Südasuvi on sobiv aeg külastada mõnd Eesti väiksemat linna, asulat või saart. Neis paigus on toimumas rohkesti kaasahaaravaid sündmusi, toites huviliste meeli džässilike saksofonihelide, Ameerika autode suursugususe ja rikastava tänavakunstiga. Pealinnas on kultuur õitsemas 100 Eesti roosi näol ning mõtteid turgutab Tallinna merepäevade värske õhk.

Tänavakunstifestival Rural Urban Art: Põlvamaa
9.07.‒14.07.
Põlvamaa

2018. aasta suvel saab alguse uus tänavakunstifestival, mis on suunatud väikelinnadele. Põlvamaal, Põlva ja Räpina linnas ning Kanepi alevikus toimub Rural Urban Art, mis on kingitus Eesti 100. sünnipäevaks. Festivali käigus loovad professionaalsed välismaa ja eesti tänavakunstnikud vastavalt piirkonna eripärale kaheksa seinamaali. Selle eesmärk on anda piirkonnale esteetilist lisaväärtust, mitmekesistada avalikku ruumi ja tuua igapäevaellu juurde värvi. Lisaks seinamaalidele pakub festivali kultuuriprogramm tegevusi tervele kogukonnale: osaleda saab nii töötubades, ekskursioonil kui ka lõpupiknikul.

I Land Sound 2018
12.07.‒15.07.
Orissaare

Maaliliselt ilusa Illiku laiu peal maandub taas elamusfestival I Land Sound. Rikastava sündmuse nimel ühendavad jõud elektroonilise ööelu teerajajad, kunstnikud ja kohalik kogukond. Kokku on festivalil 7 lava ning üle 100 Eestimaise artisti. Festivali jooksul pakutakse peale muusikalise elamuse ka tegevusi kehale ja hingele, töötubasid ja loenguid, kinolinastusi ning etendusi.

Näitus “100 Eesti roosi”
12.07.‒23.07.
Tallinn

“100 Eesti roosi” on Kadrioru lossi- ja pargiansambli 300. aastapäevale ja Eesti Vabariik 100. aastapäevale pühendatud näitus. Selle kestel on Kadrioru pargi Kontserdiväljakul võimalik nautida looduse kunsti. Imetlemiseks on välja pandud Eestis kasvatud roosisordid oma ilus ja võlus. Samuti toimuvad Kadrioru pargi Roosimäge ja roosinäitust tutvustavad loengud.

VI Pärnu rahvusvaheline saksofonifestival SAX.FEST ’18
13.07.‒15.07.
Pärnu

Kuuendat korda toimuv rahvusvaheline saksofonimuusika festival on taas osa Pärnu suvisest kultuuriprogrammist. Kontserdid leiavad aset Pärnu Jahtklubis, Raekoja saalis ja Pärnu Lastepargis. Lisaks toimub taaskord Orelifestivali raames Eliisabeti kirikus oreli- ja saksofoni ühiskontsert. Esmakordselt võivad huvilised saada osa Päikesetervituse kontsertist Rannahoones.

Tallinna merepäevad
13.07.‒15.07.
Tallinn

Eesti suurim mere- ja perepidu kutsub juulikuus taas mere äärde uudistama kauneid purjelaevu ning sõitma paatide ja purjekatega. Meelelahutust pakuvad mitmes Tallinna sadamas parimad Eesti artistid, samuti on avatud lastealad, välikohvikud, laat ja palju muud põnevat igas vanuses festivalikülalisele.

American Beauty Car Show 2018
13.07.‒15.07.
Haapsalu

Alates 2001. aastast korraldatav American Beauty Car Show on Balti riikide suurim Ameerika autode üritus. See leiab aset Haapsalu lossihoovis ja vanalinnas, kus ilutsevad näituseautod, mis tuuakse kohale nii Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust, Venemaalt ja muidugi ka Eestist. Lisaks autonäitusele toimub kokkutulek ja kiirendusvõistlus ning saab kuulata parimat live-muusikat. Tegemist on kogupereüritusega, kus lastele pakuvad tegemist-vaatamist batuudid, näomaalingud, hobusõidud, lasteetendus, sõidud monster truck’iga ja palju muud. Ürituse viimasel päeval läbib linna Eesti autoderohkeim rongkäik. Traditsiooniliselt toimub viimasel päeval ka kiirendusvõistlus, kus osalevad ainult USA päritolu sõidukid.

Väikesaarte-teemaline tantsupidu ja Vormsi kooli juubel
14.07.
Vormsi

Vormsi rahva- ja pärimustantsupeol saab näha tantse nii väikesaartelt kui ka mujalt Eestist, mis põhinevad valdavalt Vormsi pärimusel ja legendidel. Tantsupeol saavad kohalikud, saarekülastajad ja noored rahvatantsijad näha, missugune on üks Vormsi kommetekohane pulm. Õhtut juhib Vormsi mees, kes vestab lugusid saare elust ning tantsurühmi saadavad talharpal ehk hiiu kandlel kohalikud pillimehed.

Südamemuusika festival
14.07.–15.07.
Roosiku küla, Antsla vald

Südamemuusika festival on kogu perele mõeldud omalaadne muusikaelamuste festival, kus esinevad teiste seas Lenna, Curly Strings, Adeele Sepp, Andre Maaker ja Laulupesa lapsed. Lisaks on külastajaid ootamas põnevad töötoad ja kohalike meistrite laat, kust igaüks leiab endale midagi meelepärast ‒ käsitööna valmistatud ehteid, riideid, tarbeesemeid, keraamikat, iluasju, tervisetooteid, aiasaadusi, hoidiseid ja palju muud. Lastele pakub festivalil rõõmu ja põnevust joonistustelk, meisterdamise töötuba, pillituba ja mänguväljak. Maitseelamusi pakuvad Lõuna-Eesti kokad ja meeleolu loob alkoholivaba keskkond.

Hiiumaa kammermuusikapäevad
14.07.‒15.07.
Hiiumaa

1999. aastal tegevust alustanud ja kammermuusikale pühendatud üritus annab juurde värvi Lääne-Eesti suuruselt teise saare suvisele muusikaelule. Ajaloolistes kohtades nagu Reigi, Emmaste ja Pühalepa kirikus, Suuremõisa lossis ning teistes meeliköitvates kontserdipaikades astuvad iga suve juuli teisel nädalavahetusel üles muusikud nii Eestist kui ka kaugemalt.