Sõbranädal Loomaaias
11.02. – 19.02.
Tallinna loomaaed

Pastakad näppu ja loomaaeda talveunest virguvaid inimesesõpru vaatama. Niisama toredatele elamustele lisanduvad sõbranädalal minnes ka  südamekaardid, millega aias ringi käies lõbusat ja head auhinda lubavat  tsitaadimängu mängida saab.

Perepäev “Sõbrapäev” Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla
11.02.
Kadrioru lastemuuseum Miiamilla

Sõbrapäeva puhul tuleb muuseumisse külla zumbatreener Margarita Polokainen, et haarata kõik perepäevalised tantsima tuntud ja armastatud multifilmitegelaste tantse. Muuseumi sõprusele pühendatud ekspositsioonis saab mängida lõbusaid ja sõbralikke sõbrapäevamänge ning töötubades meisterdada armsaid valentinipäevakingitusi. Väikeste tegelastega võivad ühineda ka suuremad sõbrad, kuna tegevust jatkub kõigile.

Galakontsert “Sõprus 2017”
11.02.
Tartu Ülikooli aula

Rahvusvahelise festivalkonkursi “Sõprus” galakontsert, mis on pühendatud Eesti legendaarsele ooperi- ja estraadilauljale Georg Otsale. Festivali avakontserdil osalevad konkursi “Sõprus 2017” žüriiliikmed, ooperilauljad Venemaalt, Lätist, Kasahstanist, Hispaaniast, Itaaliast ning Eestist.

Sõbrapäev Narva linnuses
12.02.
Narva linnus

Narva Linnuse müüride vahel saate teada selle traditsiooni tekkimise ajaloost ja võite asetada end sellesse Rooma preestrist rääkivasse legendi või meisterdada näiteks armuamuletti ning juua aroomiteed.

Tõnis Mägi autorikontsert “Jäljed”
12.02.
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Tõnis Mägi oma tuntud mõtlikus ja hingestatud headuses laulab ERM-is loodut ning vahepeal kõneleb laulude taustast.

Tallinna vanalinna toidufestival
14.02. – 24.02.
Tallinna vanalinn

Tallinna vanalinna toidufestivalil saate maitsta erinevate ajastute ja kultuuride hõrgutisi. Alustades keskajast, läbides  seiklused musketärideaegsel Prantsusmaal ning lõpetades modernse Eesti ja Euroopa köögiga.

Leopold Brauneissi artiklikogumiku „Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria“ esitlus
14.02.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Austria muusikateadlane Leopold Brauneiss on Pärdi tintinnabuli-stiili uurinud paarkümmend aastat ning jõudnud detailsete analüüside kaudu tintinnabuli arhetüüpse olemuse reljeefse esiletoomise ja sügava mõtestamiseni. Kogumikku on koondatud Leopold Brauneissi väljapaistvad artiklid ja ettekanded, mis pole varem eesti keeles ilmunud. Esitlusel räägivad värskest kogumikust ja Arvo Pärdi muusikast artiklite autor Leopold Brauneiss, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan ning kogumiku koostaja ja tõlkija muusikateadlane Saale Kareda.

USA saatkond esitleb: Vestes Ameerika lugusid. THE PRINCESS BRIDE
14.02.
Kumu auditoorium

Ameerika film „The Princess Bride”, mis valmis 20th Century Fox stuudios, on segu romantikast, ulmest, seiklusest ja komöödiast. Filmi režissöör Rob Reiner on kunagi tõdenud: „Kõikidest oma filmidest olen „Princess Bride’i” kohta saanud kõige enam tagasisidet. Miski selle filmi puhul tõesti mõjutab inimesi.” Olgugi et ajal, mil film esmakordselt linastus, ei olnud tegu kassahitiga, on see tänu huumorile, näitlejatööle ja vaatajasõbralikkusele saanud Hollywoodi klassikaks.

Sõbrapäeva džässiõhtu
14.02.
Tartu Linnamuuseum

Esinema asuvad sulnid Kristiina Pässi ja Kaisa Kuslapuu. Kristiina on Valgamaa metsade ja allikate vahel sirgunud muusik, kes otsib oma hääle rikkalike kõlavärvide ja julge improvisatsiooniga tasakaalu džässmuusika ja loomulike loodushelide vahel. Kagu-Eestist pärit Kaisa armastab end ümbritseda loominguliste ülesannetega. Olgu selleks siis mõni uus pala, laulutekst või ansambliseade – muusikaga töötamine tekitab tervisliku hasardi.

Romantiline sõbrapäevaõhtu “Kahekesi tähistaeva all”
14.02.
Tartu Tähetorn

Toimumas on romantilised planetaariumietendused “Kahekesi tähtede all”, kus Tartu Kunstikooli õpetaja Hillar Uudevald räägib tähtede ja planeetidega seotud armastuslugusid. Olge aga tähelepanelikud, kuna

Vajalik eelregistreerimine

https://www.kultuur.info/syndmus/sobrapaeva-kontsert-2017/

https://www.kultuur.info/syndmus/sobrapaeva-kontsert-sigrid-kuulmann-martin-viiul-marko-martin-klaver-kaastegev-pille-lill-sopran/

https://www.kultuur.info/syndmus/linastus-kohtumine-tegijatega-armastus/

https://www.kultuur.info/syndmus/sobrapaeva-akustiline-kontsert-ohtusook-lennaga/

https://www.kultuur.info/syndmus/pearu-pauluse-akustilise-ansambli-kontsert/

https://www.kultuur.info/syndmus/ott-lepland-band-sobrapaevakontsert/

https://www.kultuur.info/syndmus/anna-poldvee-erki-parnoja-kopli-restos/

https://www.kultuur.info/syndmus/autorikino-38-picnic-at-hanging-rock/

https://www.kultuur.info/syndmus/tanel-padari-ja-tomi-rahula-akustiline-kontsert/

https://www.kultuur.info/syndmus/hea-pohjatuule-vastu/

https://www.kultuur.info/syndmus/talvejazz-2017-2017/

https://www.kultuur.info/syndmus/kumu-kunstimuuseumi-11-sunnipaev/

https://www.kultuur.info/syndmus/xv-tudengite-teatripaevad/

https://www.kultuur.info/syndmus/arvustuste-oo/

https://www.kultuur.info/syndmus/kontserdisari-helijakeel-pilv-ule-kuu/