Kui teil ei ole nädalvahetuseks plaane, siis on Estonia balletiõhtu teie jaoks kohustuslik vaatamine. Etendus koosneb kolmest eraldiseisvast osast, millest igaüks jutustab oma loo.

Esimene osa on Tiit Helimetsa “Lõng”. See on lavastaja vaade sellele, kuidas inimesed elu jooksul kasvavad ja arenevad. Tõtt-öelda oli see osa ettevalmistamata vaatajale üsna raskesti mõistetav, ent sellegipoolest suurepärane elamus. Arvan, et ei ole häbiasi tõlgendada seda etteastet veidi erinevalt sellest, kuidas seda eeldatavasti tõlgendama peaks.

Teise osa pealkiri on “Kaja” ning selle koreograaf ja lavastaja on Eve Mutso. See on pühendatud mõttele, et kõik meie minevikus ja olevikus korda saadetud teod mõjutavad teiste elu. Lavastajat köidab eriliselt see, kuidas inimesed oma kõige kallimate ja lähedasemetaga üheskoos eesmärke saavutavad. Ballett ise oli lihtsalt kaunis ning hõlmas nii klassikalisi kui ka kaasaegseid elemente.

Jevgeni Gribi “Valgus aknas” on kõikidest osadest minu absoluutne lemmik. Lava on kujundatud mitme korteriga majana. Vaataja saab näha, mis korterites toimub, jälgida vaikselt erinevate inimeste elusid. Usun, et igaüks leiab siit midagi tuttavlikku, saab tõmmata paralleele oma eluga. See etteaste avaldas mulle balletiõhtul kõige enam muljet, kuna sellega oli lihtne suhestuda ja see oli niivõrd ehe, ent sellegipoolest vapustav.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui soovite näha midagi, mis on ühelt poolt väga eestilik ja teiselt poolt tõeliselt silmapaistev, siis on see etendus teie jaoks.

Rohkem infot sündmuse kohta: http://kultuur.info/syndmus/balletiohtu-eesti-ballett-100/