Jaanipäev on kohe kohal ja mida muud ikka aasta valgeimal ööl teha kui lõkke ääres  istuda ja  head seltskonda nautida.  Kui aga endal ei ole rohelust, kuhu välja sõita, pakub seekordne jaanikusoovitus kindlasti meelepäraseid paiku ja pidusid.

Viimsi valgete ööde festival & jaanituli 2016
Valgete ööde festivali raames toimub Viimsi Vabaõhumuuseumis 23. juunil jaaniõhtu, mille muudab eriti lummavaks kaunis merevaade.  Veel lummavamaks muudavad õhtu ansamblid  Folk Highlights Orchestra & Traffic ning õhtujuht Mait Trink.

Pühajärve jaanituli 2016
Pühajärve jaanituli  tähistab seekord juba oma kümnendat sünnipäeva ja toob lisaks Eesti popmuusika artistidele lavale ka DJ Gigi D’Agostino ja DJ Sak Noeli ning tantsumuusikastaari Inna. Lisaks ohtrale popmuusikale ja suvisele meeleolule pakub Pühajärve jaanituli 22. ja 23. juunil meelelahutusprogrammi nii pargis, rannas kui ka lauluväljakul.

Eidapere jaanituli 2016
Eidapere jaanipeo eest vastutavad sellel aastal noored korraldajad, kuid asukohta see ei muuda. Mõnusat jaaniõhtut saab endiselt veeta Eidaperes Kassi-Võllimäel ning seda 22. juunil.

Suur jaanituli väikeses Pikva külas
22. juunil kell 18.00 saab alguse Pikva jaanituli.  Õhtut juhib Venno Loosaar, kes on lisaks  Otto-Triinu vastutusrikkale rollile (mis on mõne generatsiooni lastele vist üsna pikaks ajaks templi mällu jätnud) ka juba staažikas õhtujuht.  Tantsuks musitseerivad Marco Margna ning hiljem Swingers koos Tanja Mihhailova ja Mikk Saarega. Lapsedki on väga oodatud, kuna peo territooriumil peaksid tegutsema ka mänguhimulised indiaanlased.

Tabivere jaanipäev 2016
Tabivere pargis süüdatakse 21. juunil kell 20.00 jaanituli. Tantsuks  mängivad Jüri Homenja ja Terminaator. Peojuhiks on Tarmo Kallaste ning oodata on ka üllatusi.

Kolga-Aabla jaanituli 2016
22. juunil toimuval Kolga-Aabla jaanitulel esinevad Põhja-Tallinn, Ivo Linna & Rock Hotel ning Getter Jaani. Tulemas on ka jaanimängud, milles osalejatel on võimalus võita karastavaid auhindu.

Lindi jaanituli
Lindi jaanitulel saab kuulata Grete Paia akustilist kava, elada kaasa rahvatantsijatele, kel nimeks Lindi Lappajad, ja ise tantsida Kentukite saatel. Lastega tegeleb Ille Pajusalu.

Avinurme tünnilaat
Avinurmel on sellel aastal jaanipäevaga seoses kavas palju vahvaid tegevusi: näiteks 23. juunil kell 9.00 on avatud tünnilaat, kus toimuvad auhinnalised mängud ja esinevad mitmed ansamblid. Teiste seas astub üles  juba legendaarne ansambel Apelsin. Samuti on võimalus sõita Avinurme rongiga ning  laste meelt on lahutama kutsutud Pipi Pikksukk. Õhtu lõpetab ilutulestik.

Tartu linna jaaniõhtu
Tartus algab jaanipäev perepäevaga: avatud on näitused veetornis, toimub orienteerumismäng, õuemale ja -kabe, toimuvad ajalooekskursioonid mõisaparki ning ka lastel on mitmesuguseid tegevusi. Õhtu algab meeleoluka folkloorikontserdiga,  kus astuvad üles ansamblid Svjata Vatra ja Kihnu Poisid.

Valgeranna jaanituli
23. juunil toimub Valgeranna jaanituli, kus saab osa võtta ka jaanimängudest, mida viib läbi Leino Einer. Laval on juba vilunud  eesti artistid 2 Quick Start, Koit Toome & Band ning Meie Mees.

Lohusalu sadama jaanituli
Tundub, et  juba vanad tuntud tegijad on sellel aastal tõeliselt aktiivsed, kuna näiteks 23. juunil Lohusalus toimuval jaanitulel astuvad üles ansamblid Kukerpillid ja Hellad Velled.

Kolhoositeemaline stiilipidu ehk Haaslava valla jaanituli
Ja nüüd siis midagi hoopis teistsugust, nimelt saavad soovijad ümber kehastuda kolhoosnikuks või kolhoositariks. Haaslava vallavalitsus korraldab sel aastal nostalgilise jaanitule. Riietus peaks jääma aastatesse 1950–1990, parim kostüüm saab auhinna. Laval on majandiorkester Detail ja diskor Kivisalu.

Mändjala jaanituli 2016
Sel aastal on Saaremaa rannapidu ja Mändjala jaanituli end ühendanud ning tulemas on Eesti suurim otse mererannal toimuv jaanifestival. 23.–24. juunil saab muusikat nautida kahel laval ja pidu pidada rannaklubi peotelgis. Kohal on Smilers, Karl-Erik Taukar ja teised.

Patika jaanituli 2016
Patika jaanitulel saab osa võtta jaanimängudest ja võistlustest, mida viib läbi Venno-Jaan Loosaar. Laval esinevad 2 Quick Start, Karl-Erik Taukar, Ivo Linna ja Antti Kammiste, kellest pea kõik jagavad oma jaane ka teiste Eesti paikadega, aga nagu öeldakse, head asja jagub kõikjale.

Seto jaanituli
Seto jaanituli on kultuuri- ja muusikafestival, mis toimub 8.–9. juulil nn vana kalendri järgi. Esinevad seto leelokoorid ja tantsuansamblid ning Eesti pop- ja rock-muusika tuntumad esinejad, sh Shanon, Sõpruse Puiestee, Metsatöll, No Big Silence ja Terminaator.

Tallinna Kesklinna jaanipäev
Kes linnast välja minna ei taha või ei saa, siis saab jaanipidu pidada ka otse otse Tallinna kesklinnas ja seda täiesti tasuta. Esinevad ansamblid Metsatöll, L’Dorado ja AveNue. Avatud on ka lasteala ning pakutakse kehakinnitust.

Rahvapidu “Jaaniks koju” ja muinastulede süütamine
Tõeliselt kirju esinejatenimistuga jaanipidu Tamula järve kaldal.  Nautida saab nii pärimuslikku kui diskoteemat. Avatud on ka Väimela Bistroo puhvet, seega  pelgalt vaimutoiduga piirduma ei pea.