Algav nädal toob meile kultuurimaailmast nii põnevaid dokumentaalfilme ning loenguid, palju head muusikat ja teatrit kui ka tegevusi kogu perele. 

Dokiõhtu #16: “Banana Pancakes and the Children of Sticky Rice”
18.04
Kinos Sõprus

Režissöör Daan Vellduizeni intiimne, aus ja rahulik film laseb vaatajal nautida eksootilise Laose võrratut maastikku, lopsakat loodust ja kohaliku eluolu põnevaid nüansse. Õrn ja kaunis film globaliseerumisest.

Kumu Dokumentaal: “Banksy tegutseb New Yorgis”
20.04
Kumu auditooriumis

Briti tänavakunstnik Banksy kuulutas 2013. aasta oktoobri oma resideerimiskuuks New Yorgis ning teatas, et loob iga päev uue kunstiteose etteteatamata kohas. See põhjustas 31-päevase aardejahi New Yorgi tänavatel ja online’is.

Dorothea von Hantelmanni avatud loeng ja seminar
20.04 ja 21.04
Eesti Arhitektuurikeskuses ning Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudis

Dorothea von Hantelmann on tunnustatud rahvusvaheline kunstiajaloolane ja kuraator, kes on uurinud näituse kui fenomeni teket. Tallinnas annab ta loengu teemal “Miks on näitustest saanud moodne rituaal (ning mida räägivad näitused meie ühiskonna kohta)?”.

Konkursi “Klassikatähed 2016” galakontsert
20.04
Estonia Kontserdisaalis

Eesti Kontserdi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös toimunud ja ülipopulaarseks osutunud noorte interpreetide telekonkursi “Klassikatähed” galakontserdil astuvad üles saate kolm finalisti koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Dirigeerib Olari Elts.

Muusika Eestimaale: MaiGroup
20.04 ja 21.04
Kuressaare Kultuurikeskuses ja Karksi Valla Kultuurikeskuses

Eesti-Rootsi jazz-fusion’i ansambli MaiGroup liider on Skandinaavia muusikamaastikul end tõestanud bassimängija ja helilooja Mai Agan. Saaremaalt pärit basskitarristi muusika on tihti pihtimuslik ja õrn, kuid pealispinna all on peidus tugevad tunded, jõulised meloodiad, imetabased harmooniad ja ägedad motoorsed bassirifid.

Lavastus “Skaala surm”
21.04, 22.04, 23.04
Kanuti Gildi SAALis

21. aprillil esietendub Kanuti Gildi SAALis Riina Maidre ja Nero Urke esimene koostöölavastus “Skaala surm”. “Skaala surmas” realiseeruvad 21. sajandi burlesk, travestialik meeleolu ja mõtteid koondav (või laialipaiskav) meelelahutus. Temaatiliselt keerleb lavastus ümber telje surm–armastus–illusioon.

Maarja Nuudi ja Trad.Attack!-i kontsert
21.04
Viljandi pärimusmuusika aidas

Rahvusvahelise võrgustiku NORDTRAD Viljandi konverentsiga seoses astuvad Viljandi pärimusmuusika aida lavale kaks armastatud kodumaist folkartisti, Maarja Nuut ning Trad.Attack!.

Sünnipäev: Telliskivi Loomelinnak | Creative City 7
21.04–24.04
Telliskivi Loomelinnakus

Telliskivi Loomelinnak tähistab 7. sünnipäeva! Loomelinnaku õues, erinevates saalides, restoranides-kohvikutes, kontorites ja poetänaval!

Festival Jazzkaar
22.04–…
Üle Eesti

Algab Baltimaade suurim džässifestival Jazzkaar. Festivalil toimub üle Eesti poolsada kontserti, lisaks hulk muid muusikaga seotud sündmusi. Osa võtavad 20 riigi muusikud. Tallinnas kõlavad kevadise festivali helid üle linna suurtes kontserdisaalides, spetsiaalselt festivali koduks ehitatud Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vaba Lava saalis ning taas ka vabas õhus – linnaruumis.

Mikk Tammepõld Bandi ja Mick Pedaja kontsert
22.04
Von Krahli Teatri baaris

Üle pika aja saab taas laval näha Mikk Tammepõllu bändi ja lisaks debüütalbumi lugudele kuulda esmakordselt ka uusi lugusid sügisel ilmuvalt uuelt eestikeelselt albumilt. Kontserdi soojendusesinejana astub üles tänavuse aasta Eesti Laulu finalist Mick Pedaja.

Kassisaba kevadpäev 2016
23.04
Falgi pargis

Pärast pikka talveund vajab iga kassisabalane vaimset ja füüsilist turgutust ning loendamatus koguses positiivseid emotsioone! 23. aprillil (laupäeval) saab toimuma juba kolmandat aastat Kassisaba Seltsi korraldatav kevadpäev! Temaatika on (mõtte)mängulisus!

Riigikogu lahtiste uste päev 2016
23.04
Riigikogus

Riigikogu lahtiste uste päeval saab tutvuda parlamendi tööga ja kohtuda fraktsioonides Riigikogu liikmetega. Uudistada Toompea lossis ja Riigikogu hoones ning käia Pika Hermanni tornis. Lisaks on rahval võimalus esitada infotunnis valitsuse liikmetele küsimusi.

Ajaloolaupäevak 1960. aastate arhitektuurist
23.04
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoones

Arhitektuuriajaloolase Karin Hallas-Murula loeng keskendub 1960. aastate optimistlikele tulevikuvisioonidele ja moodsale arhitektuurile. Käsitletakse 1960. aastate ehitisi, mis on tänaseks oma algse ilme kaotanud või üldse linnapildist kadunud. Lisaks valmis ehitatule tutvustatakse ettekandes ka tervet rida projekte, mis jäid teostamata.