2. juuli – heinamaarjapäev.

5. juuli – juubel: nukunäitleja ja lavastaja Väino Luup 85

10. juuli – seitsmevennapäev

13. juuli – maretapäev ehk karusepäev

16. juuli – sünniaastapäev: Nõmme linna asutaja Nikolai von Glehn 180

20. juuli – eelijapäev

29. juuli – olevipäev. Sünniaastapäev: kirjanik Jakob Mändmets 150 

2.-3. juuli 

SUME festival Noblessneris

Suve sumedaim koguperefestival!

SUME Festival ühendab suve keskel maagilises Noblessneri sadamalinnakus kodumaise muusika, head maitsed ja kaasaegse kunsti. Reedel ja laupäeval, 2.-3. juulil toimub Noblessneri sadamalinnakus esmakordselt SUME Festival, mis toob lavalaudadele suurepärased eesti muusikud, s.h. Trad.Attack!, NOËP, Ewert and The Two Dragons, nublu jpt.

Lisaks muusikale koondab SUME Festival üheks nädalavahetuseks sadamalinnakusse ka põnevad maitseelamused ja silmale kauni kunsti.

Kus: Noblessneri sadamalinnak, Peetri 10

Millal: 2.-3. juuli kell 15-23

Piletid: 29-79 €

3. juuli

Aegumatu Alender – laval Margus Vaher ja Tarmo Sillaots

Urmas Alenderit ei ole meie seas juba üle kahekümne viie aasta, kuid tema lood ja laulud elavad oma elu edasi. Istume korraks maha ja meenutame üheskoos fenomenaalset lauljat ja laulukirjutajat. 3. juulil esitavad Eesti Vabaõhumuuseumis Alenderi loomingut Margus Vaher ja Tarmo Sillaots.

Soovitame kõigil külalistel sammud võimalikult varakult Vabaõhumuuseumisse seada, sest piletihinna sees on ka muuseumiala priipääse.

Kus: Vabaõhumuuseumi kiigeplats, Vabaõhumuuseumi tee 12

Millal: 3. juuli kell 19:00

Pilet: 13-15 €

5.-8. juuli 

Hortus Musicus “In Horto Regis”

Hortus Musicus ei määratle end ainult Euroopa varajase muusika esitajana, vaid ületab nii ajastu-, koha- kui ka žanripiire. Peale klassikalise varajase muusika on ansambli kavades esindatud nüüdismuusika, džäss ja eksootiliste maade traditsionaalne ja rahvamuusika. Kontserdi kava koosneb tervenisti meie, põhjamaalaste jaoks eksootiliste kaugete rahvaste muusikast.

Neli kontserti:

5.07 kell 18:00 – “Oriendi lummuses” – Väravatorn, Lühike jalg 9

6.07 kell 19:00 – “Katedraali kaja” – Niguliste kirik, Niguliste 3

7.07 kell 19:00 – “Baroki suured meistrid” – Niguliste kirik, Niguliste 3

8.07 kell 19:00 – “Ooperi sünd” – Kadrioru loss, Weizenbergi 37

8. juuli

Kontsert “Silvi Vrait 70”

Käesoleva aasta kevadel oleks Silvi Vrait saanud 70-aastaseks. 8. juulil austavad kodumaa muusikud Silvit ja tema panust eesti muusikasse kauni kontserdiga Pirita kloostri varemetes.

Silvi Vrait alustas lauljakarjääri 1972. aastal esinedes telesaadetes “Kaks takti ette” ja “Käokava”. Teda teati kui hea stiilitunnetuse ja rikka häälematerjaliga lauljat, kes valdas paljusid stiile – džäss, bluus, pop, rokk, šansoonid ja muusikalid. Ta oli mitme eesti ansambli solist, teiste seas Suuk ja FIX, ning tegi koostööd veel teistegi ansamblite, orkestrite ja muusikutega. Silvi Vrait on kaasa löönud ka erinevates muusikalides, nt “Põhjaneitsi”, “Helisev muusika”, “Chicago”, “Kuningas ja mina” jt ning ta esines paljudel festivalidel-kontsertidel üle maailma. Samuti on ta esindanud Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel lauluga “Nagu merelaine”.

 Kontserdil astuvad lavale armastatud eesti artistid Siiri Sisask, Hedvig Hanson, Kaire Vilgats, Ain Agan, Raivo Tafenau ning ansambli FIX koosseisus Novella Hanson, Priit Pihlap, Vello Toomemets, Evald Raidma, Viljo Tamm, Viktor Vassiljev, Mait Paldra, Taavi Peterson, Riho Lilje, Väino Land ja Silver Vrait.

Kus: Pirita kloostri varemed, Meerivälja tee 18

Millal: 8. juuli kell 19:00

Piletid: 24-34 €

10. juuli

Vabaõhumuuseumi suvekontsert Ott Lepland ja kvartett

Juuni alguses rõõmustame külastajaid Ott Leplandi ja kvarteti suvekontserdiga.

Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist on aastate jooksul sirgunud palju andekaid lauljaid ja laulukirjutajaid. Neist üks eredamaid tähti on kahtlemata Ott Lepland, kes laulis end Eesti rahva südamesse loetud minutitega. Tänaseks on Otil ilmunud mitmeid edukaid albumeid ning lugematul hulgal hitte, mille sõnu me kõik kasvõi une pealt oskaksime paberile panna.

Kontsert Eesti Vabaõhumuuseumi kiigeplatsil algab kell 19:00, kuid kontserdipiletiga on võimalik tulla vabaõhumuuseumi atraktsioone uudistama terve päeva jooksul!

Kus: Vabaõhumuuseumi kiigeplats, Vabaõhumuuseumi tee 12

Millal: 4. juuni kell 19:00

Pilet: 17-19 €

8. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitus Kai kunstikeskuses “Kumab läbi”

Rakenduskunst oma rohketes väljundites vallutab sel suvel Kai kunstikeskuse!

Suurel rakenduskunsti näitusel “Kumab läbi” esitlevad oma töid 21 kunstnikku Põhjamaadest, Suurbritanniast, Hollandist, USAst, Leedust ja Eestist.

Taani kunstiajaloolase ja klaasikunstniku Stine Bidstrupi kureeritud näituse keskmes on läbikumavus – läbipaistvuse ja läbipaistmatuse vahele jääv salapärane ja mitmetähenduslik ala. Näitusele valitud töid iseloomustab kontseptuaalsus, mängulisus, katsetamisind. Tegeletakse kohal- ja puuduoleku, privaatse ja avaliku, individuaalse ja kollektiivse, aja ja ajalisuse, poliitika ja keele, materjalide kaduvuse ja struktuurivigadega.

Esindatud on erinevad valdkonnad, tehnikad ja materjalid: klaas, tekstiil, keraamika, rõivad, fotograafia, skulptuur, installatsioon, ehted, video, mööbel, 3D-printimine, digitaalne disain jne.

Rahvusvahelise peanäituse kõrval on 8. Tallinna rakenduskunsti triennaalil ka põnev satelliitprogramm, kuhu kuulub üle paarikümne näituse, installatsiooni ja eri kunstiliike siduva ettevõtmise üle Tallinna. Rohkem infot leiab www.trtr.ee.

Kus: Kai kunstikeskus, Peetri 12

Millal: 29.05-15.08

Pilet: 5-8 €

Terve kuu

Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust

Arutelud selle üle, mis on elus tõeliselt tähtis, on sama vanad kui inimkond. Õnne teema on salapärane ja tekitab hulgaliselt küsimusi. Mis on õnn, kuidas seda leida, ning miks mõned inimesed ja rahvad on õnnelikumad kui teised, huvitab nii psühholooge, filosoofe, poliitikuid kui ka igaüht meist, kui me oma elu üle mõtisklema jääme. On inimesi, kes suudavad õnne ja rahulolu tunda keerulistest aegadest hoolimata. Teistel seevastu on raskusi kõige positiivse kiustegi oma elust ja ümbritsevast rõõmu tunda.

Maikuus avas Tervisemuuseum uue näituse „Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust”. Näitusel uurime, mis teeb inimesed õnnelikuks ning juhime tähelepanu vaimse tervise ja -toimetulekuga seotud küsimustele. Anname praktilisi näpunäiteid, kuidas keskenduda positiivsele jõule enda sees ja muuta teadlikult oma elu paremaks.

Kus: Eesti Tervisemuuseum, Lai 30

Millal: 18.05.2021-15.05.2022

Piletid: 5-8 €

15. juuli 

Kontsert “Suvesüda” sarjast “Suveklassika Kadriorus”

Tuulikki Bartosik (meloodiabassiga akordion), duo Telluur: Heli Ernits (inglissarv/oboe), Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr) 

Kavas:

Muusika Tuulikki Bartosiku albumitelt „Storied Sounds“ ja „Torm veeklaasis“ ning Duo Telluuri albumilt „Õhtumosaiik“

Sel suvisel kontserdil kohtuvad kuulajatega kolm mitmekülgset eesti muusikut, kelle instrumendid on pärit eri ajastutest – akordioni, inglissarve ja kitarri kooslus on üsna eriline.

Igaühel meist on omailm – maailm nii, nagu keegi seda tajub. Omailmade kokkupuutes sünnib meie kõigi maailmade süda. Selles südames leiab võimalusi uuteks kogemusteks, inspiratsiooniks, koostööks ja tunnetuse avardumiseks. Kontserdikava „Suvesüda“ on lugu sõprusest, hingesugulusest, soojusest, rõõmust, igatsusest, loodusest ja inimloomusest.

Kus: Kadrioru loss, Weizenbergi 37

Millal: 15.07 kell 19:00

Piletid: 15-20 €

17.-18. juuli

Viimsi kohvikutepäev

Aastal 2021 toimub Viimsi Kohvikutepäev 17. juulil. Viimsi valla saartel on Kohvikutepäev 2 päeva: 17.-18. juuli 2021.

Juba täna oleme avanud võimaluse registreerida oma kohvik.

Kohvikut saab registreerida meie kodulehel www.viimsikohvikutepaev.ee.

Kus: üle Viimsi

Millal: 17.-18. juulil

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel