Alanud nädal toob meile mõnusaid ja sooje rütme hangtrummi kontserdiga ning huvitavaid teadmisi arheoloogia ja Tartu linnaajaloo kohta. Ära jäta külastamata ka Saaremaad ega Kuressaare animafestivali!

Hang Massive’i kontsert
25.10.
Vene Kultuurikeskus

Hang Massive – julged improvisaatorid ja tugevad professionaalid ühes pajas koos. Need kutid tajuvad peenetundeliselt ruumi energeetikat ja laevad oma kontsertidel kohalolijad õigete vibratsioonidega.  Nende muusika on ühtmoodi huvitav nii kitsale huviliste ringile, kes on juba ammu kiindunud hangimuusikasse, kui ka näiteks Milano moenädala külastajatele.

Arheoloogiasügis 2017
26.10.
Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseumis algab oktoobris taas Arheoloogiasügis! Sellega seoses toimub loengusari, kus teadlased tutvustavad Tallinna uusimaid arheoloogilisi avastusi ja põnevamaid teadustöid.  26. oktoobril saab kuulata Martin Malve loengut “Elu ja surm Vana-Kaarlis”.

Kuressaare V Animapäevad
26.–28.10.
Kuressaare

Kuressaare Animapäevad tulevad juba viiendat korda ja toovad endaga kaasa nii kino kui kinotegemist. 27.–28. oktoobrini on kõigil võimalus Kuressaares sattuda nii filmiseanssidele kui ka ise töötubadesse filme tegema. Animapäevad on võtnud ülesandeks kanda festivali “Kino maale” filmiprogrammid ka Saaremaale. “Kino maale” programm teeb sel aastal kummarduse Nukufilmi 60. juubelile ja nii saab ka Kuressaares nautida Nukufilmi stuudio loomingut.

Üle heli festival 2017
26.–29.10.
Tallinn

Heliüleste tasandite muusikafestivali “Üle heli” teema on käesoelval aastal “Heli ja ruum”. Vaatluse all on heli ja muusika suhted ruumiga nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Festival toimub erinevates põnevates ruumides üle Tallinna ning kaugemalgi: Loewenschede tornis, MIMstuudios, Mustpeade majas, klubis Laine, Von Glehni teatris Nõmmel, Kirimäe mõisas ja klubis Hall.

35. Tartu linnaajaloo päev
27.10.
Tartu Linnamuuseum

27. oktoobril toimub Tartu Linnamuuseumis 35. Tartu linnaajaloo päev, mis kannab tänavu pealkirja “Sotsiaalne muuseum”. Aastatel 2015–2016 viis Tartu Linnamuuseum läbi Üle Jõe kogukonnaprojekti. Projekt hõlmas Tartu ajaloolist Ülejõe piirkonda, selle eesmärk oli laiendada traditsioonilise muuseumi piire erinevate kogukonnale suunatud tegevuste ja kogukonna kaasamise kaudu ning tutvustada laiemalt Tartu üht põnevamat piirkonda. Linnaajaloo päevaga soovime võtta kokku kaks aastat kestnud Üle Jõe projekti tulemused ning arutada laiemalt selle üle, missugust rolli võiksid muuseumid täita tänases ühiskonnas.

Tallinna käsitöömess
27.–29.10.
Tallinna lauluväljak

Tallinna käsitöömess – see on käsitöö, kingitused, ehted, kodusisustus, töötoad, meelelahutus, söök/jook ja palju muud. Messi eesmärk on populariseerida käsitööd. Peaesineja on ansambel Kukerpillid.

Cybergala
28.10.
Vaba Lava

XVI Rahvusvahelise Ny:dismuusika festivali “AFEKT” raames luuakse Küberstuudio ja Muusikakeskkooli noorte mõtte- ja helilainete jõul Vaba Laval maagiline multimediaalne tsirkuseelemente kasutav kontsertlavastus.

Maria Metsalu “Mademoiselle x”
28.10.–02.11.
Kanuti Gildi SAAL

Maria Metsalu uuslavastus opereerib poolfiktsioonalse tegelase, Mademoiselle x-i reaalsuses. Mademoiselle x on naine, kes, olles elus, on veendunud, et ta on surnud. Ta usub, et tal ei ole aju, närve, kere ega organeid, olles vaid lagunev keha. Oma surmast hoolimata usub ta oma igavikulisusesse ja surematusesse.

Voldemar Kuslap “Siin on see laul”
29.10.
Pärnu Kontserdimaja

Kontserdiga “Siin on see laul” tähistame ühe eesti muusika elava legendi 80. sünnipäeva: “meeletus rüütlis” Voldemar Kuslapis on endiselt galantse härrasmehe stiili ja elujõudu. Rahvusooper Estonia armastatud solist on eestlaste meeles nii ooperi- ja operetitähe, kultusfilmi “Mehed ei nuta” peaosalise kui ka estraadilauljana. Maestro on õnnelik, et saab praegugi laval olla ja sõita ise roolides oma Mustamäe kodust esinemistele üle Eesti.