Ei tasu meelt heita vihmase sügise tõttu, Eesti kultuurimaastik kihab endiselt heast muusikast ning sündmustest. Kindlasti tasub külastada Viljandi Kitarrifestivali, mis pakub kontserte ja töötubasid terve nädala jooksul.

Bryan Ferry kontsert
9.10.
Nordea Kontserdimaja

9. oktoobril esineb Nordea Kontserdimajas laulja, inglise kultusbändi Roxy Music asutaja ning lugude autor Bryan Ferry. Üle kümne aasta taas Tallinnas kontserdiga esinev muusik astub lavale live-orkestriga, esitades Roxy Musicu ja soololoomingu paremikku.

Viljandi Kitarrifestival 2017
10.–15.10.
Viljandi

Viljandi Kitarrifestival tähistab 10. juubeliaastat. Välisartistidest astuvad üles Rocco Deluca, Kurt Rosenwinkel, Paul Galbraith, rahvusvaheline Nordic Guitar Orchestra, Marzi Nyman, Teemu Viinikainen, Mika Kallio, Marc Ducret ja teised. Väärikalt on Eestit esindamas Riho Sibul, Jaak Sooäär, Andre Maaker, Ain Agan, Merje Kägu ning mitmed noored artistid.

Kumu Dokumentaal: “Bobbi Jene”
11.10.
Kumu auditoorium

Bobbi Jene Smith on tantsinud kümme aastat maailmakuulsas Batsheva trupis, olnud üks selle Ohad Naharini asutatud Iisraeli kollektiivi nurgakividest. Tema elu on korraldatud, keerelnud proovide ja esinemiste ümber. Isegi armastuse on ta leidnud trupist. Tundub, et miski ei tohiks tema õnne segada. Ometi otsustab Bobbi trupist lahkuda ja naasta kodumaale USA-sse, et alustada seal iseseisvat karjääri. Elvira Lindi film jälgib ühe iseteadliku naiskunstniku eneseotsinguid, suhestumist ümbritseva maailma ja lähedastega, tema inspiratsiooniallikaid.

Tallinn Fashion Week
11.–14.10.
Vaba Lava

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week tuleb taas ning toob lavale särava moespektaakli, esitledes moepublikule 22 disaineri ja brändi värskeid kollektsioone ning pärjates suurejoonelisel Kuldnõela galal kodumaise moedisaini eredamaid tähti.

Näitus-perepäev “Saaremaa Ralli 50”
13.10.
Kuressaare linnus

Sel aastal tähistab Saaremaa Ralli 50. sünnipäeva. Juubeli puhul korraldab Saaremaa Muuseum koos Saaremaa Ralli toimkonnaga Saaremaa Ralli teemalise näitus-perepäeva Kuressaare lossis ja lossiesisel alal. Perepäeval näeb lossiesisel platsil ralliautosid ja toimub autogrammitund tuntud Eesti rallisõitjatega.

Moskva Virtuooside kontsert
13.–15.10.
Erinevad kohad

Kontserdi annab kammerorkester Moskva Virtuoosid Dirigent Andres Mustoneni juhatusel. Kunstiline juht ja peadirigent on Vladimir Spivakov. Moskva Virtuoosid on üks neist kammerorkestritest, mis tekivad suurte viiuldajate-dirigentide ümber kogunevatest mõttekaaslastest ja lemmikinterpreetidest.

Kolumbus Krisi eksklusiivne sisekontsert
14.10.
Rockstar’s

Kolumbus Krisi eksklusiivne klubikontsert toimub Tallinnas klubis Rockstar’s 14. oktoobril! Sooja teevad tõusvad tähed Eesti rock’n’rolli taevas – Rising Sun & Riser

Klaver
15.10.
Tartu Sadamateater

Romantiline ballett-draama tummast klaverimängijast ja tema tütrest. Koreograaf, lavastaja ja stsenarist on Marika Aidla.

Viljandi Kitarrifestival 2017: Andre Maaker
15.10.
Holstre küla

Sooloesinemistel on Maaker nagu jutuvestja – iga lugu saab esitatud just sellele kohale ja nendele kuulajatele vastavalt, kellega ühises energiaväljas kohtutakse. Improvisatsioon ja mängurõõm saadavad ta kontserte. Holstre magasiaidas esitatava kava “Minu laulu pidu” samanimeline album ilmus aastal 2014.