Suvelõpp läheneb mühinal. Augusti viimastel ja septembri esimestel päevadel on võimalik läbi käia nt Uue Maailma tänavafestivalilt, kuulata Tallinna kaunimates kirikutes ja saalides väärtmuusikat ning külastada erinevaid kunstisündmusi.

Uue Maailma tänavafestival
2.–3.09.
Uus Maailm

2.–3. septembrini avatakse jalakäijatele taaskord Uue Maailma tänavad! Peaaegu märkamatult on möödunud päevad, nädalad, kuud, aastaajad ning järjekorranumbriga 11. Uue Maailma tänavafestival on vaikselt paistmas. Seega on hea idee septembrikuu esimene nädalavahetus juba kalendrisse ära märkida. Nagu juba traditsiooniks saanud, kuuleb lavalt head muusikat, tänavad on täis melu, tänavasporti, kauplejaid ja kodukohvikuid.

Marianne Jõgi arhitektuursed installatsioonid “Metatalu elemendid”
1.08.–30.09.
Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumis saab kogeda teraapilist püstkoda. Septembrikuu lõpuni on vabaõhumuuseumis avatud kunstnik Marianne Jõgi paariaastase uurimistöö tulemusel teostunud kaks arhitektuurset installatsiooni nimega “Metatalu elemendid”. Tegu on Eesti kontekstis haruldaselt ambitsioonikate maakunstiteostega, millel on inimestele teraapiline ja stressist vabastav toime.

Apokalüpsis kohe
4.08.–5.09.
Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum

Kohaspetsiifilised installatsioonid Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi aias ja Pakri poolsaarel. Kunstnik-kuraatorid Tamara de Laval ja Rait Rosin kutsuvad külastama Paldiskit ja Pakri poolsaart 4.–11. augustini, mil vabas õhus toimuvad kunstitöötoad.

Pika formaadi improjämm
11.08.–15.12.
Ruutu10 Improstuudio

Tere tulemast pika formaadi improjämmile, kus viiakse läbi erineva pikkusega stseene! Oled esimest korda või aastaid improviseerinud, nalja ja naeru saab ikka. Ruutu10 kogenud juhendaja käe all saavad kõik improsõbrad lõbutseda, harjutada ja tutvuda uute inimestega.

Tallinna kammermuusika festival
19.–30.08.
Erinevad toimumiskohad

Eestimaa kammermuusika üks suursündmusi toimub pealinna kaunimates kirikutes ja saalides. Väärtmuusikafestival on koondatud lühikesse perioodi ning annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal Eesti tippmuusikute esinemisi kõrvuti väliskülaliste ja noorte talentidega, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ja kogu Eesti kultuuripilti.

Eriseansid: “Smoke”
29. ja 31.08.
Kino Sõprus

“Smoke” (“Suits”) alustab ja “Blue in the Face” (“Näost sinine”) jätkab Auggie suituspoe kundede filmimist enne, kui tulid kakukaamerad ja tõsielusarjad. See ei ole “Sõprade” ja Jennifer Anistoni New York. See on see New York, mida “Sopranode” proovis kujutada. See on see New York, mis andis meile Andy Warholi, Jean-Michel Basquiat’, CBGB, Max Kansas City, Blondie, Madonna, Lou Reedi, Paul Austeri – ehk kõik, kelleta/milleta tänast popkultuuri ei oleks.

Harjumaa Muuseumi sünnipäev
30.08.–3.09.
Harjumaa Muuseum

Harjumaa Muuseum tähistab oma sünnipäeva ajaloolise laagri, laada, töötoa ja kontserdiga. Kogu sünnipäevanädala jooksul on Harjumaa Muuseumi külastamine tasuta!

Kumu kuraator Triin Tulgiste tutvustab näitust “Rändurid”
31.08.
Kumu kunstimuuseum

Vastavatud näitust “Rändurid. Reisimine ja migratsioon Kesk- ja Ida-Euroopa uues kunstis” tutvustab avamisele järgneval neljapäeval Kumu kunstimuuseumi kuraator ja näituse koordinaator Triin Tulgiste. Vaataja ees avanevad reisimise ja rändamise kõikvõimalikud vormid Ida-Euroopa minevikust ja olevikust, mida täiendavad eesti kunstnike reisimütoloogiad.

Tallinna Fotokuu ’17
1.09.–29.10.
Tallinna Kunstihoone

Rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal “Tallinna Fotokuu ’17” toob külastajateni rahvusvaheliste ja Eesti kunstnike näitused erinevates paikades nii Tallinnas kui Narvas. Fotokuu avaneb 1. septembril Anthea Buysi kureeritud grupinäitusega “Visuaalkurnatus” Tallinna Kunstihoones ja Fotomuuseumis. Fotokuu näitustel käsitletavaid teemasid laiendav publikuprogramm hõlmab väliskülaliste loenguid, raamatuesitlusi, giidiekskursioone, töötube ning haridusprogrammi lastele ja noortele. Fotokuul linastuvad ka filmid kinos Sõprus ning külastatakse kunstnike stuudioid üle linna.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum esitleb haruldasi museaale 3D-mudelina
25.01.–31.12.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum

6. aprillil täitus 215 aastat Eesti vanima muuseumi – Tartu Ülikooli loodusmuuseumi – tegevuse algusest, mille puhul tutvustatakse igas kalendrikuus 3D-mudelina haruldasi loodusteaduslikke museaale.