Augusti algus jätkub suure hulga festivalidega. Selle nädala soovitused sisaldavad pikkade traditsioonidega üritusi: Leigo järvemuusika festivali, “Augustibluusi” ja Birgitta Festivali.

Üle-eestiline suvetuur “Me pole enam väikesed”
2.08.
Viljandi Kaevumägi

Eelmisel aastal oma 35. sünnipäeva tähistanud legendaarne kontserdi- ja kolhoosibänd MTJ võtab kampa igihaljad ja igavesti nooruslikud artistid Boris Lehtlaane ja Heidy Tamme ning teeb vanade aegade mälestuseks tuuri “Me pole enam väikesed”. Ansambel MTJ, kes veel ei teadnud, on 1981. aastal Tartu EPT tiiva all pilliproove alustanud isetegevuslastest välja kasvanud ja ainult eestikeelset muusikat mängiv kontsertbänd.

Raamatu “Kes kardab Aafrikat? 2” esitlus
3.08.
Viru keskuse Rahva Raamat

Kirjastus Petrone Print esitleb Viru keskuse Rahva Raamatus Anna-Maria Penu raamatu “Kes kardab Aafrikat?” teist osa. Anna-Maria Penu on kirjutanud nii Hispaaniast kui ka Aafrikast. Tema sulest on Petrone Prindi kirjastuselt ilmunud “Minu Hispaania” ja reisiromaani “Kes kardab Aafrikat?” esimene osa.

V Eivere klaverifestival 2017
3.–6.08.
Paide kultuurikeskus

3.–6. augustini 2017 toimuvad Eivere mõisas ja Paide Kultuurikeskuses Eivere klaverifestivali kontserdid. Festival on loodud eesmärgiga võimaldada Järvamaa elanikkonnal saada osa väljapaistvate klaverimängijate interpretatsioonikunstist ning arendada Eesti ja Jaapani vahelisi kultuurisuhteid.

Festival “Augustibluus”
4.–5.08.
Haapsalu

2017. aasta suvel toimub Haapsalus juba 24. korda festival “Augustibluus”, mis muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Esinejaterivi kroonivad bluusimaailma absoluutsesse tippu kuuluvad Eric Gales ja Duke Robillard USA-st, esindatud on Euroopa bluusiparemik ning kodumaised eriprojektid ja ansamblid eesotsas Tanel Padar Blues Bandiga.

Intsikurmu festival 2017
4.–5.08.
Intsikurmu metsapark

Intsikurmu festivalil kohtuvad müstilises metsapargis parim kaasaegne eesti muusika ja lootustandvad välismaised artistid absoluutselt parima festivalipublikuga.

Leigo järvemuusika festival 2017
4.–5.08.
Leigo talu

“Leigo järvemuusika” on 1998. aastal alguse saanud unikaalne üritus, mis kombineerib klassikalise muusika suurejoonelise valgus- ja tuleetendusega maalilisel järvemaastikul Lõuna-Eestis. Festivalile pani aluse Tõnu Tamm, kelle unistus oli tuua kaunis muusika vaba looduse keskkonda. “Leigo järvemuusika” missioon on populariseerida klassikalist muusikat ning pakkuda külastajatele unustamatut emotsiooni läbi tipptasemel muusikalise elamuse ja ainulaadse valgusetendusega.

Tartu rahvusvaheline puhkpillifestival “Mürtsub pill”
4.–5.08.
Tartu

12. rahvusvaheline puhkpillifestival “Mürtsub pill” toimub 4.–5. augustini Tartus. Festivali pealava asub Tartu kesklinnas Tartu Kaubamaja kõrval Küüni ja Uueturu tänava nurgal suures telgis. Eelistatuid on puhkpilliorkestrid, kuid ka puhkpilliansamblid ja levimuusikaorkestrid. Toimub ka festivali õpilasorkestri, festivali ühisorkestri ja festivali sümfoonilise puhkpilliorkestri esinemine.

VI Pühalepa muusikafestival
4.–6.08.
Pühalepa kirik

Pühalepa muusikafestival toimub igal aastal augustis ja selle keskmes on vanamuusika ning kaasaja looming. Igal festivalil kõlavad ühtlasi Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri teosed. Festival toimub suurepärase akustikaga Pühalepa kirikus. Kunstiline juht on dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.

Testival
4.–6.08.
Pööning

“Testival” on Ruutu10 improfestival, kus kolme päeva jooksul tuuakse publikuni lai valik Ruutu10 improformaate ning töötubasid. Festivalile on oodatud osalema nii kauaaegsed improhuvilised kui ka need, kelle jaoks improvisatsioon on täiesti võõras.

Maailmamustrid Global Dance Party
5.08.
Kultuuriklubi Kelm

Kultuuriklubi Kelm täitub kuumade rütmidega planeedi paljudest paikadest. Meelt lahutavad DJ San Antonio (Raadio 2 Jazzitup), DJ Daysleeper (Raadio 2, Maailmamustrid) ja DJ Smaddy (Funk Off, Maailmamustrid).

Naised köögis. Uue plaadi esitluskontserdid
5.–19.08.
Erinevad kohad

Viljandist alguse saanud ansambel Naised köögis armastab köögilaua taga kokku saada, maailma asju arutada ja uusi laule teha. Nende laulud valmivad enamasti ühisloominguna ning lähtuvad nelja naise erinevast elukogemusest ja -tunnetusest.

Rahvusvaheline suveöö balletigala
6.08.
Rahvusooper Estonia

Rahvusvaheline suveöö balletigala toob Rahvusooper Estonia lavale tantsijad kogu maailmast (Uus-Meremaalt, Ameerikast, Euroopast, Venemaalt) ning seda vaid ühel korral. Kahest vaatusest koosnev balletigala on ainulaadne võimalus kohtuda rahvusvaheliste balletistaaridega ning näha nende loomingut.

Silvi Vraidi muusikapäev 2017
6.08.
Kehra Jõeäärne park

Silvi Vraidi muusikapäev toimub Kehra jõeääses pargis. Sündmuse eesmärk on pidada meeles Kehrast pärit väljapaistvat muusikapedagoogi ja muusikut. Käesoleval aastal toimub Silvi Vraidi muusikapäev neljandat korda. Silvi Vrait (28. aprill 1951 Kehras – 28. juuni 2013 Tallinnas) oli silmapaistev Eesti laulja, pedagoog ning astroloog. Ta on sündinud ja kasvanud Kehras, kus ta aastal 1968 lõpetas Kehra Lastemuusikakooli klaveri erialal ning 1969 Kehra Keskkooli.

Kraami “Tour de Estonia 2017”
24.07–6.08.
Erinevad kohad

24. juulist kuni 6. augustini toimub Kraami tasuta asjade poe suvetuur nimega “Wall of Kindness”. Suvetuur on osa KKEK-i ja EV100 kunstiprogrammist “Rändajad ja kohanejad – kogukondade lood üle Eesti”. “Wall of Kindness” sai alguse Iraanist, selle algatas üks anonüümne iraanlane heategevusliku aktsioonina, mille algne mõte oli abistada kodutuid inimesi. Linnaruumi jäeti riideid inimestele, kellel võib neid vaja minna. Liikumise moto oli “Jäta (siia riided), kui sul ei ole vaja!” ja “Võta, kui sul on vaja!”. Kraam teeb iraanlaste algatusest remake-versiooni.