Tundub, et soojad ilmad on tegudele ajanud ka kultuurikorraldajad. Üritusi on algaval nädalal palju ja neid leidub igale maitsele.

Kultuuridessant 2016
02.05–07.05
Narvas, Tallinnas ja Tartus

“Kultuuridessant” on neljandat aastat toimuv Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia festival, mille käigus jõuavad üliõpilaste silmapaistvamad loometööd kooliseinte vahelt välja Eesti publiku ette.

“Sinuhe jutustuse” ettelugemine
04.05
Tartu Ülikooli kunstimuuseumis

Tartu Ülikooli kunstimuuseum kutsub kõiki huvilisi Egiptuse üliku elust ja seiklustest rääkiva teose “Sinuhe jutustus” ettelugemisele, mis lisaks ühe mehe eluloole annab ülevaate ka Egiptuse ajaloost, kommetest ja väärtustest.

Kirjandusfestival Prima Vista
04.05–07.05
Tartus ja Haapsalus

Rahvusvaheline kirjandusfestival “Prima Vista” on kirjanduspidu, kuhu on oodatud nii autorid, lugejad kui ka kirjastajad. Festivali ajal toimuvad kohtumisõhtud kirjanikega, raamatuesitlused ning juba traditsiooniks saanud raamatulaat ja pargiraamatukogu.

Autorilaulufestival “Mailaul” 
05.05–07.05
Tartus

“Mailaulu” üheksa kontserti toovad Tartusse mitukümmend autorit Eestist ja mujalt maailmast. Eesti autoritest annavad kontserdi näiteks Kadri Voorand, Allan Vainola ning Marten Kuningas. Festivali väliskülalisteks on USA päritolu džässmuusik, stand-up-koomik ja muusikaõppejõud Andy Fite ning Rootsi parimaks americana-stiili autorilaulikuks tituleeritud Annika Fehling.

IX Jõhvi balletifestival
05.05–08.05
Jõhvi Kontserdimajas

Festivali eesmärk on arendada Eesti balletiharidust, propageerida maailmatasemel tantsukunsti Ida-Virumaal ning tutvustada Eestist pärit tantsijaid, kes tänaseks saavutanud tuntuse erinevatel Euroopa lavadel. 2016. a Jõhvi balletifestivali peaesineja on Valgevene rahvuslik ooperi- ja balletiteater.

7. Viimsi JazzPopFest
06.05–07.05
Viimsi Koolis

Juba seitsmendat korda toimuv džäss- ja popmuusikafestival Viimsis, mis toob lavalaudadele mitmekülgse tegevusega koorid ning säravad vokaalansamblid Eestist ja kaugemalt.

Rannakultuuri päevad Käsmu meremuuseumis
06.05–08.05
Käsmu Meremuuseumis

Keskkonnaamet ja SA Käsmu Meremuuseum korraldavad koostöös Eesti Ajalooliste Laevade Seltsiga 6.–8. mail rannakultuuri päevad. Toimuvad erinevad mereteemalised loengud, õpitoad ja talgud.

Lavastuse “Bassein (vett ei ole)” esietendus
07.05
Teoteatris

Lavastus “Bassein” räägib kunstnikerühmast, keda läbi elu on sidunud hipilik elustiil, sõprus ja ühised mitte eriti edukad kunstiprojektid. Kui vastupidavaks aga osutub sõprus, kui mängu tuleb inimlik kadedus ja konkurents?

Narva kevadlaat
07.05
Narva Muuseumis

Narva Kutseõppekeskus koostöös Narva linnaga korraldab Narva kindluse sisehoovis traditsioonilist Narva kevadlaata. Kevadlaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ning käsitöölised oma tooteid igale maitsele.

Vintage Tallinn vol 11
07.05
Kultuurikatlas

Vintage– ja retrokultuuripäev toob Kultuurikatlasse kohale huvilised üle Eesti. Esindatud on hetke parimad vintage-ärid ja nagu alati, pakub päev külastajatele lihtsalt hingepaitavat nostalgilist meeleolu.

Moeetendus “Mood-performance-tants”
07.05
H. Elleri nim Tartu Muusikakooli uues hoones

“Mood-performance-tants” on pika traditsiooniga moesündmus, mis esitleb noorte värskeid ning sõltumatuid ideid rõivamoe, aksessuaaridisaini, video, muusika ja etenduskunstide valdkondadest.

Emadepäevakontsert perekond Vaigla ja Lennaga
08.05
Laitse Graniitvillas

Koos musitseerivad eesti üks armastatumaid basskitarriste Raul Vaigla (Ultima Thule), tema kitarristist poeg Robert (Traffic, Outloudz), kaunis tütar Marie (Frankie Animal) ja loomulikult võluva häälega Lenna.

Estonia kontserdisaali emadepäevakontsert
08.05
Estonia kontserdisaalis

Kauneid klaverikvintette esitavad pianist Lea Leiten ning keelpillikvartett Ardor koosseisus Arvo Leibur, Kadi Vilu, Rain Vilu ja Tõnu Jõesaar. Esitamisele tulevad Enrique Granadose, Ernö Dohnányi ja Max Bruchi teosed.