja suurepärase stiilitajuga üles võetud linateosed. Kui duo eelmine film (Sinu kehapisarate veider värv, 2013) oli giallo-hõnguline, siis seekord on eeskujuks võetud 1970ndate krimifilmid ja spagetivesternid.

Püha hirve tapmine (Yorgos Lanthimos)
The Killing of a Sacred Deer, Iirimaa, Suurbritannia

Veidrate filmide meister Yorgos Lanthimos tegutseb taas! Steven (Colin Farrell) on kardioloog, kes on võtnud enda tiiva alla teismelise Martini (Barry Keoghan). Mees kohtub teismelisega salaja, teeb talle kingitusi ja mõne aja pärast tutvustab teda lausa oma perekonnale. Vaikselt hakkab selguma, et Martinil on Steveni üle mingi mõjuvõim … See on kummaline, salapärane ja paheline film, mis nii mõnegi kinokülastaja segadusse ajanud, kuid samas selle segadusega ka vaimustanud.

Lõputu (Justin Benson, Aaron Moorhead)
The Endless, USA

Kaks venda naasevad sekti, kus nad oma noorusaja veetsid ning kust hiljem põgenesid. Nüüd aga avastavad nad, et rühma uskumused on ehk veelgi hullumeelsemad kui nad arvata oskasid. Kuigi film kuulub PÖFFi Öiste värinate programmi, siis erilisi värinaid (vähemalt mitte õudusvärinaid) see tõtt-öelda ei tekita. Pigem on tegemist pisut mõtliku ja üsna südamliku fantastilise draamaga. Filmi paremaks mõistmiseks ning mõningase huumori tabamiseks on soovitatav enne ära vaadata ka Bensoni ja Moorheadi esimene täispikk film „Otsus” (Resolution, 2012), kuna kahel filmil on arvestatav ühisosa.