Algaval nädalal toome teieni soovitusi elektrimastidest, arvutitest, nahkhiirtest, vene graafikast ja paljust muust. Head avastamist.

Disainmastide näitus
Viru Keskuses
… – 31.08

Viru Keskuse aatriumis on avatud näitus, kus näeb Eesti Arhitektide Liidu ja Eleringi korraldatud konkursi põnevaid disainlahendusi kõrgepingeliini nurgamastidele. Tegemist on esimese omataolise konkursiga, millega viiakse disain avaliku ruumi seni täiesti katmata alale.

Arvutimuuseumi püsiekspositsioon
Arvutimuuseumis
… – 31.12

Muuseumis eksponeeritakse väga palju huvitavaid objekte: laua-, süle-, pihuarvutid, terminalid, arvutikomponendid, kalkulaatorid, tarkvara ja raamatud. Saab ka vanu arvutimänge proovida või salvestada infot vanalt andmekandjalt.

Tarkusenädal 2016 “Noorelt noorele”
Küüni tänaval Tartus
… – 02.09

Tartu linna Tarkusenädal tähistab uue õppeaasta algust ning sel puhul leiab aset Küüni tänaval ja selle ümbruses põnev ja mitmekesine programm noortele. Tegemist on Tartu linna haridus-, huviala – ja noorsootööasutuste sündmusega, mille eesmärk on tutvustada huvitegevuse, sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi ning noortele suunatud teenuseid.

Kohtumisõhtu Indrek Harglaga
Torupilli Raamatukogu
30.08

Teisipäeval, 30. augustil kell 17.30 ootame kõiki raamatusõpru Torupilli raamatukokku (Gonsiori 36) kohtumisele Indrek Harglaga.

Jüri Kuuskemaa ekskursioon “Gildivendade radadel”
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones
01.09

Eesti Ajaloomuuseum alustab septembris teemaõhtute sarjaga „Keskaja rõõmud“.  Esimene teemaõhtu toimub Jüri Kuuskemaa juhitud ekskursiooniga „Gildivendade radadel“ 1. septembril 2016 kell 18.00 Suurgildi hoones. Ringkäik tutvustab lähemalt keskaegse Tallinna gildihooneid.

Hilisõhtune nahkhiireretk
Kadrioru pargis
01.09 – 04.09

Neljal septembri õhtul kutsub Eesti Loodusmuuseum kõiki lähemalt tutvuma nahkhiirtega – 1. septembril tutvustab Öökulli akadeemia nahkhiirte elu ja suhteid inimesega ning 2., 3. ja 4. septembril toimuvad hilisõhtused nahkhiireretked Tallinna kesklinnas.

Uue Maailma tänavafestival 2016
Uues Maailmas
03.09 – 04.09

Uue Maailma asunikke ja kogu linna ühendav festival toob sel aastal muusika tänavatele, hoovidesse ja muidugi ka lavale! Mitmekesisust lisavad noorte- ja lasteala, taaskasutusturg, tänavaturg ja kodukohvikud.

Hooaja avafestival “Estonia teatrilaat”
Rahvusooper Estonias
03.09 – 04.09

Estonia alustab hooaega kahepäevase lustaka festivaliga, kus tutvustatakse hooaja uudisteoseid ning pakutakse teatriga seonduvat head ja paremat. Festivali kumbki päev on pühendatud ühele muusikateatri valdkondadest: ooper ja operett ning ballett. Kaasa teeb ka ooperi- ja balletisolistide tulevane põlvkond – noored lauljad ja tantsijad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning Tallinna Balletikoolist.

Puutuuri neljas õhtu
Kõue mõisas
03.09

Puutuuri neljas õhtu toimub ajaloolise Kõue mõisa õuel leiduva kõige ilusama puu peal, ümber ja all. Viimasel õhtu juhatab sisse kodumaineshoegaze’i lipulaev Imandra Lake. Iga Puutuuri kontsertõhtu on ainulaadne ja loob sünkroniseeritud terviku, kaasates elava looduse, esitatava eesti luule, ilusa muusikaga kontserdi ning enneolematu valgusmängu, tuues välja ja asetades kogu õhtu keskpunkti välja valitud puu.

Näitus „Uuritsa, pintsli ja pliiatsiga. Vene 19.–20. sajandi graafika Eesti muuseumides”
Kadrioru kunstimuuseumis
03.09 – 08.01

Näitus annab ülevaate Eesti muuseumide rikkalikust vene graafika varamust, mille hulgas on mitmeid rahvusvaheliselt hinnatud kunstnike teoseid. Näituse raames on toimumas ka mitmekülgne publikuprogramm. Esimesena on kavas vene helilooja Sergei Prokofjevi 125. sünniaastapäevale pühendatud kontsertprogramm koos näituse külastusega laupäeval, 3. septembril kl 18.00, kus esinevad solistid Venemaalt ja Eestist.