Laupäeval, 29. augustil toimub järjekordne muinastulede öö, mil süüdatakse lõkked üle terve Eesti, et meenutada ajaloolisi mereäärseid tulesid. 2015. aasta muinastulede öö ühisnimetaja on mõtlemine meie riigi tulevikule. Sel ööl toimub üle Eesti ka palju spetsiaalseid sündmusi, millest kultuur.info on kokku pannud väikese valiku.

Meri, muusika ja muinastuled Toilas
Toila sadamas

Toila rannas asetleidva koguperesündmuse tegevus toimub maal ja merel. Meeskondlikult ehitatakse tuleskulptuure, mis süüdatakse kell 21.30.

Purekkari ööfoto III
Purekkari neemel

Muinastulede ööl saab osaleda ka ööfoto koolitusel. Purekkari ööfoto koolitus toimub sel aastal juba kolmandat korda. Siin õpitakse pildistama eriti nappides valgustingimustes. Ühtlasi tähistatakse sündmusega ilusat muinastulede öö traditsiooni. Koolitusel on võimalik osaleda end sellele eelnevalt registreerides.

Muinastuled Viimsi vabaõhumuuseumis
Viimsi vabaõhumuuseumis

Sel aastal süttivad Viimsi vabaõhumuuseumi muinastuled ITL (Infotehnoloogia Liidu) segakoori laulust ja lauludest. Programmi algab kell 21.00, lõkked süüdatakse traditsiooniliselt kell 21.30. Muuseum on muinastulelistele tasuta avatud alates kl 19.00.

Muinastulede öö Lennusadamas
Lennusadamas

Tallinna kõige uhkem muinastuli süüdatakse 29. augustil Lennusadamas. Esinevad vokaalansambel Estonian Voices ja rahvatantsuansambel Kuljus.

Muinastulede öö Pakri tuletornis
Pakri tuletornis

Muinastulede ööl avaneb võimalus külastada Pakri tuletorni kuni kella 01.00-ni öösel. Poole üheksa ajal saab nautida päikeseloojangut ning vaadata Eesti kõrgeima tuletorni tipust ümberkaudsete rannikualade lõkkeid.

Spithami muinastuled koos Kõrsikutega
Spithami puhkekülas

Kell 18.00 saab Spithami puhkemaja hoovil taaskord suve lõpetada mõnusa muusika saatel. Sel korral paitavad kõrvu Kõrsikute meloodiad. Kõhutäiteks saab rannakalurite kohaselt soetada suitsukala kõige värskega, mis sinna juurde kuulub.

Muinastulede öö Kiidevas
Kiidevas

Pidu algab kell 19.00, mil alustab Imepuu õpituba, kus tegevusi on pea terve peo vältel nii suurele kui väikesele. Kell 19.30 esinevad oma lõbusa etteastega vahvad Singirullid. Tantsuks mängib ansambel Svips.

Komöödialavastuste õhtu ja muinastulede öö Koguvas
Koguva külas

Kell 19.00 etenduvad komöödialavastused “Kosjakuulutus” ja “Pühapäev”. Esitab Matsalu Näitemängu Seltsing. Etenduste vahepeal on avatud muusikaline puhvet. Kell 20.30 toimub rongkäik Muhu Muuseumist Koguva sadamasse, kus süüdatakse muinastuli ja tantsuks mängib Hanila kapell.

Muinastulede öö Hansa Hoovis: Metsatöll
Hansa Hoovis

Tartus Hansa Hoovis tähistatakse muinastulede ööd kärtsu ja mürtsuga ansambli Metsatöll saatel.

Tulede öö Vastseliina Piiskopilinnuses: Ott Lepland & Kristjan Kaasik
Vastseliina Piiskopilinnuses

Tulede ööl süttib Vastseliina Piiskopilinnus küünla- ja lõkketuledes ning Eesti tippartistid pakuvad emotsioone heast muusikast. Tulede öö on ainulaadne – ühel õhtul saab nautida kaunist Piusa ürgoru loodust, võimasaid linnusevaremeid, müstilist tuledemängu ja kvaliteetmuusikat. Peaesineja on Ott Lepland, kitarril Kristjan Kaasik.


NB! Muinastulede öö korraldajad kutsuvad kõiki osalejaid üles loodushoiule.
Loe lisaks: