Uued nädalasoovitused järgnevateks päevadeks.

Köögard x Kaasik x Pajuste

9.12.2019 – 2.01.2020
A-Galerii

A-galeriil on hea meel kutsuda oma kalleid kliente ja armsaid kolleege aknanäituste sarjale, mis edaspidi iga kuu hakkavad kõnetama oma publikut uute üllatajate ja grand-old klassikutega. Aknanäitused peegeldavad ehtekunstnike maailma sisutihedust, nii autoriehte mängulisust kui ka töömahukust. Need on märgilised sümbolid, mis ühendavad. See on lugupidamine, kus originaalsus ja meisterlikkus on võtmesõnadeks.

Vincent Petersi näitus “Sisemine valgus”

9.12.2019 – 16.02.2020
Fotografiska Tallinn

Fotografiska Tallinna talvehooaja uutele tulijatele paneb kauni punkti Vincent Petersi “Sisemine valgus”.

Moe- ja portreefotograafi näitus esitleb teoseid, mille fookuses on valguse ja varjude mäng. Petersi modellideks on tuntud naised ja mehed, keda seob omavahel tihtipeale kaks asjaolu. Nad on kuulsad moel, mis on teinud neist tuttavad näod enamikule meist. Ja nad mõjuvad fotodel tühja lõuendina, kuhu võime vaatajatena ise projitseerida lood, mis kõnelevad pigem meist ja meie kaasajast kui neist endist.

“Hommikueine Tiffany juures” (“Breakfast at Tiffany’s”) on 1961. aasta romantiline ning ikooniline film, mis põhineb tuntud Truman Capote’i romaanil. Peaosas mängib Audrey Hepburn, kelle kehastatud New Yorgi seltskonnadaam Holly Golightly on saanud ameerika filmikunsti võõrandamatuks osaks. Film jälgib Holly seiklusi New Yorgis, suhteid rikaste ning kuulsatega, kuid tema elu saab uue pöörde pärast uue naabri sissekolimist.

Vihanemees.com

9.12.
10.12
12.12.
Sakala 3

Kinoteater toob lavale Penelope Skinneri ühemehenäidendi (algse pealkirjaga “Angry Alan”), mille lavastajaks on Paavo Piik ja peaosas Ivo Uukkivi.

Näidendi tõlkija ja lavastaja Paavo Piigi sõnul haakub tekst mitmete meesliikumistega, mis on viimasel ajal populaarseks osutunud, kuid teeb seda viisil, mis võimaldab naerda ja ka samastuda nii ühe kui teise vaatenurgaga.

You Will See So Many Pretty Things

9.12.
10.12.
Kanuti Gildi SAAL

“You Will See So Many Pretty Things” on lavastus vägivallast nende vahel, kelle on kokku toonud õrnad tunded. Pilguheit pimedatel tänavatel kardinate taha peidetud ruumidest, mida ei näe ega taju oma igapäevases elus. Inimeste silutud ja korrastatud fassaadide taha peituvast julmusest ja kurjusest. “You Will See So Many Pretty Things” on visuaalne armastuslugu, millel pole oodatud lõppu.

Emir Kusturica nimi ei vaja eriti tutvustamist ning tema “Must kass, valge kass”, on saanud filmiklassikaks.

Vähem on aga nähtud seda ainsat filmi, mille Kusturica on teinud USAs ning kus peaosas noor Johnny Depp, aga kus astuvad üles ka Vincent Gallo ja Faye Dunaway ning mis oma pöörasuses ei jää sugugi alla Kusturica teistele menukitele.

Loengu peab Moonika Siimets.

Guðmundur Jörundsson loeng näitusel “Ilmapäevikud”

11.12.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Guðmundur Jörundsson (1987) on Islandi moedisainer, peamiselt tuntud meesterõivabrändi Kormákur & Skjöldur disaineri ja oma isikubrändi JÖR by Guðmundur Jörundsson asutajana. Tema loomingus on olnud olulisel kohal klassikaline rätsepatöö ja selle ümbermõtestamine mugandades traditsioonilist kaasaegsesse keelde. Jörundssoni sõnul on Islandi väike moeturg üldistest trendidest vähem mõjutatud kui mujal Põhjamaades. See tagab disaineritele suurema loominguvabaduse.

Krahl Sessions: Anett x Yasmyn

11.12.
Von Krahli Teater

11. detsembril toimub esmakordne kontsertõhtu Von Krahli uuest kontsertsarjast Krahl Sessions.

Teineteise muusikast läbipõimunud ühise kavaga astuvad sel õhtul lavale pop-soul’i laulja-laulukirjutaja Anett ning kohaliku R&B skeene eredaim täht Yasmyn.

Eriagent D.T. Gagano (Daniel Tadesse) kavatseb peale CIAst lahkumist koos oma armsa Maliniga (Gerda Anette Allikas) avada pitsarestorani.

Šveitsis Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil pärjati film auhinnaga “Imagining the Future”, mis on pühendatud kunstnikutööle.

Külas režissöör Miguel Llansó. 

Between Dreams and Drowning

12.12.
13.12.
Sõltumatu Tantsu Lava

Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöös jõuab lavale Ursel Tilga ja Steffi Pähna tantsulavastus “Between Dreams and Drowning”.

Armastaja jääb alati “nilbeks”. Ta teeb ennast lolliks, ta alandab ja naeruvääristab end kisades ma-armastan-sind – tühja tähenduseta sõnumit, mis ei sisalda mitte midagi muud peale iseenda. Justkui mantra, rituaal, mille ainus mõte on õigustada armastaja enesealandust. Nagu näitleja õudusunenäos: seista rambivalguses teadmata teksti, misanstseene ega rolli, abitu suur loom tammumas lolliks jäänuna keset puuri.